O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Wałbrzyskie obiekty sportowe – Aqua Zdrój

Cudze chwalicie, swego nie znacie – czy wiedzieliście, że Wałbrzych może pochwalić się jedną z najnowocześniejszych hal sportowych w Polsce?

Obiekty Aqua Zdrój

Hala Widowiskowo-Sportowa Aqua Zdrój to jedna z ciekawszych inwestycji na terenie Wałbrzycha. Jak przystało na nowoczesny ośrodek rekreacyjny, łączy w sobie kilka profesjonalnie przygotowanych obiektów, z których korzystać można w różnych celach, wymagających dobrego zaplecza akustycznego, przestrzeni i dużej widowni. Aqua Zdrój, czyli Centrum Aktywnego Wypoczynku i Centrum Przygotowań Sportowców jest największym tego typu ośrodkiem w Sudetach. Położony malowniczo u stóp góry Chełmiec, jest doskonale wyposażoną bazą rekreacyjną i turystyczną.

Wałbrzych_aqua_zdrój

Kompleks budynków to wielofunkcyjna Hala Widowiskowo-Sportowa, stadion piłkarski, 2 boiska treningowe, Zespół Fitness i Sauna, trzygwiazdkowy Hotel z restauracją i barem, Park Wodny, Korty Squash – a więc moc atrakcji w jednym miejscu. W części sportowej znajduje się kilka mniejszych sal, przygotowanych do licznych zajęć oraz świetnie wyposażona siłownia. Przy obiekcie działają również gabinety masażu oraz pracują personalni trenerzy, z którymi można poprawić swoją sylwetkę i zadbać o lepsze samopoczucie.

Bogata oferta

Aqua Zdrój posiada bardzo rozbudowaną ofertę, zwłaszcza na obiekty sportowe. Nauka pływania dla małych i dużych, fitness dla pań, sauna, karty Multisport i wiele innych to tylko część możliwości, jakie oferuje gościom. Przy hotelu działa Centrum Konferencyjne, zapewniające obsługę firmowych spotkań, szkoleń czy pokazów filmów, oraz bazę gastronomiczną w hotelowej restauracji.

Perłą Aqua Zdroju jest hala sportowa – jest przygotowana na rozgrywki na światowym poziomie, spełnia najwyższe standardy, w tym wyśrubowane standardy NBA. Jako jeden z nielicznych obiektów tego typu w Polsce posiada parkiet z drewna klonu kanadyjskiego. Arena ma wymiary 48m x 28m, może więc pełnić rolę pełnowymiarowego boiska do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki czy piłki halowej, a po przedzieleniu kurtynami daje możliwość zorganizowania treningów na trzech niezależnych boiskach.

Walorem hali jest jej dostosowanie do meczów dla dużej liczby widzów – nawet 2000 kibiców może śledzić przebieg meczu, wspomagając się odczytem, który wyświetla tablica sportowa, widoczna z każdego miejsca widowni.

Oświetlenie można regulować w zakresie od 500 do nawet 1800 LUXów, co umożliwia transmisję telewizyjną w jakości HD. Akustyczne uwarunkowania Hali doceniła jedna z wybitniejszych wokalistek polskiej sceny, Anna Maria Jopek, jako jedna z pierwszych koncertująca w obiekcie.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie