O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Sprzęt rehabilitacyjny w domu?

Sprzęt rehabilitacyjny jest elementem niezbędnym w trakcie powrotu do zdrowia zarówno w warunkach szpitalnych, jak i podczas późniejszej rekonwalescencji w warunkach domowych. Z tego też powodu producenci profesjonalnego, atestowanego sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego coraz częściej decydują się na udoskonalanie sprzętów wykorzystywanych od lat w warunkach szpitalnych tak, by możliwe było swobodne korzystanie z nich na późniejszych etapach dochodzenia do zdrowia. Elementy wyposażenia takie jak kule, rowery rehabilitacyjne, łóżka ortopedyczne czy wózki inwalidzkie są dziś podstawą powrotu do zdrowia po urazach kończyn dolnych, a także dość istotnym elementem codziennego życia wielu osób starszych. Jaki sprzęt rehabilitacyjny jest dziś dostępny na rynku i gdzie się w niego zaopatrzyć?

Łóżka rehabilitacyjnelozka-szpitalne

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego to doskonałe i wygodne rozwiązanie dla chorych, którzy ze względu na swoją kondycję zdrowotną muszą przebywać znaczącą część czasu w pozycji leżącej. W przeciwieństwie do tradycyjnych łóżek czy kanap przeznaczonych do użytku codziennego, łóżka ortopedyczne to atestowany sprzęt medyczny dostosowany do wymagań rekonwalescencji osób chorych i nie stanowiący dodatkowego zagrożenia dla ich stanu zdrowia.

Łóżka ortopedyczne są bardzo często wymogiem stawianym pacjentom hospitalizowanym w warunkach domowych przez opiekujących się nimi lekarzy i rehabilitantów. Choć wiele osób nie rozumie potrzeby ich stosowania, łóżka szybko udowadniają swoją przydatność w warunkach domowych. Sprzęt spełniający surowe kryteria użytkowe, funkcjonalne i jakościowe zapewnia wygodną i bezpieczną pozycję leżącą samemu pacjentowi, a osobom sprawiającym nad nim opiekę pozwala na wygodny i łatwy dostęp do pacjenta.

To dzięki specjalistycznym łóżkom rehabilitacyjnym możliwe jest wykonywanie podstawowych czynności higienicznych, obowiązkowych ćwiczeń rehabilitacyjnych czy zabiegów medycznych bez narażania pacjenta na dyskomfort. Warto wspomnieć także, że większość nowoczesnych łóżek rehabilitacyjnych, w tym także łóżek dostępnych w ofercie wypożyczalni rehabi-rehabi.pl, składa się z czterech regulowanych segmentów pozwalających na dowolną zmianę pozycji ułożenia pacjenta za pomocą przycisków na pilocie. To z kolei ułatwia nie tylko ustawienie pacjenta w pozycji siedzącej podczas pory posiłków czy wykonywania zabiegów medycznych, ale też pozwala na ustawianie dogodnej pozycji kończyn dolnych podczas ćwiczeń.

Rower rehabilitacyjny

Tradycyjne rowery stacjonarne doskonale znane z różnego rodzaju siłowni i klubów fitness mogą również służyć jako doskonały sprzęt rehabilitacyjny, zwłaszcza w przypadku osób próbujących odzyskać sprawność nóg i odbudować siłę mięśni. Wejście do siłowni jako osoba dopiero dochodząca do zdrowia nie jest jednak najlepszym pomysłem, dlatego też coraz większe grono rehabilitantów zaleca wypożyczenie roweru rehabilitacyjnego i używanie go w domowym zaciszu, we własnym tempie, bez nadmiernego wysiłku.

Kule rehabilitacyjne

Kule to oczywiście jeden z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych sprzętów rehabilitacyjnych przydatnych na wypadek różnego rodzaju urazów nóg oraz w ramach wzmocnienia ogólnej postawy. Wiele osób wracających do zdrowia korzysta z kul jako pomocy w pionizacji i swoistego wsparcia w sytuacjach ogólnego fizycznego osłabienia. Nowoczesne kule rehabilitacyjne, zarówno łokciowe jak i pachowe, powinny przede wszystkim gwarantować regulację wysokości i możliwość dostosowania kul do wzrostu pacjenta, być wykonane z wytrzymałego i lekkiego materiału, oraz zapewniać ergonomiczny, wygodny i pewny chwyt.

Wózki inwalidzkie

Choć dla wielu osób wózek inwalidzki kojarzy się z ostatecznością, jego stosowanie może odegrać bardzo istotną rolę w rehabilitacji i powrocie do pełnego zdrowia. Wózki inwalidzkie stosuje się zarówno u osób ze skomplikowanymi urazami kończyn dolnych i różnych odcinków kręgosłupa, jak i u osób zwyczajnie osłabionych przez długotrwałą chorobę oraz osób starszych. Poruszanie się na wózku inwalidzkim pozwala organizmowi na odpoczynek w trakcie dnia i maksymalne oszczędzanie energii i sił na ćwiczenia przywracające sprawność ruchową.

Wszystkie wspomniane elementy wyposażenia rehabilitacyjnego są dziś podstawą oferty wielu wypożyczalni sprzętu medycznego. Ze względu na wysokie koszty zakupu tego typu sprzętów i często jedynie chwilową potrzebę ich wykorzystywania, korzystanie z wypożyczalni jest bardzo opłacalnym pomysłem. Dostępny tam sprzęt to najwyższej jakości akcesoria posiadające najważniejsze atesty, zalecane i stosowane także przez profesjonalnych rehabilitantów.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie