O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Rozwój osobisty na własną rękę czy pod pieczą coacha – przedstawiamy wady i zalety

Czy warto zdecydować się na wsparcie coacha w rozwoju osobistym?

Dążenie do rozwoju jest jedną z ważniejszych potrzeb ludzkich. Każda jednostka w pewnym momencie dochodzi do punktu w życiu, w którym pragnie zadbać nie tylko o potrzeby niższego rzędu, ale również skupić się dodatkowo na swoim rozwoju i możliwościach. Niestety same chęci w tym zakresie nie wystarczą. Jak na poważnie zabrać się za rozwój osobisty, aby działania przyniosły oczekiwane efekty? Czy warto zgłosić się po pomoc do coacha czy lepiej próbować poradzić sobie samemu? Dowiedz się więcej na ten temat i zadbaj o swój własny rozwój na najwyższym poziomie!

Czym właściwie jest rozwój osobisty i jak o niego zadbać?

Wbrew pozorom jednoznaczne zdefiniowanie, czym dokładnie jest rozwój osobisty, to nie taka prosta sprawa. Tak naprawdę może oznaczać do zupełnie coś innego dla każdego, wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb jednostki. Dlatego też praca nad rozwojem osobistym to sprawa bardzo osobista, która nie powinna być podejmowana na podstawie poleceń i rekomendacji innych, ani nie powinna też być oparta na dążeniu do spełnienia oczekiwań innych, a polegać na chęci zaspokojenia swoich własnych, indywidualnych potrzeb. Narzędzia i metody również powinny zostać dobrane samodzielnie, nie na podstawie tego, czego oczekują ludzie w najbliższym otoczeniu lub tego, co aktualnie jest modne lub popularne.

diet coaching rozwój osobisty warszawa

Rozwój osobisty wymaga dużego zaangażowania oraz chęci. Jest to proces, który tak naprawdę może mieć charakter ciągły i polegać na stałym wyznaczaniu kolejnych celów i dążeniu do nich, aby zapewniać sobie satysfakcję i poczucie spełnienia czy to w kwestiach zawodowych lub edukacyjnych lub rodzinnych i osobistych. W rozwijaniu samego siebie należy skupić się, jak łatwo się domyślić, przede wszystkim na sobie. Najistotniejsze w tym procesie są nasze własne potrzeby i preferencje oraz to, co możemy zrobić, aby je zaspokoić. Nie oznacza to jednak, że wszystko należy robić w tej kwestii samodzielnie. Jednak pomoc powinna być bezstronna i podyktowana naszym dobrem, a nie oparta na preferencjach innych osób zamiast na fachowej wiedzy i doświadczeniu zawodowym.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalnego coacha?

Samodzielne zmotywowanie się do działania często jest bardzo trudne. Jeśli wszystko do początku nie idzie gładko i pojawiają się trudności, to bardzo łatwo stracić zapał już na samym początku. Zdarza się, że chęci bardzo szybko zostają przyćmione przez liczne wymówki, takie jak brak czasu, funduszy czy możliwości. Aby tego uniknąć i naprawdę zaangażować się w swój własny rozwój, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego life coacha. Wsparcie specjalisty będzie nieocenione, ponieważ nie tylko pomoże on nam przebrnąć przez momenty kryzysowe, ale także ułatwi nam znalezienie drogi, na której ryzyko wystąpienia komplikacji będzie znacznie mniejsze.

Life coach to osoba, do której Polacy coraz chętniej i częściej udają się po pomoc. Jego zadaniem jest motywowanie swoich klientów do działania w sposób efektywny. Niestety nie istnieje w tym przypadku żadne uniwersalne rozwiązanie, dlatego profesjonalny coach dobiera metody i bodźce motywacyjne do konkretnej osoby indywidualnie. Coach koncentruje się na naszych problemach i preferencjach i pomaga eliminować słabe strony, aby podnieść koncentrację na celach i motywację do ich realizowania. Zadaniem coacha jest także poprawa pewności siebie klienta oraz nauka pożądanych mechanizmów i nawyków, które na co dzień mogą znacznie ułatwić funkcjonowanie.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie