O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Aktorzy z serialu Ranczo w kabarecie

Serial “Ranczo” to legendarna już produkcja, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów. Serial doczekał się aż 10 sezonów, co było spowodowane niesamowitą obsadą aktorską i świetnym scenariuszem. Na fali popularności tego serialu powstał kabaret ranczo złożony z najbarwniejszych postaci, czyli stałych bywalców ławeczki pod sklepem w serialowych Wilkowyjach.

Skąd popularność serialowej ławeczki?

kabaret ranczo Ławeczka w Wilkowyjach to stałe miejsce, w których Ławeczkowicze — miejscowi myśliciele, bywalcy sklepowej ławeczki, czyli Pietrek, Solejuk, Hadziuk, Jan Japycz oraz Stach Japycz piją alkohol, zwykle stworzone na potrzeby serialu wino Mamrot, wino Kozioł Mocny i piwo Tur oraz rozmawiają na wiele tematów, próbując tym samym znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących ich pytań związanych najczęściej z miejscowymi i bieżącymi wydarzeniami, a także funkcjonowaniem świata. Genialne dialogi i niesamowity klimat rozmów na ławeczce sprawił, że w dniach 3-12 maja 2014 r. TVP1 nadała miniserial pt. Ławeczka w Unii. Serial służył jako spot promocyjny, związany z 10-leciem przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Akcja każdego odcinka rozgrywa się w całości lub w części przy ławeczce, a głównymi bohaterami każdorazowo są Hadziuk, Pietrek i Solejuk. Ławeczka występuje także w kinowej produkcji “Ranczo Wilkowyje”

Aktorzy ranczo z “Ławeczki”

Za niewątpliwym sukcesem ławeczki stoją niesamowite postacie odgrywane przez niezwykle utalentowanych aktorów. Pierwszym z nich jest Bogdan Kalus grający w serialu Ranczo Tadeusza Hadziuka. Ma ogromne doświadczenie w różnych grupach kabaretowych. Od 1990 do 2014 roku występował we własnym, prywatnym teatrze Korez w Katowicach. Od 2008 roku występuje także w warszawskim Capitolu. W wolnych chwilach jest spikerem na stadionie Ruchu Chorzów. Był spikerem w Wielkich Derbach Śląska 2008r. pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze. Postać, w którą wciela się w serialu to Tadeusz Hadziuk. Jest to pozytywnie nastawiony do życia mężczyzna, często formułuje wiele błyskotliwych i zwięzłych myśli.

Kolejnym stałym bywalcem ławeczki jest Maciej Solejuk. W czasach PRL-u odsiadywał wielokrotnie w więzieniu karę za drobną przestępczość Ma żonę Kazimierę i siedmioro dzieci: Marianka, Szymka, Kasię, Rysia, Zbyszka, Muńka i Jana. Jest impulsywny i nerwowy. W tę postać wciela się Sylwester Maciejewski absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Po szkole zaangażowany został do Teatru Komedia w Warszawie Od 1987 gra w warszawskim Teatrze Powszechnym, występował też w kabarecie „ZAKR”. W kultowym filmie Pieniądze to nie wszystko, w którym wcielił się w pierwszoplanową rolę Bogusława Maślanki.

ławeczka ranczoNajstarszym bywalcem ławeczki jest Stach Japycz, młodszy brat Jana Japycza (którego grał zmarły przed laty wybitny aktor Leon Niemczyk). Jest to dostojny i spokojny człowiek, o wielu przemyśleniach i złotych radach dla swoich kolegów. Jest niezwykle opanowany i szanowany w całych Wilkowyjach. Do późnego wieku był kawalerem, jednak na emeryturze ożenił się z Michałową — gospodynią księdza proboszcza. W postać wciela się Franciszek Pieczka — zasłużony polski aktor znany z wielu produkcji filmowych i teatralnych, a także roli w kultowym serialu “Czterech Pancernych i pies”.

Najmłodszym bywalcem ławeczki jest Pietrek — wesoły, sympatyczny, pomocny i niezbyt inteligentny mężczyzna, jednak ochoczo nastawiony do pracy. Jest sumiennym pracownikiem w firmie Więcławskiego. Ponadto jest uzdolniony muzycznie, założył zespół Duo Spoko, wraz ze swoją ukochaną wykonują muzykę disco polo. W tę postać wciela się Piotr Pręgowski, uzdolniony aktor komediowy, dubbingowy, filmowy i teatralny. Na fali popularności serialu Ranczo był pomysłodawcą utworzenia Festiwalu Piosenki Ranczerskiej Wilkowyjce.

Podsumowując, kabaret Ławeczka ranczo to nie tylko wspaniała rozrywka na wysokim poziomie, ale także bliskie spotkanie z kulturą i najlepszymi polskimi aktorami. Możemy być pewni, że każdy występ aktorów będzie niesamowitym przeżyciem artystycznym i widowiskiem na wysokim poziomie artystycznym.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie