O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Terapia leczenia poprzez esperal

Zauważenie problemu

W dzisiejszych czasach możemy być zadowoleni z faktu dostępności każdego produktu. Jednak nie wszystko co można łatwo dostać przynosi korzyść. Tyczy się to przypadków, w których nie umiemy odpowiednio korzystać z różnych produktów. Sprawa z alkoholem jest bardzo prosta i powszechna – wielu ludzi nie umie powiedzieć słowa STOP, ewentualnie nie zauważamy momentu, w którym powinniśmy przestać pić. Dlatego właśnie, gdy już dostrzeżemy, że coś jest nie tak i ma to poważne skutki dla naszego zdrowia i funkcjonowania, jesteśmy na dobrej drodze wydostania się z nałogu. Ważne jest także, aby mieć wsparcie w najbliższej osobie, która pomoże nam walczyć z naszym problemem.

Sięgnięcie po Esperal

O terapii esperalem można dowiedzieć się z Internetu, od znajomych, na spotkaniach grupy Anonimowych Alkoholików lub po prostu od naszego lekarza znającego problem. Zdecydowanie się na rozpoczęcie tego typu terapii jest poważnym i wielkim krokiem dla nas w walce z nałogiem. To czy zdecydujemy się na przyjmowanie leku w tabletkach, czy na wszywkę z lekiem pod skórą – zależy tyko i wyłącznie od naszych przekonać i wygody. Tabletki trzeba łykać i pamiętać o nich. Łatwiej jest oczywiście, gdy bliska nam osoba może nam pomóc i przypominać o zażywaniu odpowiednich dawek. Wszywka może być wygodniejsza, ponieważ nie trzeba pamiętać o regularnym połykaniu tabletek.

Czy łatwo się przyzwyczaić?

Wszywka jest zabiegiem inwazyjnym, ale nie powoduje żadnych nieprzyjemnych odczuć związanych z noszeniem jej w skórze. Nie trzeba się przyzwyczajać do samej wszywki, jedynie do całkowitego zaprzestania picia alkoholu. Lekarstwa działają podobnie, z wyjątkiem niewielkich skutków ubocznych takich jak zmęczenie czy nieprzyjemne uczucie w jamie ustnej. Przyzwyczajenie się do terapii nie jest trudne i zazwyczaj nie przeszkadza ona w życiu codziennym.

Odstępstwa od terapii

Odstępstwem od terapii może być odstawienie leków czy też sięgnięcie po alkohol w trakcie leczenia. Skutki takiego odstępstwa na pewno zostaną na długo zapamiętane. Jeżeli decydujemy się na pewien rodzaj terapii, należy się trzymać swoich postanowień i przede wszystkim przestrzegać zasad leczenia. Zwłaszcza, jeśli wiemy jakie mogą być skutki w momencie jej przerwania czy też odstępstwa. W przypadku takiego odstępstwa może być konieczna wizyta u lekarza a nawet usunięcie wszywki na jakiś czas z powodu zbyt silnej negatywnej reakcji organizmu na alkohol.

Leczenie i koniec terapii

W momencie gdy widzimy, że nasz organizm funkcjonuje o wiele lepiej bez uciążliwego dla nas nałogu, znaczy to, że leczenie daje zamierzony skutek. Zwłaszcza gdy sami nie mamy już ochoty na alkohol, niezależnie od tego czy spotkała nas reakcja disulfiramowa w trakcie leczenia, czy też nie. Wiemy, że odnieśliśmy sukces jeżeli nie powraca do nas przykre uczucie sprzed terapii – konieczność sięgnięcia po alkohol jako radzenie sobie z problemami. Nie zawsze trzeba powracać do leczenia esperalem, pierwsza terapia tym sposobem może okazać się trafiona.

Dowiedź się więcej o terapii: https://www.surgeryclinic.pl/

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie