O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Praca w Holandii dla studenta

Studenci stanowią dość liczną grupę osób, które podejmują się pracy za granicą. Holandia jest często wybieranym krajem w celu zarobkowym. Możliwości, jakie daje nam wyjazd do pracy, to przede wszystkim zdobycie doświadczenia, szansa na większy zarobek oraz poprawa umiejętności językowych. Wyjazd do pracy w Holandii jest szansą dla wielu osób w różnym wieku. Studenci jednak należą do tej grupy osób, które decydują się na podjęcie pracy sezonowej, najczęściej w przerwie wakacyjnej.

Praca przez 3-4 miesiące, pozwoli na zarobienie dużej sumy pieniędzy, która wystarczy na wszystkie podstawowe potrzeby, takie jak opłata za czesne, mieszkanie i jedzenie. Obecnie, zatrudnienie się za granicą jest ułatwione dzięki działaniu agencji pracy. Są to firmy, które pośredniczą między firmami holenderskimi, a osobami szukającymi zatrudnienia. Agencja pracy, która skieruje nas do konkretnej firmy, przeprowadza cały proces rekrutacji aż do zatrudnienia.

Dlaczego warto wyjechać za granicę do pracy?

Wiele jest korzyści, jakie wiążą się z zatrudnieniem się w pracy za granicą. Holandia jest krajem najczęściej wybieranym przez młodych Polaków, jeśli chodzi o szukanie zatrudnienia. W Holandii prosperuje wiele firm z branży przemysłowej i rolniczej, co wiąże się z zapotrzebowaniem na wielu pracowników. Firmy holenderskie chętnie przyjmują polskich pracowników na różne stanowiska. Agencja pracy współpracuje z około 50 firmami, przez co ogromna liczba osób może znaleźć zatrudnienie w godziwych warunkach. Jakie są najbardziej znane korzyści wynikające z pracy w Holandii?

Pierwszą zaletą, jaką można wymienić, jest zarobienie dużych pieniędzy w krótkim okresie. Studenci, którzy decydują się na podjęcie pracy w Holandii, zazwyczaj pracują sezonowo, czyli 3 lub 4 miesiące. Zarobki uzyskane w holenderskiej firmie, po przeliczeniu na polskie złotówki, są naprawdę wysokie. Dzięki temu, możliwe jest podreperowanie budżetu. Warto również wspomnieć, iż pracując za granicą, możemy znacznie poprawić swoje umiejętności językowe. Najczęściej, w pracy rozmawia się w języku angielskim, ze względu na dużą liczbę obcokrajowców pracujących w jednym miejscu.

Agencja pracy oferuje także atrakcyjne warunki zatrudnienia. Studenci, w zależności od wieku, mogą zarabiać od 6 do 14 Euro brutto. Poza tym, większość firm zapewnia zakwaterowanie, obowiązkowe szkolenia, ubezpieczenie oraz dokumentu, dzięki któremu otrzymamy zwrot podatku za pracę w danym roku.
Doświadczenie, jakie zdobędziemy podczas pracy, jest istotne dla każdego studenta. Zazwyczaj, są to osoby, które w roku akademickim nie pracują (ewentualnie mogą pracować dorywczo), dlatego doświadczenie w pracy za granicą, będzie ważne w CV.

Proces rekrutacji i zatrudnienia

Wszelkie formalności, kontaktowanie się z holenderskimi firmami oraz proces rekrutacji i zatrudnienia, to aspekty, jakimi zajmuje się agencja pracy. Jest to firma, która pośredniczy pomiędzy przyszłymi pracownikami, a pracodawcami. Polscy pracownicy są doceniani przez holenderskich pracodawców, dlatego często są oni przyjmowani do różnych miejsc pracy. Konkretna agencja pracy oferuje nam atrakcyjne warunki zatrudnienia w różnych sektorach przemysłu i rolnictwa. Stanowiska, na jakich zostaniemy zatrudnieni, są odpowiedzialne, przez co po zakończeniu pracy w danej firmie w Holandii, nasze CV będzie wzbogacone.
Trzeba również dodać, że agencja pracy oferuje także bezpieczny transport do danego miasta w Holandii. Nie musimy więc martwić się o organizowanie transportu na własną rękę.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie