O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Z czego wynika zwrot podatku? Dlaczego musimy się rozliczać?

Szansę na dodatkowy zastrzyk gotówki, który zazwyczaj trafia na nasze konto tuż przed wakacjami mają osoby o niskich dochodach, korzystający z wszelakich ulg, oraz ci z błędami w zapłacie zaliczek. Bywa jednak, że oddany przez nad podatek był zbyt niski. W takiej sytuacji stajemy się niejako dłużnikami urzędu skarbowego. O ile na terenie Polski wiemy, jak postępować w obydwu przypadkach i w jaki sposób wyliczyć naszą nadpłatę lub braki, o tyle pracując za granicą możemy mieć z tym niemały problem.

A przecież rozliczenie podatku z zagranicy jest tak samo obowiązujące, jak w przypadku pracy w kraju rodzimym. Jeśli więc na stale przebywamy i pracujemy na przykład w Holandii czy Wielkiej Brytanii lub po prostu wykonujemy tam sezonowe prace – pamiętajmy o rozliczeniu. By go ułatwić na rynku pojawiły się firmy, takie jak Tax- Pol Zwroty Podatków służące pomocą Polakom zarobkującym za granicą.

Z czego wynika zwrot podatku? Dlaczego musimy się rozliczać?

By zrozumieć w jakiej znaleźliśmy się sytuacji i czy należy nam się zwrot, najpierw trzeba ustalić czym on tak naprawdę jest. A więc, zwrot podatku, to po prostu jego nadpłata. Zdarza się wtedy, gdy wartość wszystkich zaliczek pobranych przez naszego pracodawcę, przekracza w minimalny lub maksymalny sposób ustalone na konkretny rok zobowiązania podatkowe. Te z kolei wyznacza się na podstawie wysokości rocznego wynagrodzenia. Na zwrot podatku możemy jednak liczyć także w innych sytuacjach. Na przykład wtedy, gdy nasze dochody nie przekraczają kwoty wolnej od podatku. Innym sposobem na uzyskanie pieniędzy jest też korzystanie z różnego rodzaju ulg, na przykład ulgi rodzinnej. Tego typu udogodnienia przysługują również osobom niepełnosprawnym i tym, które się nimi zajmują.

Zwrot podatku z Niemiec, zwrot podatku z Belgii, zwrot podatku z Holandii, zwrot podatku z Austrii czy zwrot podatku z wielkiej Brytanii również wylicza się na podobnych zasadach. Funkcjonujące w tych krajach ulgi i zasiłki nie zawsze są nam jednak znane. Ich wskazaniem i wykorzystaniem zajmuje się jednak wspomniana już firma Tax-Pol Zwroty Podatków.

Im szybciej złożymy PIT, tym prędzej otrzymamy ewentualną nadpłatę. W Polsce maksymalny okres oczekiwania nie powinien jednak przekroczyć 90 dni od momentu wysłania formularza PIT. Wiele zależy więc od naszej wiedzy, szybkości działania i rzetelności w wypisaniu zeznania.

Zwrot podatku z zagranicy

Zwrot podatku z zagranicy – postaw na pomoc profesjonalistów

Te same zasady tyczą się zeznania i otrzymania pieniędzy w innym kraju, niż Polska. Znajomość konkretnych, przysługujących nam ulg i zasiłków, a co za tym idzie – szybkość otrzymania pieniędzy zależy więc od nas samych. By cała ta, nierzadko skomplikowana procedura miała sprawny przebieg warto skorzystać z pomocy specjalistów z branży.

Wybierając firmę, której powierzymy nasze sprawy, zwróćmy jednak uwagę na jej doświadczenie i pozycję na rynku. To ważne, gdyż nierzetelnie wypełnione formularze mogą wiązać się z dość przykrymi konsekwencjami. Tax-Pol Zwroty Podatków swoje doświadczenie zbiera od 2001 roku. Na przestrzeni lat wypracował już szerokie kontakty z zagranicznymi urzędami skarbowymi i zaznajomił się z wszystkimi zagadnieniami prawa podatkowego na terenie rozliczanych w ramach swoich usług państw. Powierzenie mu swoich spraw jest zatem gwarancją skuteczności i dokładnego wglądu w naszą sytuację.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie