O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Przeprowadzka do Berlina – o czym należy pamiętać?

Po przeprowadzce do Berlina, znalezieniu pracy i mieszkania wielu pracowników zastanawia się nad znalezieniem dostawcy internetu oraz sieci komórkowej.

Niemiecki rynek dostawców tego typu usług jest bardzo szeroki, dlatego decyzja o wyborze najkorzystniejszej oferty nie jest prosta. Konkurujący ze sobą operatorzy oferują klientom niezwykle atrakcyjne pakiety i taryfy, dlatego osobom trudno jest wybrać najkorzystniejszą ofertę. Osoby decydujące się na przeprowadzkę do Berlina mają do wyboru internet stacjonarny, internet mobilny, różne sieci komórkowe, a także zakup telefonu.

Internet domowy w Niemczech

W Niemczech tradycyjny stacjonarny internet pojawia się w większości niemieckich domów. Jego popularność wynika z jego relatywnie niskiej ceny oraz dużej dostępności, a także braku limitu przesyłanych danych. Miliony osób, doceniając takie połączenie, wybierają ofertę stacjonarnego internetu w Niemczech. Dostawcy tego typu usługi są zróżnicowani pod względem nie tylko ofert, ale występujących w nich rodzajów dostępu, czyli łącza stałego. Występują trzy specyficzne oferty:

  • Internet DSL najpopularniejszy w gospodarstwach domowych w Niemczech. Deutsche Telekom jest operatorem, który niegdyś był monopolistą na niemieckim rynku. Obecnie oferuje wykorzystanie sieci telefonicznej poprzez podłączenie do gniazdka. Prędkość tego typu połączenia internetowego dochodzi do 250 Mbit/s. Decyzja o założenie tego typu Internetu wiąże się z koniecznością podłączenia telefonu stacjonarnego.
  • Internet kablowy najczęściej jest wybierany przez mieszkańców wielorodzinnych budynków, gdyż obowiązuje tam zasada, że jeden operator przejmuje wszystkie mieszkania, oferując właśnie dostęp do internetu kablowego. Prędkość tego rodzaju łącza wynosi 1000 Mbit/s, co jest atrakcyjne szczególnie dla osób, które dużo czasu spędzają w internecie.
  • Domowy internet mobilny oferuje dostęp, który łączy się z siecią komórkową. Jest on droższy, a także ograniczony ramami pakietu.

Sieci komórkowe w Niemczech

Stały kontakt z rodziną jest dla osób mieszkających i pracujących poza granicami swojej ojczyzny niezwykle istotny. Pomocą mogą służyć w takiej sytuacji sieci komórkowe, które zapewniają nie tylko możliwość prowadzenia długich, nawet wielogodzinnych rozmów z osobami spoza Niemiec, ale również intensywne użytkowanie na co dzień.  Na rynku operatorów funkcjonują trzy sieci takie jak: T – Mobile (Deutsche Telekom), Vodafone, O2. W wyborze właściwego operatora należy kierować się:

  • Zasięgiem, który jest najistotniejszą kwestią w wyborze oferty. Warto sprawdzić dane techniczne, co pozwoli docenić najlepszą jakość połączenia, jaką będzie oferować konkretny operator.
  • Ceną, która odgrywa istotną rolę w wyborze operatora. Należy bardzo ostrożnie podejmować decyzję, gdyż zdarza się, że cena nie jest adekwatna do jakości połączenia
  • Oferowaną usługą, która powinna być stała przez cały czas trwania umowy. Należy zwrócić uwagę na ukryte koszty, a nawet usługi, z których najczęściej klient nie korzysta.

Zakup telefonu w Niemczech

Bez telefonu komórkowego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym świecie. Osoby przebywające na emigracji, daleko od ojczyzny pragną mieć stały kontakt z bliskimi pozostawionymi w kraju, ale również ze światem. Mają potrzebę dzielenia się swoimi przeżyciami dzięki przesyłaniu zdjęć, informacji, czy rozmowom przez telefon. Jest to także narzędzie niezbędne w wykonywaniu codziennych obowiązków, również zawodowych.

internet w niemczech

Jak właściwie wybrać dostawcę internetu, sieci komórkowej, a także telefonu w Niemczech?

W trudnym wyborze dostawcy internetu, sieci komórkowej lub telefonu Polacy mieszkający w Niemczech mogą skorzystać z usług firmy Teleberlin. To ekspert z ponad 15 – letnim doświadczeniem w świadczeniu usług doradczych w tym zakresie. Firmie Teleberlin zaufały już tysiące Polaków oraz Niemców. Jej pracownicy służą pomocą, wsparciem i radą swoim klientom.

Firma Teleberlin zajmuje się nie tylko wyszukiwaniem najkorzystniejszych ofert, ale również weryfikacją zapisów umowy, które mogą zawierać ukryte koszty i wprowadzać w błąd klientów. Wybierają taką ofertę, której abonament odpowiada świadczonej usłudze.

Firma Teleberlin działa na terenie całego kraju, analizując sytuację na rynku tego rodzaju usług w celu zaspokojenia wszystkich potrzeb swoich klientów, czego efektem jest poszerzenie usług o zakup telefonu w trakcie tylko jednej wizyty. Jej pracownicy są ekspertami w swojej dziedzinie.

Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie służące wyszukaniu najlepszej oferty, przeprowadzeniu analizy umowy i jej podpisaniu oraz przedłużeniu już obowiązującej, co pozwala na kompleksową obsługę klienta.

Author: Redaktor MK

Prosimy o udostępnienie