O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Koszula nie tylko do biura

Biała koszula to jeden z najbardziej uniwersalnych, ponadczasowych i niezastąpionych elementów garderoby każdej kobiety. Brak tej jednej, idealnej białej koszuli to niemalże modowa zbrodnia – przecież to właśnie ona przydaje się zawsze wtedy, gdy potrzebujemy na szybko stworzyć bardziej oficjalną stylizację. Czy jednak rolę tradycyjnej białej koszuli trzeba ograniczać do środowiska biurowego? Absolutnie nie! Najlepszym dowodem na to są modowe trendy ostatnich lat, wśród których biała koszula przewija się w naprawdę wielu różnorodnych połączeniach. Z czym możesz zestawić swoją, by nie wyjść na modowego ignoranta?

Letnia stylizacja z szortami

Cygaretki, biała koszula, praktyczna torebka – brzmi jak strój, w którym wypada wkroczyć do biura i zaprezentować współpracownikom nudną biznesową prezentację. Wystarczy jednak lekka modyfikacja, by stylizacja przerodziła się w połączenie miejskiego szyku i wakacyjnego luzu. Dopasowaną koszulę zastąp tą nieco luźniejszą koszulą w męskim stylu i zestaw ją z luźnymi szortami do kolana lub krótszymi szortami z jeansu. Oba warianty sprawdzą się w nieco innych sytuacjach, ale z pewnością nie można zarzucić im jednego – sztywniackiego, biurowego klimatu. W zestaw włącz też proste dodatki, które podkreślą uniwersalny charakter zestawu i odsłonią jego luźniejszą stronę – lekkie, wiszące kolczyki, mała, kolorowa torebka i espadryle. To będzie miejski hit sezonu.

Miejski szyk, czyli koszula i jeansy

Biała koszula wpuszczona z jednej strony w jeansy, z drugiej frywolnie wystająca to iście paryska stylizacja, którą pokochają wszystkie fanki miejskiego szyku. Tu kluczową rolę odgrywają dodatki, które wyniosą tę prostą bazę na wyżyny stylu. Eleganckie sandałki na obcasie i delikatny naszyjnik podkreślą subtelnie twoją wewnętrzną elegantkę. Duże, przeciwsłoneczne okulary i większy naszyjnik to z kolei sposób na pokazane, że za prostą szatą kryje się dusza towarzystwa, która o modzie wie wszystko. Nie zapominajmy też o torebce, która w takim zestawie może być zarówno małą, haftowaną kopertówką, jak i większą praktyczną totem bag.

Kobieca i elegancka – koszula do spódnicy

Wiele pań stawia w swoim codziennym, biurowym garniturze nie na spodnie, ale właśnie spódnicę. Zestaw taki potrafi skutecznie zniechęcić do wykorzystywania spódnic poza środowiskiem pracy. A przecież to jeden z najbardziej kobiecych elementów garderoby! Wiosną nie rezygnuj więc z pokazywania nóg – na co dzień wybieraj jednak te spódnice, które swoim charakterem nie przywołują na myśl sekretarki.

Poszukujesz koszuli w swoim rozmiarze? Sprawdź lema24.pl!

Naszą pierwszą propozycją jest zestawienie ołówkowej spódnicy z niecodziennym wydaniem białej koszuli. Wybierz więc tą, która ma dzwoniaste rękawy, ciekawy żabot lub nietypowy krój. Zamiast czarnej spódniczki, wybierz znacznie jaśniejszy wariant z kwiecistym wzorem. Do całości dobierz jedynie delikatne dodatki w postaci zegarka i prostych okularów przeciwsłonecznych, a w kwestii butów postaw na eleganckie sandałki. Pamiętaj – tu największą rolę odgrywa ciekawa koszula i energiczny wzór spódniczki.

Nasza druga propozycja będzie już znacznie bardziej zbliżona do zestawienia koszuli z jeansami. Tu stawiamy na zbudowanie prostej bazy, którą z łatwością urozmaicisz ciekawymi dodatkami. Do biura wybierasz czarną spódniczkę i prostą, białą koszulę? Wychodząc wypuść jeden z jej boków poza brzegi spódnicy. Podwiń delikatnie mankiety koszuli i rozepnij jej górną część – zestaw już stał się luźniejszy i mniej oficjalny. Zamiast nudnych pantofelków wybierz czerwone sandałki na słupku, a dużą torbę zastąp czerwoną kopertówką. Do tego delikatny złoty naszyjnik i puszczone wolno, falujące włosy. Kto powiedział, że biała koszula musi być nudna? Zaszalej z nią na co dzień i przekonaj się, że to nie tylko bezbarwny strój biurowy!

 

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie