O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Czym zajmuje się implantologia

Implantologia to dziedzina stomatologii estetycznej. Polega ona na tworzeniu i umieszczaniu implantów zębów w jamie ustnej. Implant składa się z trzech elementów – pierwszym jest śrubka, którą wkręca się w miejsce, w którym powinien być korzeń zęba. Następną częścią implantu jest łącznik, który imituje oszlifowany ząb. Ostatnią częścią, którą umieszcza się na samym końcu leczenia, jest sztuczna korona zęba.

Pomiędzy wkręceniem śrubki, a nałożeniem dodatkowych elementów, konieczne jest odczekanie określonego czasu. Implant musi się zagoić, by możliwe było przeprowadzenie dalszych etapów leczenia. Zabiegi, jakie wykonywane są podczas leczenia, rozpoczynają się od badania jamy ustnej pacjenta. Dentysta musi wiedzieć, w jakim stanie są nasze zęby i dziąsła. Przed rozpoczęciem leczenia, konieczne jest również wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. Na tej podstawie, dentysta ustala plan leczenia.

Najczęściej, ilość implantów, jakie są umieszczane w naszej jamie ustnej, waha się od 1 do 2. W zależności od stanu jamy ustnej pacjenta i potrzeb, ich ilość może być o wiele większa. Uzupełnianie uzębienia musi zostać przeprowadzone szczególnie dokładnie. Niektórzy pacjenci wymagają wstawienia nawet 7 zębów w różnych miejscach. W takich przypadkach, często trzeba przeprowadzić dodatkowe zabiegi regeneracyjne tkanek.

Kto może skorzystać z oferty

Implantologia jest dziedziną, z której możliwości może skorzystać każdy z nas. Jest to co prawda drogi sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu, jednak należy pamiętać, że implanty są bardzo trwałe. Mogą one wytrzymać wiele lat – umieszczenie implantów w miejscu zębów, najczęściej nie wymaga wymiany. Oznacza to, iż będą one w dobrym stanie do końca naszego życia. Jednak aby utrzymać implanty w odpowiednim stanie, należy zachować szczególną dbałość o higienę jamy ustnej. Codzienne, częste mycie zębów, dobieranie odpowiednich pokarmów i unikanie twardszych i szkodliwych produktów, to nie wszystko. Bardzo istotne jest regularne odwiedzanie dentysty.

Po zakończonym leczeniu, musimy średnio co 6-8 miesięcy zjawiać się na kontrolę implantów.
Warto również dodać, iż istnieją pewne ograniczenia wiekowe. Nie ma co prawda górnej granicy, jednak nie powinno się umieszczać implantów osobom nieletnim. Wzrost kostny w jamie ustnej kończy się mniej więcej w 18-19 roku życia. wszczepienie implantów poniżej tej granicy wiekowej, może się wiązać ze złym ułożeniem implantów w przyszłości.

Zalety implantów

Implanty, pomimo tego iż są dość drogie, mają wiele zalet. Pierwszą z nich jest możliwość odzyskania pięknego wyglądu zębów. Każdy z nas, kto ma poważniejsze problemy z uzębieniem, na pewno słyszał o możliwościach, jakie daje nam implantologia. Warto wspomnieć o tym, iż żaden z zabiegów wstawiania implantów nie boli. Znaczna większość z nas boi się wizyt u dentysty. Zwłaszcza, jeśli ich celem jest wykonanie zabiegu. Szczególnie istotna korzyść, jaką cechuje się implantologia, to długa żywotność implantów. Wielu dentystów oferuje gwarancję na implanty, jednak w znacznej większości przypadków, utrzymują się one przez kilkadziesiąt lat.

Należy również dodać, iż implanty do złudzenia przypominają naturalne zęby pacjenta. Dentysta wybiera odpowiedni kształt koron i ich kolor. Wszelkie zabiegi odbywają się w większych odstępach czasowych. W zależności od stopnia skomplikowania, zabiegi mogą odbywać się co kilak tygodni. Skuteczność, jaką charakteryzują się zabiegi z zakresu implantologii, jest jednym z najważniejszych atutów tej dziedziny.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie