Problem z alkoholem? Dowiedz się, czym jest zaszycie alkoholowe w Warszawie
Od lat odnotowuje się wzrost ilości osób uzależnionych od alkoholu. Napoje wysokoprocentowe są obecne w naszym życiu już od wielu lat, dlatego nic dziwnego, że zaczęliśmy je traktować jako element codzienności, nie patrząc na negatywne skutki, które wiążą się z nadużywaniem alkoholu. W praktyce oznacza to uzależnienie od alkoholu oraz pojawienia się przykrych konsekwencji związanych z piciem nadmiernej ilości tego trunku.
Co zatem należy wiedzieć o uzależnieniu od alkoholu? Jakie są metody walki z uzależnieniem?
Nadmierne picie alkoholu – konsekwencje uzależnienia
Uzależnienie od alkoholu jest obecnie uznawane za chorobę społeczną, która może dotknąć każdego z nas. Dynamiczny tryb życia, problemy różnego typu oraz brak umiejętności radzenia sobie z nimi sprawiają, że często sięgamy po alkohol. Z jego pomocą możliwe jest regulowanie emocji, na chwilę zapominając o problemach życia codziennego. Jednak większość z nas trywializuje konsekwencje związane z nadmiernym spożywaniem alkoholu, dlatego też do uzależnienia przyznaje się w zaawansowanym stadium choroby, kiedy konieczne jest podjęcie odpowiedniego leczenia.
Krótkotrwałe skutki uzależnienia od alkoholu są znane chyba każdemu – wymioty, zaburzenia koordynacji, możliwość łamania przyjętych zasad społecznych, utrata świadomości, podwyższone ciśnienie krwi, spadek temperatury ciała.
Przy długotrwałym spożywaniu alkoholu, konsekwencje uzależnienia są znacznie bardziej dotkliwe i prowadzą do poważnych problemów związanych ze zdrowiem. Zalicza się do nich przede wszystkim:
- zanik umiejętności koncentracji, problemy z pamięcią,
- problemy z odpowiednią pracą w mózgu – znikają połączenia nerwowe, co wpływa bezpośrednio na jakość życia,
- zapalenie wątroby wywołane brakiem możliwości przetrawienia sporej ilości alkoholu,
- marskość lub stłuszczenie wątroby,
- arytmia serca, nadciśnienie tętnicze,
- zwiększona szansa na udar czy pojawienie się, nowotworu przełyku, gardła, jelita grubego oraz żołądka.
Oprócz tego rzadko mówi się o konsekwencjach związanych z psychiką osoby uzależnionej. Chodzi tutaj przede wszystkim o spadek samooceny i poczucia wartości, braku chęci do życia. Osoba uzależniona nie potrafi poradzić sobie z problemami i emocjami, które nierzadko prowadzą do ataków paniki i innych objawów ze strony układu nerwowego.
W jaki sposób walczyć z alkoholizmem?
Walka z uzależnieniem od alkoholu jest bardzo trudna i wymaga od pacjentów poświęcenia oraz samodyscypliny. Przy pierwszych stadiach choroby udanie się do poradni uzależnień i rozpoczęcie terapii ze specjalistą to wystarczający krok, aby zrozumieć mechanizm, który doprowadził do sięgnięcia po alkohol. Sporo uzależnionych udaje się przestać pić po udziale w mitingach.
W bardziej zaawansowanych przypadkach, psychoterapeuta uzależnień może skierować na pobyt stały w ośrodku uzależnień. Codzienne spotkania z całą grupą oraz indywidualna terapia, a przede wszystkim odcięcie od bodźców prowadzących do uzależnienia oraz samego dostępu do alkoholu, jest skutecznym sposobem leczenia alkoholizmu.
Zaszycie alkoholowe jako najskuteczniejsza metoda leczenia alkoholizmu
Pomimo wielu dostępnych metod leczenia alkoholizmu, to jednak zaszycie alkoholowe uznaje się za jeden z najlepszych sposobów na wyjście z nałogu. Celem wszywki alkoholowej jest zniechęcenie uzależnionego do tego, aby sięgał po trunki wysokoprocentowe.
Nieprzyjemne objawy, które wiążą się ze spożywaniem alkoholu w momencie zaszycia sprawiają, że uzależniony nie odczuwa żadnej przyjemności z picia. Konsekwencje wypicia nawet małej ilości alkoholu przy zaszyciu prowadzą do takich objawów jak dreszcze, zimne poty, wymioty, biegunka, ból głowy, problemy ze strony układu nerwowego.
Wszywka alkoholowa pomaga w walce z uzależnieniem przez wiele miesięcy. Dodatkowo zaszycie wspierane terapią pozwala na uzyskanie narzędzi niezbędnych do późniejszego funkcjonowania bez wszywki alkoholowej.
Zaszycie alkoholowe w Warszawie – gdzie przeprowadzić zabieg?
Zaszycie alkoholowe to procedura medyczna, która wymaga w pierwszej kolejności spotkania z lekarzem specjalistą. Nic zatem dziwnego, że większość uzależnionych decyduje się na zaszycie alkoholowe w Warszawie. Klinika chirurgiczna posiada procedury, które realizowane są przed przystąpieniem do zabiegu. Lekarz przeprowadza z pacjentem dodatkowy wywiad, po którym jest w stanie ustalić odpowiednią dawkę esperalu. Zaletą zaszycia alkoholowego w Warszawie jest również możliwość dostępu do specjalisty w razie pojawienia się wątpliwości. Warto zatem wybrać sprawdzona klinikę w Warszawie oraz pokonać uzależnienie raz na zawsze.