O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Powiększ oko dzięki makijażowi – sztuczki, które powinna znać każda kobieta

Pięknie podkreślone, optycznie powiększone i wydłużone oko naśladujące idealny dla oczu kształt migdała to marzenie wielu kobiet. Każda z nas może osiągnąć taki efekt z łatwością korzystając z odpowiednich kosmetyków w codziennym makijażu. Dobry tusz do rzęs i cienie do powiek nie wystarczą jednak, by osiągnąć pożądany efekt, jeśli nie wiesz jak prawidłowo je nałożyć. Chcesz powiększyć oko za pomocą makijażu? Oto najciekawsze sztuczki, które powinna znać każda kobieta.

Wydłużone, podkręcone i gęste rzęsy – powiększ oko bez wysiłku

Rzęsy to zdecydowanie największy punkt skupienia, jeśli myślimy o optycznym powiększaniu oka za pomocą makijażu. Krótkie, jasne i ledwie widoczne mogą nie tylko sprawiać, że wyglądamy na bardziej zmęczonych, ale też optycznie zmniejszają oko, odbierając mu jakąkolwiek wyrazistość. Na szczęście dostępne w sprzedaży tusze do rzęs, w połączeniu z kilkoma trickami makijażowymi pozwalają odwrócić ten efekt w zaledwie kilka chwil, nie utrudniając znacząco porannego szykowania się przed wyjściem.

Pierwszym krokiem do optycznego powiększenia oka i podkreślenia rzęs będzie wykorzystanie zalotki do ich podkręcenia. Choć samo urządzenie może wydawać się na początku lekko przerażające i trudno wyobrazić sobie zbliżenie go do oka, wystarczy odrobina wprawy by podkręcanie rzęs stało się prostym i szybkim krokiem, który ma zdecydowanie największe znaczenie w optycznym powiększaniu oka. Pamiętaj, by rzęsy podkręcać przed nałożeniem tuszu i robić to delikatnie – nie chcemy przecież wyrwać kolejnych włosków!

Jeśli stosujesz zalotkę, wybieraj tusze do rzęs wodoodporne, dzięki którym osiągnięty efekt podkręcenia utrzyma się na dłużej. Wybierając sam tusz zwróć też uwagę na jego właściwości – zależnie od zastosowanej szczoteczki tusz może oferować wydłużenie, pogrubienie lub dodatkowe podkręcenie rzęs. Osobiście polecamy tusze TheBalm Tall, Dark & Handsome oraz Golden Rose Essential High Definition Lift Up & Great Volume, które w przystępnej cenie oferują naprawdę dobre efekty i optycznie otwierają oko.

Sztuczne rzęsy na co dzień?

Jeśli zmagasz się z problemem małych oczu i chcesz je optycznie powiększyć, stosowanie sztucznych rzęs na co dzień nie musi być wcale złym pomysłem. Sztuczne rzęsy, zarówno te na pasku jak i w kępkach pozwalają zbudować ciekawy efekt i optycznie powiększyć oko, jednocześnie zagęszczając Twoje naturalne rzęsy. Na początek wypróbuj kępki Stilazzi – Chichi Collection Lashes – Groupies Medium, umieszczając pojedyncze kępki w zewnętrznym kąciku oka dla optycznego wydłużenia, oraz na środku i w wewnętrznym kąciku dla uniesienia górnej powieki. Nie potrzebujesz ich dużo, by całkowicie odmienić wygląd swoich oczu!

Optycznie powiększający makijaż oka – najciekawsze tricki

Makijaż oka z wykorzystaniem cieni, kredek i eyelinera może pozwolić osiągnąć naprawdę ciekawy i zadowalający efekt, ale to też tu zdarza się najwięcej błędów które zamiast otwierać oko, optycznie je zmniejszają. Jeśli używasz na co dzień kredki do powiek, zrezygnuj z obrysowywania całego oka, szczególne czarną kredką. Dobrym pomysłem jest pomalowanie wewnętrznej strony dolnej powieki jasną kredką i pozostawienie czarnej do wykonania kresek na środkowej i zewnętrznej części górnej powieki.

Decydując się na kreskę na ruchomej powiece, pamiętaj by ta była najszersza przy zewnętrznym kąciku oka i szła lekko ku górze, w kształcie tzw. kociego oka. Bardzo ważne, aby kreska nie zaczynała się tuż przy wewnętrznym kąciku oka (wówczas pomniejszy oczy), a mniej więcej na środku linii rzęs, na wysokości krawędzi tęczówki oka licząc od strony wewnętrznego kącika.  Chcąc osiągnąć pożądany efekt pamiętaj, by narysować na krańcu powieki stosunkowo cienką kreskę, która będzie delikatnie znosiła się ku górze. Jeśli kreska jest za gruba, to efekt jest nie tylko odwrotny od oczekiwań, ale makijaż dodatkowo przytłacza twarz.

W przypadku cieni do powiek sprawa jest dość prosta – wybieraj delikatne beże, które pasują zarówno do codziennego, jak i bardziej wieczorowego makijażu, stawiając na delikatny efekt smoky eye i podkreślając lekko załamanie powieki. Ciemniejszy cień nakładaj podobnie, jak kreskę eyelinerem – dobry efekt gwarantowany.

Brwi też mają znaczenie

Wykonanie makijażu powiększającego optycznie oko nie jest trudne, ale warto pamiętać o prawidłowym wykonaniu wszystkich jego elementów. Choć nie musisz decydować się na sztuczne rzęsy czy kreskę w formie kociego oka na co dzień, cienie do powiek i dobry tusz do rzęs to konieczność. Nie zapominaj też o brwiach, które stanowią ramę dla całej twarzy. Podkreślony łuk brwiowy pozwala zwrócić większą uwagę na oczy i optycznie je powiększyć, jednocześnie wykańczając cały makijaż i sprawiając, że całość wygląda bardzo naturalnie.

Nie wiesz, po jakie kosmetyki do makijażu sięgnąć, by osiągnąć efekt optycznego powiększenia oczu? Sprawdź ofertę kosmetyków do oczu drogerii internetowej glowstore.pl, by znaleźć wszystkie produkty, o których wspomnieliśmy w tekście a także cały szereg dodatków niezbędnych do perfekcyjnego wykończenia makijażu oczu.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie