O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

5 pomysłów na aktywny weekend z rodziną

Gdzie wyruszyć w wolny weekend z rodzinką? Najlepiej tam, gdzie czekają wrażenia i wspaniałe wspomnienia. Noclegi w ciekawych miejscach, przygody, nauka i aktywnie spędzony czas, najlepsza zabawa czeka za rogiem. Oto 5 super pomysłów na rodzinny wypad.

Binkowski Hotel – Baseny Tropikalne

Czy można w Polsce poczuć się jak na rajskiej wyspie? Jest takie miejsce i oferuje wiele atrakcji dla dorosłych dzieci oraz młodzież. W rozbudowanej ofercie kompleksu można znaleźć baseny dla dzieci, czyli specjalnie zaprojektowaną strefę, gdzie zjeżdżalnie, baseniki, zwierzątka, mini gejzery i zabawki są w mniejszej wersji, dostosowanej do rozmiarów najmłodszych. Z myślą o bezpieczeństwie jest płytsza woda oraz wyłącznie do użytku maluszków pod opieką dorosłych. 

Inną ciekawą opcją dla całej rodziny jest Lazy Riviera, czyli pewnego rodzaju spływ rzeką na pontonach dookoła całego obiektu. Co jeszcze? Choćby Wodny Plac Zabaw. Tutaj najmłodsi goście mogą szaleć i bawić się  na różnych konstrukcjach i w tunelach, a wszystko to w otoczeniu wody. 

Oczywiście jest też teren gastronomiczny, ale to i tak niewiele z tego, co można robić tutaj przez dzień, weekend czy nawet tydzień. Noclegi to nie problem, bo resort zadba i o odpowiedni wypoczynek. 

Toruń: Planetarium, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Żywe Muzeum Piernika

Toruń to wspaniałe, historyczne miasto i posiada mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Warto zacząć od Planetarium, gdzie wszelkie interaktywne przestrzenie pozwolą na zabawę i naukę astronomii

Tutaj można poznać najciekawsze fakty o kosmosie, specjalna sala i aparatura pozwala na chwilę przenieść się do innego świata. Do tego pełna wyzwań i niespodzianek marsjańska baza i Geodim, czyli wystawa o kosmosie oraz naszej planecie. 

Kolejny krok to Żywe Muzeum Piernika. To znak rozpoznawczy miasta, teraz jest szansa nie tylko dowiedzieć się o nim jeszcze więcej, ale nawet samodzielnie wykonać pierniczki, a zabawy przy tym jest co niemiara. 

Do tego warto zauważyć Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Oferuje ono wiele wystaw naukowych, w których każdy uczestnik może samodzielnie wykonać eksperymenty, budować, działać kreatywnie i cieszyć się chwilą.

Dobronianka

Tuż niedaleko Łodzi czeka na nas Dobronianka, czyli idealna oaza dla dzieci i rodziców. Agroturystyka, która oferuje przygody i zabawy ze zwierzętami, w tym z uroczymi alpakami. Z dala od miasta, zgiełku, dusznej atmosfery i stresu, zapomina się o świecie, a najmłodsi odkryją świat przyrody. Co ciekawego oferuje obiekt? Oczywiście Mini Zoo, czyli największa frajda dla małych gości, do tego plaża, najlepsze jedzenie, obszerny teren na spacery i do jazdy na rowerach. 

rodzina

Karkonoski Park Narodowy

Przepiękny Karkonoski Park Narodowy to wyjątkowy dar natury dla człowieka. Świetnie sprawdzą się na rodzinny weekend, gdyż są idealne na piesze wędrówki. Różnorodność szlaków  to szansa, by dobrać odpowiednią trasę pod umiejętności. Do tego ten region ma wyjątkowy urok, wiele legend czy mitów, które z pewnością zaciekawią najmłodszych. Kształty masywów dodatkowo nadają tajemnicy całej wyprawie. I co ważne, całkiem blisko są Pilchowice. Noclegi Pilchowice w otoczeniu gór to okazja na spokojny wypoczynek i aktywny weekend.

Zatorland 

Zatorland to niesamowity świat atrakcji dla dzieci. Park Ruchomych Dinozaurów, Parki Mitologii, Lunapark czy Park Owadów. A wszystko to stworzone z myślą o małych odkrywcach. Wiele zabawy i dla dzieci, i dorosłych. Poruszające się stwory, interaktywne zadania, a gdy potwory już będą okiełznane, można iść na karuzelę, samochodziki czy bardzo rozbudowane place zabaw.

Zalety aktywnego spędzania czasu

Siedzący tryb życia i otoczenie ekranami to znak obecnych czasów, jednak warto wyrwać się z tego środowiska i poszukać przygód gdzieś dalej. Aktywny wypoczynek to okazja do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury, co ma dobry i kojący wpływ na dzieci. Do tego kreatywne działa, interaktywne zabawy, nauka i edukacja w bardzo przyjemny sposób, co wpływa rozwijający na młody, kształtujący się umysł. Wszystko to w towarzystwie rodziców, zatem można zbudować silne więzi, tworzyć wspólne wspomnienia.

Author: Redaktor MK

Prosimy o udostępnienie