O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Kiedy prostownik trakcyjny wymaga naprawy

Urządzenia zasilające bateriami trakcyjnymi stały się na tyle popularne, że zaczęli z nich korzystać przedsiębiorcy do prowadzenia własnych firm.

Baterie trakcyjne są wykorzystywane przede wszystkim do zasilania różnego rodzaju maszyn, przeznaczonych do funkcjonowania w przestrzeni magazynowej albo hal produkcyjnych. Ich poprawne działanie ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie firmy.

Wózki widłowe, podnośniki czy maszyny do czyszczenia różnych powierzchni łączy jedna rzecz – są zasilane bateriami trakcyjnymi. W ten sposób mogą dłużej spełniać swoje zadanie, bez zbędnego zasilania paliwem napędowym czy częstym ładowaniem. Baterie trakcyjne są niezwykle wydajne, a ich moc jest w stanie utrzymać większe pojazdy, nawet jeśli nieustannie pracują. Ważne jest jednak, że nawet bateria trakcyjna powinna być ładowana i konserwowana, aby mogła posłużyć jak najdłużej. Do tego świetnie sprawdzi się prostownik trakcyjny.

Prostownik trakcyjny – do czego służy?

bateria trakcyjna naprawaProstownik trakcyjny najprościej można opisać jako rodzaj akumulatora, który zajmuje się ładowaniem baterii trakcyjnych. Specyficzne działanie baterii trakcyjnych sprawia, że wraz z prostownikiem tworzą nierozerwalny system, bez którego nie będą funkcjonowały w pełni. Należy jednak pamiętać o odpowiednim doborze prostownika trakcyjnego, który nie tylko powinien być uzależniony od trybu pracy u rodzaju baterii trakcyjnej, ale również wpływać na poprawę jakości jej działania.

Prostownik trakcyjny jest jednym z najważniejszych elementów funkcjonowania układów zasilania wózków widłowych. Producenci prostowników trakcyjnych proponują rozwiązania, które mają różną moc – klasyczne prostowniki 50Hz, produkty wysokoczęstotliwościowe HF oraz specjalne prostowniki na zamówienie.

Czy można naprawić prostownik trakcyjny?

Kupno prostownika trakcyjnego u sprawdzonego producenta oznacza również możliwość jego naprawy po upływie okresu serwisu, a także w ramach gwarancji. Naprawa jest przeprowadzana przez profesjonalistów, którzy podczas serwisu wykonają pełny przegląd produktu, jego czyszczenie, a także porównanie parametrów. Konieczna może się okazać rekalibracja bądź uzupełnienie prostownika w elementy wspomagające. W ten sposób prostownik trakcyjny będzie dalej poprawnie działał, a jednocześnie podczas ładowania baterii wydłuży jej żywotność.

Profesjonaliści podejmują się również naprawy prostowników trakcyjnych, które zostały kupione u innych producentów. Sprzęt, którym dysponują pozwoli im na dokładny serwis innych prostowników, a następnie ich ewentualną naprawę.

Profesjonalny serwis i regeneracja prostowników trakcyjnych

naprawa bateriiNiekiedy prostowniki trakcyjne mogą zawodzić, powodują zakłócenia w działaniu baterii trakcyjnych. Zasilanie urządzeń elektrycznych jest wtedy mocno ograniczone, a niekiedy zupełnie niemożliwe. Dlatego warto skorzystać z możliwości wykonania usługi serwisu prostowników trakcyjnych, dzięki czemu profesjonaliści będą mogli przeprowadzi dokładny przegląd produktu, a w dalszej części przystąpić do regeneracji prostownika. Warto pamiętać, że nie każda usterka wymaga naprawy, a tylko małego podreperowania.

Dzięki regeneracji prostownik trakcyjny może ładować baterię w taki sposób, aby wydłużyć jej żywotność o nawet 25 procent. Bateria jest jednocześnie optymalnie ładowana, a zużycie prądu niewielkie. Nie dochodzi do zjawiska przeładowania. Poprawnie działający prostownik trakcyjny ma także wpływ na mniejsze zużycie wody podczas działania urządzeń.

Prostownik trakcyjny – do czego się sprawdzi?

Poprawnie działający prostownik, który regularnie jest serwisowany przez profesjonalistów, doskonale sprawdzi się do ładowania baterii trakcyjnych w elektrycznych wózkach widłowych, podnośnikach funkcjonujących w przestrzeniach magazynowych czy innych maszynach czyszczących. Niektóre przedsiębiorstwa nie mogą poprawnie funkcjonować bez odpowiedniego zasilania maszyn elektrycznych, dlatego warto zadbać o to, aby prostownik trakcyjny, który ładuje zasilacze, zawsze był sprawny. W ten sposób nie tylko przedłużymy żywotność baterii, ale również ograniczymy dodatkowe koszty związane z jego wymianą.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie