O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Zleć projektowanie ogrodu specjaliście

Wiosna pojawiła nam się już za oknem na dobre. Mrozy odeszły w zapomnienie. Słupki rtęci w termometrach podskoczyły ewidentnie w górę. Deszczu i śniegu już nie ma. Co za tym idzie kanapa i telewizor przestają być naszym ulubionym zajęciem. Otwierają się przed nami nowe możliwości. Telewizor wyłączamy i wychodzimy na dwór. A co tam można robić?

Możemy jeździć na rowerze, jeździć na rolkach, spacerować z psem czy po prostu siedzieć na ławce i cieszyć się przedzierającymi promieniami słońca. Dla osób, które posiadają własny ogród możliwości jest jeszcze więcej. Przecież ogród to miejsce magiczne. Każdy bez względu na płeć czy bez względu na wiek uwielbia w nim przebywać. Zarówno dzieci znajdują dla siebie odpowiednie zajęcie, jak i osoby dorosłe. Kto nie lubi opalać się na leżaku i organizować w ogrodzie grilla. Chyba każdy, jednak pod pewnym warunkiem.

Czy warto zainwestować w nowoczesny ogród?

Tym warunkiem jest odpowiednio urządzony oraz zaprojektowany ogród. A kto nam go zaprojektuje. Projektowanie ogrodów może stać się naszą pasją. Każdy kto uwielbia wszelkiego rodzaju robótki ręczne oraz grzebanie w ziemi projektowanie ogrodów będzie czystą przyjemnością. Jednak czynność ta nie jest prosta. Należy posiadać o tym jakieś pojęcie. Przede wszystkim należy mieć wyobraźnię przestrzenną. Wyobraźnia ta pomoże nam odpowiednio ogród zaprojektować. Zarówno przy małym ogrodzie jak i przy dużym będziemy mieli dużo pracy. Ale jak to się mówi bez pracy nie ma kołaczy. Początek to zaprojektowanie wszystkiego na kartce papieru. Grunt to dobry plan. Gdy go już posiadamy możemy wybrać się na zakupy. Najlepiej skorzystać z dużego sklepu typu Praktiker czy Castorama. W takiego rodzaju sklepach znajdziemy zarówno wszystkie narzędzie, akcesoria jak i same rośliny. W jednym sklepie kupimy każdą rzecz z naszej listy zakupów.

kwiaty ogrodowe

Jak urządzamy część rekreacyjną ogrodu?

Kolejna czynność to przywiezienie zakupionych przedmiotów do naszego ogrodu i możemy już zacząć działać. Każdy fragment naszego ogrodu powinien być dokładnie zaprojektowany. Ważną kwestią jest rozdzielenie miejsca poświęconego na rekreacje od miejsca gdzie będziemy chcieli zająć się uprawą roślin czy nawet warzyw i owoców. Dobrane to powinno być według naszych oczekiwań. Część rekreacyjna zwykle powinna być odgrodzona płotkiem czym bambusowymi ogrodzeniami. Opalając się w swoim ogrodzie czy grillując z przyjaciółmi oczekujemy prywatności. Prywatność jest bardzo ważna. Dlatego też nasz ogród powinien być odpowiednio rozdzielony.

Rośliny ogrodowe – czy warto zadbać o to, aby pojawiły się w ogrodzie?

W części rekreacyjnej możemy postawić stół z krzesłami. Obowiązkowo parasol chroniący nas przed słońcem. Kominek czy grill ogrodowy także będzie ciekawym rozwiązaniem. Dla osób lubiących kąpiele słoneczne poleca się zakup basenu ogrodowego. W części gdzie zamierzamy uprawiać rośliny czy inne uprawy powinniśmy zadbać by rośliny były odpowiednio zasadzone. Wiemy gdzie mamy słońce za dnia. Rośliny lubiące słońce nie powinny być sadzone w zaciemnionym miejscu i odwrotnie. Rośliny pnące powinny znajdować się przy płocie czy przy innego rodzaju podpórce. Niektóre rośliny także nie mogą znajdować się obok siebie. Jest to podstawowy błąd popełniany przez amatora projektowania ogrodów.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie