O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Skuteczne sposoby na zmianę wyglądu kuchni

Wystrój pomieszczeń dostosowuje się do swojego gustu i panujących trendów. Mody jednak ulegają zmianie, podobnie jak nasze spojrzenie na poszczególne elementy. Kuchnia jest miejscem, gdzie spędza się sporo czasu. Przyrządzanie, a często też spożywanie, posiłków powinno upływać w miłej atmosferze. Wystrój pomieszczenia wpływa na samopoczucie, co zatem zrobić, gdy mamy go dość?

Gruntowny remont czy delikatna modyfikacja

Remont kuchni to poważna sprawa. Najczęściej dziś, wykonuje się kuchnie pod wymiar, jeśli odmiana ma być gruntowna, wymienia się szafki i blaty, a często też sprzęty, które są zabudowane. Koszt takiej metamorfozy jest ogromny, dlatego trudno się na niego zdecydować, zwłaszcza jeśli nie zmusza nas do tego zły stan mebli i sprzętów, które obecnie posiadamy. Odstrasza też czas potrzebny na wykonanie takiego kroku i konieczność zaangażowania ekipy stolarskiej.

Szybka zmiana wystroju

Jest mnóstwo metod na szybkie odświeżenie wyglądu kuchni, bez konieczności remontu zakrojonego na szeroką skalę. Oczywistym wyborem jest zmiana dekoracji, nowy rodzaj oświetlenia, albo pomalowanie ścian. Powieszenie ciekawego obrazu lub plakatu może skupić na nim uwagę osób przebywających w kuchni. Rośliny doniczkowe to zawsze dobre dekoracje. Dodają wnętrzom uroku i przytulności.

Świeżości może dodać też odnowienie frontów szafek. Jak się do tego zabrać? Używając specjalnej farby lub okleiny, możemy własnoręcznie zmienić wygląd mebli. Dostępne są okleiny w wielu rodzajach i kolorach, ciekawym pomysłem może okazać się, użycie dwóch rodzajów okleiny, jednej na szafkach górnych, innej na dolnych. Ten zabieg nie jest skomplikowany, a może totalnie zmienić charakter pomieszczenia.

Szklane panele 3D do kuchni

Dobrym pomysłem na uatrakcyjnienie kuchni będzie zamontowanie paneli, które wypełnią przestrzeń między górnymi a dolnymi szafkami. Panele szklane do kuchni 3d to najnowszy trend, który znalazł już zastosowanie w wielu aranżacjach. Jest to rozwiązanie bardzo dekoracyjne, dostępne w wielu wzorach i kolorystyce, sprawdzi się w każdej kuchni. Założenie panelu nie tylko skutecznie odmieni kuchnię, ale będzie też praktyczne.

Hartowane szkło, z którego wykonane są panele, to wyjątkowo trwały materiał. Jest odporny na wysokie temperatury i wilgoć, nie będzie więc problemem, jeśli umieści się je w pobliżu kuchenki lub zlewu. W przypadku zachlapania sosem lub inną płynną substancją wystarczy wilgotna ściereczka i można znów cieszyć się czystością. Nie potrzebne są specjalistyczne środki do utrzymania panelu ściennego w czystości. Łatwiej się go pielęgnuje niż kafelki, a to dzięki temu, że jest jednolity, pozbawiony fug, które tak trudno się myje.

Warto postawić na to rozwiązanie, jeśli chce się ożywić kuchnię, rozświetlić ją i optycznie powiększyć. Szeroki wybór dostępnych paneli sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie, popularne są motywy związane z kuchnią, obrazy świeżych owoców czy kostek lodu będą nawiązywać tematycznie do pomieszczenia. Coraz większą sympatią kupujących cieszą się też krajobrazy i zdjęcia przedstawiające widok na miasto.

Wnętrze kuchni powinno dobrze oddawać charakter jej właściciela, mnogość wzorów i kolorów umożliwia dobranie dekoracji odpowiedniej dla gustów każdego. Mogą one uzupełniać wystrój w nowoczesnych i tradycyjnych kuchniach, kolorystykę należy dobrać, biorąc pod uwagę odcień mebli. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, możemy wybrać panel kontrastowy, albo w podobnym kolorze co reszta pomieszczenia.

Szklany panel — inne rodzaje i zastosowanie

Prócz użycia szklanych paneli w kuchni, coraz bardziej popularne to rozwiązanie robi się w innych pomieszczeniach. Jedna ze ścian w łazience może być przykryta panelem, dzięki temu nabierze ona niepowtarzalnego charakteru. Można też kupić mniejsze formaty paneli, tak zwane dekory, które sprawdzą się zarówno w kuchni, jak i w łazience. Będą pięknie prezentować się same albo w kompozycji z innymi elementami.

Nowe spojrzenie na stare meble i sprzęty, odświeżenie znanego wnętrza, nie muszą oznaczać dużych kroków. Umiejętnie dobrane dekoracje, takie jak panele ścienne, kwiaty czy obrazy, przyciągną uwagę gości i domowników. Dobrym rozwiązaniem na odnowienie wnętrza jest restauracja frontów szafek. Zmiana koloru ścian też nie wymaga wielkiego wysiłku, a efekt jest zawsze przyjemny dla oka.

Author: Redaktor MK

Prosimy o udostępnienie