O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Czego można wymagać od agenta nieruchomości?

Agent nieruchomości jest specjalistą, który zajmuje się pośrednictwem przy sprzedaży, kupnie, wynajmie i najmie nieruchomości. Gwarantuje sprawne przeprowadzenie transakcji oraz zachowanie niezbędnych wymogów formalnoprawnych. Ma za zadanie rozpoznanie potrzeb klienta i dzięki temu dopasowanie dla niego oferty. Poza tym sprawdza nie tylko, czy nieruchomość jest zadłużona, ale również jej stan prawny, a także przygotowuje umowy. Zwykle prowadzi własną działalność gospodarczą lub zatrudniony jest w ramach umowy cywilnoprawnej lub o pracę.

Jakie są obowiązki agenta nieruchomości?

Od 2013 roku wykonywanie zawodu agenta nieruchomości nie obliguje do posiadania licencji. Jednak w praktyce biura nieruchomości w celu zadbania o interesy swoich klientów zatrudniają pośredników posiadających wyżej wymieniony dokument, co wzmacnia zaufanie do tego rodzaju firmy.  Agent, jako pośrednik między sprzedającym a nabywcą, odpowiedzialny jest za prezentację oferty potencjalnym klientom i jej przekazanie wraz z dopełnieniem wszelkich formalności. Jego obowiązkiem jest pozyskanie wszelkich informacji nie tylko o stanie technicznym, ale również prawnym nieruchomości, a także sporządzenie dokumentacji fotograficznej i zamieszczenie jej w stosownej bazie. Dzięki temu potencjalni klienci biura mogą zapoznać się z ofertą na popularnych serwisach internetowych lub stronie biura nieruchomości. Zadaniem pośrednika jest również przygotowanie umowy przedwstępnej, prezentacja nieruchomości, przygotowanie dokumentacji, a także ustalenie terminu podpisania umowy notarialnej. Wielu agentów wspiera i pomaga swoim klientom w uzyskaniu kredytu i dopełnieniu wszelkich formalności związanych z zakupem domu lub mieszkania, a także nawiąże kontakt z firmą remontową oraz architektem wnętrz. 

Czego można wymagać od agenta nieruchomości? 

Skorzystanie z pośrednika w postaci agenta nieruchomości ma wiele zalet. Profesjonalista wykona swoje zadanie na najwyższym poziomie i zapewni bezpieczeństwo transakcji. Nie bez znaczenia jest tutaj wiedza i doświadczenie, a także  regularne dokształcanie i poszerzanie swoich kompetencji na różnego rodzaju szkoleniach na temat obrotu nieruchomościami. Choć obecnie od agentów nie jest wymagane posiadanie licencji, to dokument ten daje gwarancję pełnego profesjonalizmu w podejmowanych działaniach, szczególnie tych najbardziej skomplikowanych. Wybierając agenta warto zwrócić uwagę na odpowiednie cechy charakteru takie jak: umiejętność przekonywania, słuchania i współpracy z klientem, komunikatywność, cierpliwość, wyrozumiałość, a także asertywność, sprowadzająca się do wyrażania swojego zdania i przekonywania do niego nabywcy. Niezwykle istotną kwestią jest możliwość pracy w nietypowych i nieregularnych godzinach, uzależnionych od możliwości kontaktu z klientem. Często są to weekendy i późne godziny popołudniowe lub wieczorne. Ważne jest także zaangażowanie agenta i determinacja w dążeniu do zrealizowania transakcji zgodnie z prawem. Posiadanie tych cech jest gwarancją satysfakcji z wykonywanej pracy i zadowolenia klienta. 

agent nieruchomości

Jak wybrać odpowiedniego agenta nieruchomości?

Przed wyborem agenta nieruchomości warto sprawdzić nie tylko określone, wymienione wyżej cechy, kwalifikacje i doświadczenie zawodowe, ale również pozyskać informacje o nim na stronie biura nieruchomości, w którym pośrednik jest zatrudniony. Tam zapewne pojawia się informacja o jego wykształceniu i przygotowaniu zawodowym. Niezwykle istotną kwestią jest umówienie się na spotkanie przed rozpoczęciem współpracy, co pozwoli ocenić jego umiejętność budowania dobrych relacji z klientem. Warto również uzyskać opinie na temat pracy agenta od innych klientów biura nieruchomości. Najprościej jest pozyskać je z serwisów społecznościowych. Warto postawić na sprawdzonego profesjonalistę, który cieszy się dobrą opinią klientów biura, co gwarantuje znalezienie najlepszej dla nich oferty lub sprzedanie nieruchomości w korzystnej cenie. 

Agent nieruchomości – Wrocław

Agenci nieruchomości we Wrocławiu to ludzie z pasją,  którzy codziennie tworzą godną zaufania markę, aby każdy klient czuł się bezpiecznie. Udzielają pomocy i wsparcia na każdym etapie współpracy zarówno podczas kupna, sprzedaży, a także najmu oraz wynajmu mieszkań, domów, lokali użytkowych oraz gruntów. Dzięki doświadczeniu i znajomości rynku nieruchomości rozumieją oni potrzeby, a także obawy klientów. A partnerskie relacje opierają się na wzajemnym zaufaniu. Rynek nieruchomości we Wrocławiu jest bardzo bogaty, a agenci biura nieruchomości dobrze znają jego wartość. Osoby poszukujące nieruchomości mogą skorzystać z ofert biura zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Specjaliści z wieloletnim doświadczeniem przeprowadzają nawet najbardziej skomplikowane transakcje w sposób bezpieczny i komfortowy dla klienta.

Author: Redaktor MK

Prosimy o udostępnienie