O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Polski rynek nieruchomości atrakcyjny dla inwestorów

Krajowy rynek nieruchomości jest idealnym polem dla udziałowców z innych krajów. Z jakiej przyczyny? W końcu zgodnie z opinią rodzimych specjalistów, w naszym państwie jest drogo, szaleje kryzys, i w dodatku podatki męczą ludność.
Jednakże kiedy wprowadzimy w wyszukiwarkę nowe mieszkanie, jest ogromna szansa, że uda się natknąć na ofertę, która pochodzi od inwestora obcokrajowca. Jeszcze najbardziej popularne są wśród cudzoziemców inwestycje w budynki biurowe. Co jest przyczyną takiej sytuacji? Z jakiej przyczyny ponad połowa przepytanych przez Ernst & Young biznesmenów określiła polski rynek nieruchomości jako atrakcyjny?

Polska jest pojmowana za rynek wschodzący; to {główna|istotna| przyczyna pospolitego optymizmu. Zapotrzebowanie dopiero wzrasta, a podaż może nie być w stanie mu sprostać. Nadal jest miejsce na coraz nowsze inwestycje i nowych udziałowców, zwłaszcza w takich miastach typu Warszawa – idących naprzód bardzo aktywnie, z cenami niesamowicie korzystnymi zarówno dla kupujących, jak i dla deweloperów.

Godnym uwagi jest to że, Polska jest jednym z najbardziej atrakcyjnych aktualnie rynków w całej Europie – optymizmowi władającemu na naszym podwórku może sprostać tylko nastawienie inwestorów odnośnie Rosji. I ta całość pomimo faktu, że aż 83 proc. deweloperów zdaje sobie sprawę, że zastój nadal trwa, i że ma wpływ on negatywnie na cały rynek. Mimo tego nadal będziemy mogli wpisać w internet frazę nowe mieszkanie Wrocław i znaleźć atrakcyjną cenowo ofertę, za jaką inwestor otrzyma zadowalające wynagrodzenie.

Loft
Na tak dobrą pozycję przekonuje także trwała sytuacja gospodarcza i coraz większe znaczenie naszego państwa w świecie. Warszawa staje się coraz wyraźniejszym punktem na obcych mapach, a zatem coraz więcej przedsiębiorców chce ulokować tutaj swoje pieniądze. Nasza stolica plasuje się na szóstym miejscu w rankingu najbardziej pozytywnych miejsc dla deweloperów.

Warto dodać, że wszelkie osobliwości i ewentualne problemy polskiego rynku to problem inwestorów. Nam – klientom – zostaje zastanowić się, czy wytypować na nowe mieszkanie Gdańsk, Poznań, Wrocław, Warszawę, czy może Katowice. Ciągle powstają nowe osiedla, zapewniające wysoką jakość życia za atrakcyjną kwotę. Polacy jako społeczeństwo bogacą się. Stać nas na coraz więcej. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy z całego świata chcą nam dogodzić. To biznes, który opłaca się obu stronom.

Lofty lepsze od zwykłych mieszkań?

Loft to wygodne i przestronne mieszkanie urządzone w lokalu poprzemysłowym, na przykład w miejscu, w jakim dawniej funkcjonowała fabryka. Czy opłaca się rozważyć jego kupno lub wynajem?

Zastanawiasz się: nowe mieszkanie. Mówisz sobie: zbadam ofertę lokali w nowych apartamentach. Nie musisz spieszyć się z podejmowaniem wyboru – w zamian za to zobacz oferty loftów, które stają się coraz bardziej atrakcyjną propozycją dla ludzi ceniących wygodę.

Staje się tak nie bez powodu. Lofty mają swoje pozytywy, jakimi nie mogą się pochwalić tradycyjne mieszkania. Bowiem powstają one w konstrukcjach, jakie jakiś czas temu służyły celom przemysłowych, cechują się wielką powierzchnią, a co za tym się ciągnie – równie dużą swobodą aranżacji. Chciałbyś mieć siłownię w pobliżu łazienki i dużą sypialnię, która jest oddzielona ścianką działową od pomieszczenia gościnnego? Nic nie stoi na ograniczeniu, aby tak się stało. Jeśli skontaktujesz się z inwestorem w miarę wcześnie, wciąż w trakcie przygotowywania loftu do oddania, może rozłożyć pomieszczenia zgodnie z twoimi wskazówkami.

Gdzie można wyszukać lofty gotowe do użytku? Od pewnego czasu – praktycznie w każdym miejscu. Pozostaje tylko dokładnie się rozejrzeć. Jeśli sądzisz, że na twoje nowe mieszkanie Wrocław będzie najlepszym możliwym miejscem, możesz być pewien, że tamtejsza oferta deweloperów cię nie rozczaruje. Lofty znajdziesz albowiem wszędzie tam, gdzie niegdyś działały duże zakłady przemysłowe, czyli m.in. w dużych miejscowościach południowej Polski. Przerobienie fabryk na budynki do zamieszkania nie tylko ma możliwość zachować zabytki architektury, ale również wykorzystać je w przydatnych celach.

W porządku, ale czy lofty są warte pieniędzy, jakich żądają sobie za nie deweloperzy? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej, pod warunkiem, że stać Cię na zakup ich. Życie w lofcie gwarantuje najwyższy realny standard życia, ale wiąże się ze znaczącymi wydatkami. Koszt mkw. metrażu loftu nawet dwa razy bardziej przewyższa cenę metra kwadratowego w tradycyjnych lokalach. Płacisz jednak za klasę: za powierzchnię, za stylowy wygląd, za łatwość organizacji wnętrz, oraz za brak głośnych sąsiadów. I za prestiżową opcję mieszkania w lofcie, jakiej nie posiadają osoby szukające lokalu.

 

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie