O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Czym jest srebro koloidalne i gdzie się je wykorzystuje?

W medycynie oraz w farmakologii wykorzystywanych jest wiele substancji, które powszechnie nie są zupełnie znane. Jednym z przykładów jest srebro koloidalne. Czym jest dokładnie ten surowiec i jakie ma właściwości?

Wyjątkowe właściwości prozdrowotne srebra koloidalnego

Srebro koloidalne to surowiec, którego inne nazwy to kolargol lub srebro koloidowe. Jest to substancja, która jest bardzo szeroko wykorzystywana w tworzeniu leków recepturowych. Było szczególnie popularne w XIX i XX wieku, gdy nie było antybiotyków lub były one bardzo trudno dostępne. Dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym i grzybobójczym srebro koloidalne było wtedy naprawdę pożądanym składnikiem. Sprawdzało się w zwalczaniu chorobotwórczych drobnoustrojów i było stosunkowo dostępne, dlatego też wykorzystywane było do leczenia bardzo różnych schorzeń. Obecnie srebro koloidowe jest może nieco mniej wszechstronne, jednak nadal odgrywa bardzo ważną rolę we współczesnej medycynie i używane jest do produkcji różnych leków. suplement diety

Najczęściej kolargol jest składnikiem leków przeznaczonych do leczenia schorzeń oczu. Srebro koloidalne jest bardzo często składnikiem kropli i maści do oczu, które są stosowane przy leczeniu początkowej fazy zapalenia spojówek. Ta substancja wykazuje również właściwości przeciwzapalne, więc jest bardzo często stosowana w suplementach diety, które zalecane są do stosowania w stanach lekkiego przeziębienia, kataru czy kaszlu. Kolargol stosowany jest także bardzo często w produktach dermatologicznych, które mają właściwości ściągające. Najczęściej znaleźć go można w maściach i kremach różnego rodzaju. Jego wyjątkowe właściwości pozwalają skutecznie pozbyć się bakterii oraz grzybów, co przyspiesza znacznie proces leczenia problemów skórnych spowodowany przez któryś z tych czynników.

Pozytywny wpływ na zdrowie nie tylko w przypadku ludzi

Obecnie srebro koloidalne jest bardzo popularnym składnikiem leków nie tylko dla ludzi. Kolargol wykorzystywany jest w adiuwantach różnego rodzaju przeznaczonych do roślin rolniczych, takich jak zboża, rzepak czy ziemniaki. Można go znaleźć między innymi w specjalistycznych produktach do zaprawy nasion przed ich wysiewaniem, dzięki czemu są one o wiele bardziej odporne na zmienne czynniki atmosferyczne oraz mniej podatne na rozmaite choroby. Adiuwant ze srebrem koloidalnym zabezpieczy uprawę i sprawi, że nasiona o wiele lepiej się przyjmą. Dzięki temu będzie znacznie mniej wypadów, a plony będą bardzo owocne i udane. Zastosowanie adiuwanta z kolargolem to także gwarancja lepszego przenikania cieczy oraz mikro i makroelementów do nasion, dzięki czemu znacznie lepiej one kiełkują i wyrastają z nich znacznie silniejsze i zdrowsze rośliny. 

Srebro koloidalne w adiuwantach wykorzystywane jest także w celu poprawienia przyswajalności środków ochrony roślin. Dzięki połączeniu tej substancji z substancją czynną, o wiele lepiej będzie ona się wchłaniać w roślinę, a co za tym idzie – będzie ona o wiele skuteczniej chroniona przed bakteriami i grzybami oraz negatywnym oddziaływaniem robactwa, nadmiernej wilgoci i innych czynników. Ogromną zaletą preparatów ze srebrem koloidalnym jest fakt, że jest ono w stu procentach bezpieczne zarówno dla roślin, jak i ludzi i zwierząt. Dzięki temu wzmacnianie kukurydzy, rzepaku i wielu innych roślin – przy pomocy adiuwantów ze srebrem koloidowym, sprawi, że będą zdrowe i zdatne do spożycia.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie