O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Enkoder obrotwy seria TRME – odpowiedni dla pomiaru liniowego lub kątowego

Enkodery obrotowe seria TRME wykorzystują unikalną technologię w zakresie pomiaru, która pozwala na zwiększenie dokładności prowadzonych analiz. Wynika to z faktu, że enkodery obrotowe TRME są w stanie badać dany obiekt z większą dokładnością, niż ma to miejsce w przypadku innych typów urządzeń.

Charakterystyka enkodera obrotowego serii TRME – do jakich pomiarów może służyć to urządzenie?

Enkoder obrotowy to urządzenie, za pomocą którego można mierzyć prędkość i odległość wybranego obiektu. Ten sprzęt pomiarowy składa się z tarczy z równomiernie rozmieszczonymi oznaczeniami. Tarcza ta jest przymocowana do wałka. Gdy wał obraca się podczas codziennej pracy, enkoder generuje impulsy energii elektrycznej. Impulsy te można wykorzystać do określenia prędkości, z jaką porusza się obiekt, a także pokonywanej przez niego odległości.

Przykładowo, enkoder obrotowy da się zastosować w celu sterowania prędkością taśmy przenośnika lub ruchem ramienia robota.

Enkodery obrotowe serii TRME są powszechnie stosowane w aparaturze przemysłowej ze względu na zwiększoną dokładność i trwałość. Przykładowo, mogą być one wykorzystywane w maszynach wymagających precyzyjnego ruchu lub pozycjonowania, takich jak maszyny CNC lub robotyka.

Urządzenia pomiarowe z serii TRME znajdują również zastosowanie w branży motoryzacyjnej, takich jak systemy ABS i elektroniczne systemy kontroli stabilności. Taki stan rzeczy jest możliwy z uwagi na ich zwiększoną dokładność i elastyczność.

Enkodery obrotowe TRME – jakie są zalety tego typu urządzeń?

Jakie są zalety enkoderów obrotowych serii TRME? Przede wszystkim urządzenia typu TRME cechują się trwałością. Wynika to z faktu, że zostały one zaprojektowane tak, aby wytrzymać wyższe poziomy wibracji i wstrząsów, co czyni je idealnymi do zastosowań przemysłowych i motoryzacyjnych.

Enkodery obrotowe serii TRME oferują wiele zalet, które czynią z nich dobry wybór dla szerokiej gamy zastosowań. Ich zwiększona dokładność, trwałość i elastyczność sprawiają, że idealnie nadają się do stosowania w branżach takich jak lotnictwo czy wspomniana już motoryzacja.

Oprócz wysokiej wydajności i wszechstronności enkodery obrotowe seria TRME są również bardzo przystępne cenowo w porównaniu z wieloma konkurencyjnymi rozwiązaniami. Taki stan rzeczy czyni je świetną opcją dla klientów, którzy szukają produktu wysokiej jakości bez wydawania dużych pieniędzy.

Enkodery obrotowe serii TRME są również bardzo wszechstronne. Z uwagi na swoją specyficzną konstrukcję mogą być one używane w wielu różnych sytuacjach. To czyni je doskonałym wyborem dla niemal każdego klienta, który potrzebuje niezawodnego i wszechstronnego produktu.

Enkodery – specyfikacja techniczna

Poniżej znajdują się informacje techniczne dotyczące enkoderów obrotowych TRME:

 • typ enkodera: magnetyczny,
 • sygnał wyjściowy typu TTL,
 • zasilanie: 5 V,
 • rozdzielczość: 1024 / 4096 impulsów na 1 obrót,
 • obudowa: aluminium,
 • długość obudowy: 60 milimetrów,
 • średnica enkodera: 50 milimetrów,
 • długość wraz z ośką: 80 milimetrów,
 • standardowa długość kabla: do 2 metrów,
 • średnica ośki: 8,
 • średnica enkodera: 50 milimetrów,
 • wtyczka typu D-sub 9 pin,

Warto przy tym pamiętać, że wyżej wymienione parametry to nie jedyne korzyści, na jakie można liczyć dzięki użytkowaniu sprzętu pomiarowego z serii TRME. Oprócz powyższych na uwagę zasługuje również aluminiowa konstrukcja. Solidna, obudowa wykonana z aluminium (glinu) sprawia, że enkodery TRME mogą być – z uwagi na wysoki poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne – wykorzystywane w trudnych warunkach. Nie trzeba się obawiać, że urządzenie pomiarowe zostanie uszkodzone podczas codziennego użytkowania. W trudnych warunkach typowych dla branży motoryzacyjnej czy przemysłowej czynnik ten nabiera szczególnego znaczenia.

Całości dopełniają takie dodatkowe akcesoria jak na przykład: aluminiowe sprzęgło enkodera, montażowy wspornik, gumowane aluminiowe koło enkodera czy podwójne łożyskowanie osi.

Oczywiście, szczegóły techniczne mogą różnić się w zależności od modelu danego urządzenia. Aby poznać detale techniczne dla konkretnego sprzętu, należy zapoznać się z kartami katalogowymi poszczególnych produktów.

Podsumowanie

Jeśli szukasz niezawodnego i dokładnego urządzenia pomiarowego, warto rozważyć serię TRME. Tego typu enkodery oferują szereg zalet, które czynią je idealnymi do stosowania w różnych zastosowaniach, w tym w przemyśle, motoryzacji i lotnictwie.

Author: Redaktor MK

Prosimy o udostępnienie