O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Solidne okna do domu

Klimat Sudetów to nie przelewki – w regionie górskim często jest dość wietrznie, czemu sprzyjają zmienne układy baryczne, co jest zjawiskiem charakterystycznym dla rejonów górskich nawet jeśli otaczające góry nie należą do wysokich. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w starym, czy nowym budownictwie, warto zadbać o szczelne, solidne okna, które ochronią wnętrze domu przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Szczelne okna

Szczelność jest jednym z podstawowych kryteriów – jednak okazuje się, że okna nie mogą być także zbyt szczelne. Jeśli wstawione okna są całkowicie szczelne, wówczas wentylacja grawitacyjna, która funkcjonuje w większości mieszkań, okaże się zupełnie niewystarczająca. Na czym polega wentylacja grawitacyjna? Wymiana powietrza z zewnątrz do środka pomieszczeń następuje właśnie dzięki minimalnym nieszczelnościom drzwi i okien – różnica ciśnień poza budynkiem i wewnątrz powoduje wymianę powietrza. Pomagają w tym również kratki wentylacyjne. Okna z tworzyw sztucznych są nawet do dziesięciu razy bardziej szczelne, niż to potrzebne przy tego rodzaju wentylacji.

Wynika z tego, że nie zawsze „szczelne” znaczy „dobre”. Jeśli okna są tak nieprzepuszczalne a w mieszkaniu sporo się gotuje, suszy się pranie itd., można zawilgocić mieszkanie do tego stopnia, że na ścianach pojawi się grzyb i pleśnie. Z kolei jeśli okna są zbyt nieszczelne lub źle wstawione, mieszkańcy borykają się z przenikliwym chłodem w zimie i nieznośnym upałem w cieplejsze dni.okna wałbrzych

Okna-Prestiż – sprzedaż i montaż okien

Wybierając okna do domu warto zwracać uwagę na techniczne kwestie. Jeśli się na tym nie znasz, poproś o pomoc kogoś z obsługi. Pracownicy tej branży, zwłaszcza w mniejszych firmach, nie w ogromnych sieciówkach meblarskich i budowlanych, służą fachową radą, pomagając dokonać właściwego zakupu. Firma Okna dysponuje szerokim wyborem okien i drzwi oraz rozmaitych elementów dodatkowych, takich jak rolety zewnętrzne i wewnętrzne roletki itd. Zapewnia klientom nie tylko znakomite akcesoria stolarki okiennej, ale również ich instalację.

Jest to bowiem kolejna istotna kwestia – prawidłowy montaż pozwala w pełni wykorzystać możliwości, jakie zapewnia dany rodzaj okien. Aby móc bez przeszkód korzystać z okien i cieszyć się ich bezproblemowym działaniem, warto wybrać firmę, która pomoże dostosować rodzaj okna do potrzeb i warunków budynku oraz sprawnie go zamontuje.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie