O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Plastyka pochwy po porodzie – cena i przebieg zabiegu

Po porodzie często diametralnie zmienia się wygląd pochwy. Pogarszają się nie tylko walory estetyczne, ale również jej kondycja, co ma przełożenie na życie seksualne kobiety. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma sporo do zaoferowania. Dowiedz się, ile kosztuje i na czym polega plastyka pochwy. Sprawdź też, w czym ta nieskomplikowana operacja może Ci pomóc.  

Plastyka pochwy – na czym to polega?

Plastyka pochwy, czyli inaczej waginoplastyka to zabieg coraz bardziej popularny. Jest to najczęściej wykonywana operacja z zakresu ginekologii estetycznej. Kobiety decydują się na nią częściej i chętniej przede wszystkim dlatego, że chcą czerpać przyjemność ze swojego życia erotycznego nawet po bardzo ciężkim porodzie. Jest to zabieg, który pozytywnie wpływa na estetykę oraz kondycję pochwy, a także na samoocenę i samopoczucie psychiczne kobiety.

Waginoplastyka polega na zwężeniu wejścia do pochwy. Dokonuje się tego poprzez wycięcie uszkodzonych oraz pozbawionych elastyczności i zwiotczałych tkanek. Zabieg ten nie jest skomplikowany i jest stosowany od lat. Do niedawna jednak był używany tylko i wyłącznie w skrajnych przypadkach, np. po nieprawidłowym zszyciu kobiety po ciężkim porodzie. Obecnie jest to prosta i ogólnodostępna operacja, którą kobieta może wykonać na własny koszt u specjalisty.

Po wycięciu części tkanki wykonywane jest szycie z wykorzystaniem szwów rozpuszczalnych. Następnie wykonuje się drugi etap zabiegu, czyli kształtowanie krocza. To od niego zależy to, w jaki sposób będą wyglądały ostatecznie okolice intymne pacjentki. Cały zabieg trwa około 1-1,5 godziny i wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, miejscowym lub dożylnym – w zależności od zaleceń lekarza oraz preferencji pacjentki.

Jak dbać o siebie po zabiegu waginoplastyki?

Waginoplastyka to stosunkowo prosty i krótki zabieg. Po jego wykonaniu pacjentka zostaje na obserwacji, która trwa dobę. Po tym czasie, jeśli nie będzie ryzyka lub podejrzenia wystąpienia jakichkolwiek komplikacji, lekarz wypisuje swoją pacjentkę do domu. Cała rekonwalescencja trwa około 7 dni i w tym czasie należy odpowiednio o siebie dbać. W tym czasie może występować niewysoka gorączka oraz ogólne osłabienie organizmu.

u ginekologa

Po wykonaniu takiego zabiegu niezwykle istotne jest, aby się nie przemęczać. Organizm potrzebuje czasu na regenerację. Duża ilość snu oraz ograniczanie wysiłku fizycznego znacznie przyspieszą czas gojenia się ran. Należy unikać naciągania mięśni w okolicach intymnych, a także podnoszenia ciężkich przedmiotów i gwałtownych ruchów. Ten okres jest jednak na szczęście stosunkowo krótki. U większości kobiet jest to 5-7 dni. Po tym czasie mogą stopniowo wracać do standardowego trybu życia.

Współżycie płciowe w okresie rekonwalescencji jest niedopuszczalne. Stosunek seksualny mógłby naruszyć szycie i świeżą ranę oraz doprowadzić do poważnych komplikacji. Powrót do aktywności seksualnej trwa u kobiety po takim zabiegu od 6 do nawet 8 tygodni. Zależne jest to od ogólnej kondycji organizmu oraz szybkości gojenia się ran u pacjentki.

Profesjonalna plastyka pochwy w sprawdzonym centrum medycznym

Plastyka pochwy, choć jest zabiegiem nieskomplikowanym, który niesie znikome ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań, powinna być wykonywana przez profesjonalistę. Przed podjęciem decyzji i wybraniem centrum medycznego do wykonania tej operacji warto przeanalizować oferty na różnych stronach internetowych oraz zapoznać się z opiniami innych pacjentek, aby mieć pewność, że wybrana oferta jest sprawdzona i godna uwagi. Podczas tego zabiegu niezwykle ważne jest doświadczenie, odpowiedni sprzęt oraz umiejętności.

Waginoplastyka to operacja, którą kobieta może wykonać na własne życzenie i na własny koszt. Najczęściej oferowana jest przez prywatne centra medyczne i kliniki plastyczne oraz przez gabinety medycyny estetycznej. Koszt takiej operacji jest zależny od kondycji pochwy pacjentki, a także od rodzaju znieczulenia, doświadczenia lekarza oraz standardu oferowanego przez wybraną klinikę lub ośrodek opieki zdrowotnej. Ceny wahają się od 4 000 do nawet 10 000 złotych.

Decydując się na wykonanie tego zabiegu, należy starannie wybrać ofertę na podstawie jej jakości oraz opinii innych pacjentek, a nie ze względu na cenę. Choć jest ona istotnym czynnikiem, to należy pamiętać, że nie odgrywa ona kluczowej roli. Waginoplastyka to zabieg, który pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną kobiety, a także na jej samopoczucie psychiczne i przede wszystkim poprawia jakość jej życia seksualnego.

 

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie