O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Catering na imprezy rodzinne – czy warto?

Catering nadal kojarzy się wielu osobom z imprezami biznesowymi lub wydarzeniami takimi jak komunia, chrzciny lub wesele. Tymczasem jednak warto wiedzieć, że usługami cateringowymi możesz poratować się również w przypadku organizowania nieco mniejszych imprez rodzinnych. Jakie są największe plusy takiego rozwiązania?

Dlaczego warto wynająć catering?

Oszczędność czasu

Niezależnie od tego ilu zapraszasz gości, szykowanie dań zajmie bez porównania więcej czasu niż zrobienie klasycznego obiadu dla 2-4 osób. Warto tutaj jeszcze dołożyć wydatki związane z zakupami i poświęcony na nie czas. Jeśli do tego “atrakcyjnego” zestawu dołożymy jeszcze zmęczenie, nietrudno wywnioskować, że catering to najlepsze możliwe rozwiązanie.

Różnorodne menu

Aby mniej wydać w sklepie i skrócić czas na przygotowania, najprawdopodobniej przygotujesz kilka sprawdzonych potraw i ciast. Problem pojawia się jednak w sytuacji, gdy chcesz zaserwować coś innego niż zwykle i nie masz czasu na kulinarne eksperymenty, lub część gości ma odmienne upodobania kulinarne. Wybierając catering, możesz ułożyć menu w taki sposób, by znalazło się w nim zarówno atrakcyjne danie dla dzieci, jak i potrawy wegańskie czy też sycący posiłek dla tradycyjnych mięsożerców.

Więcej czasu na wypoczynek

Wiąże się to z punktem o oszczędności czasu, warto jednak o tym wspomnieć dodatkowo. Żyjemy dzisiaj w ogromnym biegu, dlatego też często nie mamy wystarczająco dużo czasu, by w pełni przygotować się na nadchodzące spotkanie z bliskimi. Jeśli chcesz zatem mieć czas na porządne SPA i zadbanie o swój dobry nastrój, koniecznie rozważ zamówienie cateringu.

Pewność sukcesu

Zdarza się, że część przygotowań przebiega w pośpiechu, tuż przed rozpoczęciem imprezy. I tutaj pojawia się największe ryzyko wpadki. Przypalona pieczeń, opadły suflet, źle dobrana przyprawa lub przesolona zupa to już klasyka gatunku. By uniknąć tego typu sytuacji, rozważ wynajem cateringu.

 

Elegancka zastawa

Być może ustawianie przy stole krzeseł i naczyń w stylu eklektycznym obecnie zdobywa pewną popularność, to przy wielu okazjach wciąż najlepiej widziane są zestawy z jednego kompletu. I o ile z krzesłami musisz już poradzić sobie samodzielnie, o tyle podczas korzystania z profesjonalnych usług cateringowych możesz liczyć na piękną zastawę, której nie musisz później nawet zmywać. Pomimo tego, że coraz częściej mamy w domach zmywarki, trudno zaprzeczyć temu, że jednak jest to ogromne udogodnienie.

Ile może kosztować catering?

Dużo zależy oczywiście od tego, w jakiej mieszkasz miejscowości, jaka jest konkurencja na rynku, czy też to, jakie zamawiasz dania i na jakie usługi dodatkowe, takie jak pozmywanie naczyń, możesz liczyć. Ceny za osobę mogą zaczynać się już od 30-35 zł, lecz mogą też sięgać wyżej, np. do 170 zł. Dużo zależy od wyżej wymienionych czynników. Do innych aspektów związanych z ostatecznym kosztem można dołożyć np. odległość pomiędzy firmą cateringową a miejscem przyjęcia, czy też ogólna opinia na temat wybranej restauracji.

Catering czy impreza w wynajętej sali – co się bardziej opłaca?

Jeśli urządzasz niewielkie przyjęcie rodzinne i zależy Ci na zacisznej atmosferze, odpowiedź jest raczej oczywista. Jeśli jednak na liście znajduje się nieco więcej gości, postaraj się wziąć pod uwagę nie tylko catering w domu, lecz też możliwość imprezy w wynajętej sali.

Jeśli chcesz się przekonać o tym, która opcja ma w Twoim przypadku większy sens, spróbuj wpisać w wyszukiwarkę hasło imprezy rodzinne Wrocław i przekonać się, na jaką ofertę możesz liczyć. Urządzenie przyjęcia w wynajętej sali oznacza m.in. brak konieczności kursowania pomiędzy salonem a kuchnią i pełne skupienie się na celebrowaniu wyjątkowych chwil z rodziną.

Author: Redaktor MK

Prosimy o udostępnienie