O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Podaruj bliskim ręcznie wykonaną kartkę

Nic tak nie poprawia humoru jak myśl, że ktoś o nas pamięta i nie potrzebuje do tego przypomnienia w mediach społecznościowych. Kartki okolicznościowe może i kojarzą się wielu osobom z latami dziewięćdziesiątymi albo z jeszcze wcześniejszymi czasami, jednak są one dobrym narzędziem do przekazania drugiej osobie, że o niej pamiętamy.

Kartki okolicznościowe – czym one tak naprawdę są?

Kartki okolicznościowe są niczym innym jak kartkami pocztowymi, na których piszemy gratulacje lub życzenia. Nie mają one określonego formatu czy kształtu, charakteryzuje je w tym zakresie dowolność. Mogą być nawet w formie rozkładanej, trójwymiarowej z dodatkiem lub bez dodatku melodyjki. Często wysyłało się je pocztą, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodać ją do prezentu lub wręczyć osobiście.

Kiedy podarować bliskim kartkę?

Z racji tego, że ten rodzaj komunikacji jest przeważnie stosowany przy specjalnych okazjach, bez wątpienia można powiedzieć, że nadają się one do wręczenia z okazji urodzin, imienin, ukończenia szkoły, urodzenia się dziecka, a także świąt. Osoba obdarowana na pewno będzie mile zaskoczona, szczególnie, że niektórzy już zapomnieli o takich podarunkach.

Zdecydowanie się na kupno kartki jest dobrym pomysłem także wtedy, gdy nie chcemy lub nie możemy wydawać pieniędzy na prezent. Zdarzają się takie sytuacje, na przykład, gdy wypada złożyć życzenia lub gratulacje osobie, którą ledwo znamy lub gdy po prostu nie możemy sobie pozwolić na większe naruszenie naszego domowego budżetu. To wszystko jest zrozumiałe, a w przy takich okazjach powinna się przecież liczyć przede wszystkim pamięć, a nie ilość wydanych pieniędzy. Warto nauczyć się doceniać nawet te najmniejsze gesty.

Oferty w sklepie

Asortyment niektórych sklepów obejmuje kartki okolicznościowe i w zależności od okazji możemy wybrać odpowiednią. Wybór jest bardzo duży, ponieważ mogą być one skromne lub z wieloma dodatkami. Różnica polega także na umieszczeniu w środku życzeń. Nie wszystkie kartki je mają i to wcale nie jest źle, możemy dokonać wyboru. Niektórym może faktycznie przydadzą się gotowe życzenia, jednak jest zdecydowanie inaczej, gdy dostaniemy życzenia napisane przez drugą osobę, a nie przez maszynę.

DIY

Kartki okolicznościowe możesz zrobić samemu. Bliskim na pewno się spodoba ten pomysł, za to z osobami z pracy – które mają imieniny, urodziny, odchodzą z pracy lub świętują coś innego – może być różnie i warto się zastanowić czy nie lepiej kupić ją w sklepie. Tworzenie samemu kartek może być świetną zabawą, szczególnie jeżeli mamy za dużo czasu do zapełnienia, a nie chcemy jedynie oglądać telewizji i przeglądać stron internetowych. Taka aktywność zawsze będzie dobrym pomysłem na zabicie nudy. Jeżeli wątpisz w swoje zdolności manualne, możesz zawsze kupić ręcznie wykonana kartkę.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie