O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Orbitrek jako alternatywa dla tradycyjnego roweru

Trening przeprowadzany w domowym zaciszu to coraz bardziej popularna forma spędzania czasu. Zwłaszcza, że bez problemu można zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt w sklepach internetowych.

Niektóre urządzenia, jak na przykład orbitrek czy rowerek stacjonarny, mają również inne właściwości, które chętnie są wykorzystywane podczas rehabilitacji powypadkowej.

Aktualnie na rynku znajduje się wiele możliwości dla osób, które chcą pozostać aktywne fizycznie, a jednocześnie nie wychodzić z domu. Jednym z takich rozwiązań jest orbitrek, który może stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnego roweru. Zwłaszcza jeśli dochodzimy do siebie po wypadku albo poważnej chorobie.

Czym jest orbitrek?

Model orbitreka ze sklepu internetowego X-REH.

Orbitrek to nieduże urządzenie do ćwiczeń, które z powodzeniem można postawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Łączy ze sobą elementy bieżni, roweru stacjonarnego oraz steppera, przez co bardzo często wykorzystywany jest do tego, aby spalić zbędne kalorie na siłowni. Na taki trening decydują się już nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.

Trening na orbitreku zalecany jest przede wszystkim osobom, które skupiają się przede wszystkim na pracy mięśni ramion oraz nóg.

Aktualnie na rynku znajduje się spory wybór orbitreków, które są dostosowane zarówno do osób, które uwielbiają aktywność fizyczną i chcą pozostać w ruchu nawet w zaawansowanym wieku, jak i te modele nadające się do lekkich ćwiczeń w celu przywrócenia pełnej sprawności po wypadku.

Orbitrek a tradycyjny rower?

Orbitrek dla wielu osób stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnego roweru. Podczas ćwiczeń wykonywanych na orbitreku pracują te same mięśnie, które zmuszają rower do poruszania się po ulicy. Stąd też osoby, które nie przepadają za tradycyjnym rowerem, ale jednocześnie pragną wysmuklić swoją sylwetkę, wybierają właśnie stacjonarne urządzenie.

Dlaczego warto zainwestować w orbirtrek?

Rower epileptyczny ze względu na fakt, że można na nim ćwiczyć wiele partii ciała jednocześnie, posiada szereg zalet, które zachęcają do jego zakupu. Dzięki regularnym ćwiczeniom można nie tylko szybko zrzucić zbędne kilogramy, ale także wzmocnić kondycję całego organizmu. Zwiększa się wydolność płuc, mięśnie nóg, rąk oraz brzucha są napięte i wysmuklone.

Warto przy tym pamiętać, że orbitrek nie obciąża stawów, przez co jest polecany osobom, które do tej pory nie mogły uprawiać zbyt intensywnych sportów. Orbitrek nada się także dla osób, które bardzo często ulegają kontuzjom. Nowoczesne modele rowerów epileptycznych mają możliwość regulacji oporu, przez co w zależności od kondycji albo planowanych efektów można dostosować trening.

Orbitrek jako forma rehabilitacji po wypadku

W placówkach medycznych orbitreki są także wykorzystywane do przeprowadzana rehabilitacji – głównie u osób, które pragną szybko dojść do siebie po wypadku bądź chorobie. Zaczynając od małego oporu chory stopniowo może poprawić wydolność organizmu oraz wzmocnić mięśnie, które z powodu wypadku osłabły.

W ten sposób pacjenci uwielbiający aktywność fizyczną, mogą w bezpieczny sposób powrócić do swojej formy. Dodatkowo fakt, że orbitrek nie obciąża stawów ani kręgosłupa sprawia, że trudniej o odnowienie kontuzji.

Dodatkowe zalety ćwiczenia na orbitreku

Rower epileptyczny powstał z myślą o osobach, które lubią być aktywne fizycznie, a jednocześnie nie interesuje ich jogging, jazda na rowerze czy trening siłowy w centrum fitness. Prawdopodobnie dlatego z upływem lat znalazł swoje grono miłośników, którzy zawdzięczają temu urządzeniu swoje małe sukcesy.

Wpływ na popularność orbitreku z pewnością miał fakt, że z jego pomocą można osiągnąć spektakularne efekty w bardzo krótkim czasie. W zależności od modelu, profesjonalne maszyny epileptyczne mają około 5 czy nawet 9 poziomów regulowania oporu, jak i możliwość zmiany rozstawu kół zamachowych, które ułatwiają płynną i przyjemną jazdę. Wiele modeli zostało wyposażonych w liczniki kalorii, a także czujniki tętna wskazujące, czy ćwiczenie jest bezpieczne dla osób, które nie mogą za bardzo się przemęczać.

Orbitrek to urządzenie, z którego może korzystać każdy. Ćwiczenia nie są trudne, a jednocześnie świetnie wpływają na kondycję całego ciała. Dlatego warto zdecydować się na profesjonalny rower epileptyczny, zwłaszcza jeśli pragniemy szybko powrócić do regularnej aktywności fizycznej.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie