O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Wybieramy elektryczną bieżnię do domu

W sezonie letnim uprawianie różnego rodzaju sportów jest bardzo proste, ponieważ możemy to robić na świeżym powietrzu. Jednak problem pojawia się, gdy wraz z nadejściem jesieni, a następnie zimy pogoda bardzo często uniemożliwia nam aktywność na zewnątrz. Szczególnie mocno odczuwają to z pewnością biegacze i inne osoby wykonujące trening kondycyjny poza domem.

Oczywiście część osób nadal będzie trenować pomimo złej pogody. Wiąże się to jednak z koniecznością zakupu odpowiedniej odzieży i posiadaniem dobrej odporności, ponieważ każda bardziej intensywna aktywność przy złej pogodzie i niskich temperaturach może nas narazić na przeziębienie lub inne choroby. Rozwiązaniem dla osób chcących tego uniknąć często jest siłownia, jednak to wiąże się bardzo często z dużymi kosztami i ciągłymi dojazdami. Dużo lepszym rozwiązaniem jest pewnością zakup bieżni elektrycznej, dzięki której będziemy mogli wykonywać efektywny trening w domu.

Czy zakup elektrycznej bieżni do domu to dobry wybór?

Zakup bieżni do domu to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla biegaczy, osób, które chcą schudnąć, a także ludzi, których celem jest zadbanie o swoje zdrowie i kondycję. Urządzenie tego typu nie zajmuje wiele miejsca, a pozwala na bardzo efektywny i bezpieczny trening. Bezpieczeństwo wynika tutaj z faktu, że nie narażamy się na zachorowanie, trenując na zewnątrz podczas złej pogody, a także ryzyko wystąpienia różnego rodzaju kontuzji np. kolan, jest znacznie niższe, ponieważ bieżnia skutecznie amortyzuje każdy krok podczas biegu.

Ponadto kupując bieżnię, nie musimy uczęszczać na siłownię w celu wykonania treningu i tym samym zaoszczędzamy sporo czasu, jaki przeznaczylibyśmy na dojazdy, a także pieniędzy, które wykorzystalibyśmy na zakup karnetów. Dodatkowo posiadanie bieżni w domu, sprawia, że dużo łatwiej jest nam się zmotywować do treningu, ponieważ możemy go rozpocząć w dowolnej chwili. Sporą zaletą takiego rozwiązania jest również fakt, że podczas biegu możemy oglądać na przykład telewizję, przez to każda minuta biegu

Czym kierować się podczas zakupu elektrycznej bieżni?

Dla wielu osób zakup takiego urządzenia może być dość problematyczny, głównie z powodu tego, że na rynku dostępna jest spora ilość modeli bieżni elektrycznych w bardzo różnych cenach. Decydując się na zakup bieżni elektrycznej do domu, musimy najpierw odpowiednio zapoznać się z tym tematem, aby wiedzieć dokładnie, czym kierować się podczas wyboru.

Przy zakupie bieżni elektrycznej powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które mają największy wpływ na działanie bieżni oraz to czy sprosta ona naszym wymaganiom. Podstawowym parametrem jest moc silnika zastosowanego w bieżni. Ogólnie im większa jest moc, tym lepiej, ponieważ możemy wykonywać wtedy bardziej intensywne trening. Bieżnie elektryczne o mocy 2 KM będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają zamiar wykorzystać to urządzenie do spokojnego truchtu lub szybkiego chodzenia. Jeśli zależy nam na szybszym biegu i bardziej intensywnych treningach powinniśmy zdecydować się na urządzenie wyposażone w mocniejszy silnik.

Kolejnym ważnym parametrem jest rozmiar pasa biegowego zastosowanego w bieżni elektrycznej. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na jego długość oraz szerokość. Osoby wyższe oraz te, które chcą wykorzystać bieżnię do bardziej intensywnych treningów, powinny wybrać urządzenie wyposażone w dłuższy i szerszy pas biegowy. Pozwoli to na komfortowe i bezpieczniejsze bieganie. W sytuacji gdy dysponujemy ograniczoną ilością miejsca lub chcemy wykorzystać bieżnię tylko do lekkiego treningu, możemy wybierać te z mniejszym pasem biegowym.

Istotnym parametrem jest również nośność bieżni elektrycznej. Za jej pomocą określany jest maksymalne obciążenie. Limitu tego nigdy nie powinniśmy przekraczać, ponieważ może się to wiązać z uszkodzeniem bieżni i jej kosztowną naprawą. Warto również pamiętać o tym, że z bieżni może korzystać jednocześnie tylko jedna osoba.

Oprócz tych podstawowych parametrów, przy zakupie bieżni powinniśmy kierować się także funkcjami, jakie posiada. Bardzo przydatnym dodatkiem jest wbudowany czujnik tętna, system regulacji kąta nachylenia, uchwyt na butelkę wody lub bidon, czy nawet system łączności Bluetooth lub Wi-Fi, dzięki którym użytkownik może połączyć swój smartfon z bieżnią i tym samym zapisać trening w dedykowanej aplikacji.

Bieżnie elektryczną z możliwością składania i wygodnego przechowywania w domu znajdziecie w sklepie Prosport w Dzierżoniowie!

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie