O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Rzeczoznawca majątkowy – jak on pracuje?

rzeczoznawca majątkowyChyba każdy z nas zauważył i to w zasadzie już na „pierwszy rzut oka”, że obecnie rynek nieruchomości rozwinął się i to znacznie. Można wręcz powiedzieć, że dynamicznie się on rozwija. Nieruchomości także zmieniają obszar gospodarczej działalności. W zasadzie to rynek nieruchomości podlega naprawdę wielu czynnikom. Jednak te czynniki także ulegają bardzo często zmianie. Sytuacja taka właśnie jak wyżej opisana naprawdę znacznie wpływa w zasadzie na działanie całego rynku. Zdecydowanie mało kto zna się na rynku nieruchomości. Nie mamy po prostu czasu na śledzenie wszystkich tych zmian. Czasem także bardzo często nie mamy nawet odpowiedniej wiedzy na ten temat. Dlatego też gdy zabieramy się za zakup dla siebie pewnej nieruchomości to zdecydowanie szukamy pomocy profesjonalisty. A kto jest w tym przypadku profesjonalistą?

Profesjonalistą tym jest oczywiście rzeczoznawca majątkowy. Wycena nieruchomości to główna dziedzina, którą zajmuje się rzeczoznawca majątkowy. Co więcej mamy pewność, że wycena ta naprawdę będzie rzetelna. W zasadzie to w każdym z biur nieruchomości pracuje cała grupa, a nawet cały sztab personelu. Personel ten jest naprawdę bardzo wykwalifikowany. Każda osoba pracująca w biurze nieruchomości musi oczywiście obowiązkowo się orientować na rynku nieruchomości. Oprócz tego także obowiązkowo musi dokładnie znać mechanizmy działania właśnie rynku nieruchomości. Gdy właśnie te wszystkie kwestie i zagadnienia nie są mu obce to bez problemu poradzi sobie z obsłużeniem nawet najbardziej wymagających klientów. To właśnie rzeczoznawca majątkowy ma z klientem najbardziej bezpośredni kontakt. Jak już wspomniano zadaniem każdego z rzeczoznawcy majątkowego jest wycena nieruchomości. Tak naprawdę wycena nieruchomości nie jest wcale taka łatwa. Tak naprawdę sama wycena zależy od bardzo wielu czynników. Gdy mamy na myśli nieruchomość budynkową czy też nieruchomość lokalową to zdecydowanie najważniejsze powinno być dla nas miejsce parkingowe. Może być one zewnątrz budynku, wewnątrz budynku czy też posiadanie własnego garażu. Także bardzo liczy się standard całościowy lokalu. Musimy wiedzieć, że to czy remont jest w danym miejscu wymagany czy też nie także ma olbrzymie znaczenie.

Jeśli chodzi o wymagania remontowe to pod uwagę brany jest stan podłogi, balkon, okna loggia, taras, ogródek, szafy wnękowe, komórka lokatorska, klimatyzacja czy też kuchenna zabudowa. Musimy ostatecznie uznać także czy lokal ten jest funkcjonalny czy też raczej nie. Również pod uwagę bierze się poziom mieszkania. Zwykle mamy do czynienia z mieszkaniami jednopoziomowymi czy też dwupoziomowymi. Rzeczoznawca majątkowy uwagę musi także zwrócić na kuchnię. Czy jest to kuchnia w formie aneksu kuchennego czy też może kuchnia ciemna. Kwestia piętra mieszkania czy też lokalu jest także bardzo ważna. Kolejna ważna kwestia to rodzaj budynku. Nowe budownictwo jest oczywiście droższe niż budownictwo starsze. Na samym końcu ocenia się ogólny stan, ogrodzenie, bramę wjazdową, domofon, elewację budynku jak i także stan klatki schodowej. Nie dziwi więc nas fakt, że rzeczoznawca majątkowy ogromnie musi się znać na wycenie nieruchomości.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie