O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Dlaczego warto korzystać z kursów online?

Nauka online przeżywa rozkwit. Dzięki coraz szybszym i lepszym jakościowo łączom oraz ewolucji urządzeń z dostępem do Internetu, które umożliwiają połączenie w dowolnym miejscu i czasie, możliwe jest zdobywanie wiedzy na każdy interesujący nas temat w sposób całkowicie elastyczny, zarówno pod względem miejsca, jak i harmonogramu.

Oprócz rozwojowi technologii, kursom online przysłużyła się w ostatnim czasie także niewątpliwie epidemia koronawirusa. Szkolenia stały się dużo bardziej popularne, a co za tym idzie: mocno podniósł się ich poziom. Dziś w Internecie możemy znaleźć oferty kursów niemalże z każdej możliwej branży. A kiedy nie ma znaczenia czas i miejsce, ogranicza nas tak naprawdę jedynie budżet.

Technologia w hołdzie nauce

Internet jest przepełniony wiedzą, zasobami do indywidualnej nauki, a także ludźmi chętnymi do zainwestowania odrobiny swojego czasu w pomoc innym. Oferta jest szeroka i zróżnicowana, czasem nawet bezpłatna, a we wszystkich przypadkach z możliwością całkowitego dostosowania do naszych obowiązków, rutyny i tempa codziennego życia.

Dzięki nauce online każdy, kto ma połączenie z Internetem, może uzyskać dostęp do interesującej go wiedzy w czasie, który najbardziej mu odpowiada. Dziesiątki uniwersytetów na całym świecie zaczęły oferować część swojego programu szkolenia online, a istnieje całkiem sporo platform kursowych, które oferują wszelkiego rodzaju kursy (zarówno darmowe, jak i płatne) dla studentów z całego świata.

Ale poza standardowymi materiałami, takimi jak kursy i zajęcia, proste wyszukiwanie w Internecie może znaleźć wszelkiego rodzaju zasoby do nauki. Od stron internetowych, które nauczą Cię grać na instrumencie muzycznym, po aplikacje, które poszerzą Twoje słownictwo w języku obcym – istnieją dziesiątki sposobów, w jakie technologia może pomóc Ci nauczyć się czegoś nowego, w sposób elastyczny i wygodny.

Zalety kursów online

Korzyści płynące z kursów online są wymierne zarówno dla jednostek je organizujących, jak i dla uczestników. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

– wysoka efektywność

Celem każdego kursu jest utrwalenie zdobytych informacji. Badania wykazują, że nauka online zwiększa efektywność wiedzy poprzez ułatwienie dostępu do dużej ilości informacji.

– dostosowanie do potrzeb

Kursy online ułatwiają przyswajanie wiedzy, ponieważ można je dostosować do indywidualnych potrzeb i wziąć pod uwagę różnice indywidualne osób uczących się. Niektórzy uczniowie mogą preferować koncentrowanie się na pewnych częściach kursu, podczas gdy inni wolą przejść przez całość. Można zorganizować kurs podstawowy, aby śledzić wyniki i identyfikować braki w wiedzy. Na podstawie tych informacji można przeprowadzić wiele indywidualnych kursów dostosowanych do potrzeb.

– elastyczność wyboru miejsca i czasu

W przypadku wielu kursów uczestnicy mogą przechodzić kolejne etapy we własnym tempie i w wybranym przez siebie czasie. Jest możliwość dostosowania swojego harmonogramu szkolenia do swojej indywidualnej sytuacji. Na przykład, osoby wcześnie wstające mogą rozpocząć kurs o świcie, podczas gdy nocne marki mogą wykorzystać ostatnią godzinę pracy na rozpoczęcie kursu.

– niższe koszty dla firm

Kursy online obniżają koszty dodatkowe, a ma to niezmiernie duże znaczenie, gdy weźmiemy pod uwagę kursy firmowe.

Wyobraźmy sobie, że firma musimy przeprowadzić szkolenie dla 100 pracowników. Oferując kurs online zamiast treningu personalnego, pracodawca uniknie m.in. kosztów: zatrudnienia zewnętrznego szkoleniowca na kilka dni, gdy z uwagi na ograniczoną przestrzeń nie można szkolić wszystkich pracowników jednocześnie, podróży i noclegu dla szkoleniowca, kosztów podróży pracowników (jeśli znajdują się w różnych miejscach), godzin nieprzepracowanych przez pracowników, przygotowania wydrukowanych materiałów i poczęstunku.

– łatwość aktualizacji treści

Świat wokół nas zmienia się bardzo szybko. Przepisy są dostosowywane, a prawodawstwo ciągle się zmienia. Dlatego też książki i artykuły szybko się dezaktualizują. Okresowa wymiana materiałów drukowanych i podręczników jest bardzo kosztowna. Aktualizowanie kursów online nie wiąże się z takim wydatkiem, lecz wymaga jedynie czasu.

kursy online

Przyszłość szkoleń

Sieć zrewolucjonizowała życie na wiele sposobów, a jednym z nich jest obszar szkoleń. Możliwość dostępu do treści online z każdego zakątka świata w dowolnym czasie, zwielokrotnia możliwości uczenia się dla tych, którzy do tej pory nie mogli sobie na to pozwolić, ponieważ nie mieszkali w pobliżu instytucji edukacyjnej lub nie mogli dostosować swojego harmonogramu pracy. Odwiedzając stronę medelight.pl można rozpocząć swoje dalsze kształcenie w wielu kierunkach zdrowotnych.

Author: Redaktor MK

Prosimy o udostępnienie