O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Fryzury które idealnie sprawdzą się w dniu ślubu

Pedicure, manicure, wybór garnituru – nowocześni mężczyźni coraz większą wagę przywiązują do tego, by w dniu własnego ślubu wyglądać po prostu nienagannie. Kiedy mówimy o fryzurach ślubnych, niemalże w 100% odnosimy się do nich – do panien młodych.

I choć nie kwestionujemy tego, że panna młoda powinna być tą, na której skupia się wzrok wszystkich gości weselnych, to właśnie panowie młodzi w ostatnim czasie przykładają coraz więcej uwagi do fryzury ślubnej.

Niegdyś fryzury i uczesania męskie były klasyfikowane jako klasyczne, tradycyjne lub te bardziej nowoczesne. Obecnie jednak  to się zmieniło i trendy są bardzo różnorodne, a, co najlepsze: definiowane dla każdego mężczyzny, w zależności gęstości i długości włosów, lecz także od indywidualnego, niepowtarzalnego stylu mężczyzny i jego osobowości. Wśród najnowszych trendów wyróżniamy co najmniej 5 fryzur, dzięki którym będziesz wyglądać jak w dniu swojego ślubu jak prawdziwy dżentelmen.

Przedziałek na boku

Jest to klasyczne cięcie powszechnie stosowane dla pana młodego. Cieszy się ono zainteresowaniem zarówno wśród dojrzałych, jak i wśród tych młodszych narzeczonych, ponieważ jest ono kwintesencją  elegancji i wyrafinowania, co nadaje ceremonii zaślubin dojrzałości i powagi. A jeśli dodamy do tego najnowsze akcesoria i modę, efekt będzie niecodzienny.

„Czupryna” z bardzo krótkimi bokami

Ta fryzura męska jest modna od lat. Na czubku głowy mamy czuprynę o większej objętości, tak, aby nadać włosom objętości i dynamiki, a tym samym większej naturalności. Boki są krótsze, a nawet wygolone, a to wszystko po to, by uwydatnić męską szyję i by zaznaczyć kontrast między bokami a czupryną.

Jeśli chcemy zdecydować się na tę stylizację, warto zaplanować ją już na kilka tygodni przed ślubem, tak aby z czasem cięcie nabrało kształtu. Jeśli zależy Ci na modnym i nieco odważniejszym cięciu, zdecyduj się na tę fryzurę. Jeśli zmienisz zdanie, zawsze możesz przeczesać włosy na bok.

Fryzura w hipsterskim stylu

Można wyróżnić co najmniej kilka fryzur, które wpisują się w ten trend. Jednym z nich jest pompadour. Fryzurę pompadour rodem z Francji cechują boki podgolone na krótko i zdecydowanie dłuższa góra z wyraźną grzywką, co sprawia, że można ją zaczesać do tyłu. Boki mogą być nieco bardziej wycieniowane, jednak z widocznym przedziałkiem oddzielającym samą nasadę włosów od boków. Styliści są zgodni, że pompadour uzyskuje najlepszy efekt, gdy włosy mają więcej niż 7-8 cm długości. Bokobrody bardzo często są łączone z brodą.

Inną fryzurą wpisującą się w ten trend jest średni bob, który ma od 4 do 8 centymetrów długości i może być zaczesany do tyłu lub na bok. Obniżone są również bokobrody.

Upięcia dla długich włosów

Do niedawna upięcia kojarzyły się nam tylko z fryzurami dla pań. Cóż, w ostatnim czasie jest to częsta stylizacja również dla panów młodych. Aby fryzura dobrze się ułożyła, należy lekko przycieniować włosy i ułożyć je z przedziałkiem na środku głowy. Jeżeli włosy są falowane, może się również sprawdzić wysoki kok, zwłaszcza przy krzaczastej brodzie.

Styl wojskowy

Bardzo krótkie włosy lub golenie ich na krótko to alternatywa dla mężczyzn w każdym wieku, która dodaje męskości i pewnej surowości. To fryzura najmniej wymagająca, a zrobiona przez profesjonalistę na pewno przyniesie wymarzony efekt.

Odpowiedni salon fryzjerski

Eksperymentuj z wymarzoną fryzurą już na kilka miesięcy przed ślubem. A gdy już zdecydujesz się na konkretną stylizację, umów się ze swoim fryzjerem/barberem odpowiednio wcześniej, najlepiej na kilka dni przed ślubem tak, aby cięcie było odpowiednio świeże, by wyglądało ono naturalnie.

Umów się z zaufaną osobą jaką jest fryzjer Wrocław męski wygląd również w dniu samego ślubu  jest ważny. A w salonie odpowiednio ułożą włosy, nawilżą je i sprawią, by wyglądały one idealnie. Gdy fryzura jest już gotowa, nie pozostaje Ci nic innego jak tylko założyć wyjątkowy garnitur pana młodego, stanąć przed ołtarzem i powiedzieć TAK miłości swojego życia.

Author: Redaktor MK

Prosimy o udostępnienie