O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Uzależnienie od whiskey – jak zrezygnować z wieczornego drinka?

W dzisiejszym świecie ciągle mówi się o tym, że alkoholik to osoba, która stale jest pod wpływem procentowych trunków. Przeważnie wyobrażamy sobie marnego człowieka, który dąży do picia alkoholu.

Ten obraz nie jest jednak do końca prawdziwy. Badania pokazują, że istnieje również coś takiego jak „ekskluzywne uzależnienie”, czyli codzienne spożywanie alkoholu (nawet w drobnych ilościach) przed snem.

W przypadku kobiet tyczy się to głównie lampki wina, natomiast wśród mężczyzny coraz bardziej popularne staje się spożywanie szklaneczki whisky.

Dlaczego wieczorny drink to nałóg?

Spożywanie alkoholu wprowadza w stan upojenia i to jest fakt, o którym wszyscy wiedzą. Nie każdy jednak ma świadomość tego, że alkohol może utrzymywać się we krwi od 12 do nawet 48 godzin. Jeśli więc codziennie dostarczamy do organizmu alkohol, to w łatwy sposób może on wpaść w ciąg alkoholowy.

Wypicie kieliszka wina przed snem czy codzienne piwko do kolacji wchłonie się do krwi w ciągu półtorej godziny, a co za tym idzie, przestanie być przez nas wyczuwalne upojenie, natomiast organizm będzie pracował nad ograniczeniem szkodliwości płynącej alkoholu o wiele dłużej, przez co osiągnięcie pełnej trzeźwości zajmie dużo więcej czasu.

Jak alkohol wpływa na organizm?

Alkohol szkodzi zdrowiu, temu nie da się zaprzeczyć. Ktoś może jednak pomyśleć, że wieczorny drink nie jest w stanie zaszkodzić. Nic bardziej mylnego. Jeśli od jakiegoś czasu codziennie spożywamy alkohol, to na pewno zauważymy:

  • przyrost wagi
  • problemy z koncentracją
  • problemy ze snem
  • pogorszenie nastroju
  • ciężkość wątroby
  • opuchliznę ciała i twarzy
  • zaniżenie odporności
  • ogólne zmęczenie

Problemy te mogą mieć swoją przyczynę innych aspektach życia jeśli jednak spożywamy regularnie alkohol, to niewątpliwie właśnie on będzie przyczyną powyższych dolegliwości.

Czy whisky również szkodzi?

We współczesnych czasach przyjęło się, że codzienne spożycie whisky w ilości 50 ml ma działanie prozdrowotne. Mówi się, że taka dawka zwalcza wodne rodniki, zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca i problemów z układem krążenia.

Ile w tym prawdy? Raczej niewiele. Whisky to również alkohol więc bezapelacyjnie szkodzi on na organizm w tak samo dużym stopniu jak inne jego rodzaje.

Uzależnienie

Myślenie, że whisky może w jakiś sposób działać na organizm prozdrowotnie, przyczyniło się do tego, że coraz więcej osób, a zwłaszcza mężczyzn uzależnia się od alkoholu tylko i wyłącznie przez picie szklaneczki dziennie.

Jak sprawdzić, czy jest się uzależnionym? To proste – wystarczy zaprzestać spożywania jakiegokolwiek alkoholu na okres min. 2 tygodni. W tym czasie warto obserwować swój organizm.

Jeśli w tym czasie zauważymy u siebie powyżej opisane lub też inne bardziej poważne dolegliwości wtedy wiadome jest, że nałóg przejął kontrolę nad ciałem.

alkoholizm

Jak sobie z tym poradzić?

Osoby będące uzależnione od alkoholu przez codzienne jego spożywanie nawet w niewielkich ilościach nie za często są chętne do skorzystania z pomocy terapeutów czy do uczęszczania na spotkania uzależnionych. najczęściej nie dostrzegają oni swojego problemu i wypierają go, ponieważ przecież różnią się od stereotypowego obrazu alkoholika.

Nie znaczy to jednak, że tego problemu nie ma i osoby te nie potrzebują pomocy. Istnieje jednak pewna metoda radzenia sobie z tego typu uzależnieniem, która może do nich przemówić, ponieważ nie dość, że jest skuteczna to jeszcze bardzo prosta i szybka.

Mowa o metodzie Easyway Allena Carra. Polega ona na odbyciu 6-godzinnej sesji z wyspecjalizowanym terapeutą, który dzięki odpowiednim ćwiczeniom jest w stanie wyleczyć nałóg. Metoda ta skupia się na uświadomieniu człowiekowi, że alkohol i wszystkie jego „pozytywne” skutki, czyli dobre samopoczucie, zrelaksowanie, dodanie pewności siebie, są tylko iluzją i manipulacją.

Dzięki temu dowiaduje się on, że alkohol nie jest tak naprawdę mu do niczego potrzebny, przez co chęć sięgnięcia np. szklaneczkę whisky całkowicie znika.

Choć ten sposób leczenia uzależnień jest dość kontrowersyjny, to posiada on bardzo wysoką, bo nawet 95%-ową skuteczność. Można więc powiedzieć, że Easyway staje się odpowiedzią na pytanie jak przestać pić, której ludzie tak często poszukują.

Author: Redaktor MK

Prosimy o udostępnienie