O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Oszczędne utrzymanie roweru – jedna z głównych zalet e-bike

Rowery elektryczne są jednym z nowszych trendów na rynku jednośladów i choć cieszą się popularnością już od kilku lat, w dalszym ciągu pojawiają się nowe, doskonalsze modele od sprawdzonych producentów.

Rower elektryczny to doskonała alternatywa dla poruszania się po mieście samochodem lub komunikacją miejską i dobre rozwiązanie dla tych, którym brak kondycji lub zdrowia na jazdę na klasycznym rowerze. Jedną z największych zalet e-bike jest jednak ich oszczędne utrzymanie. Dlaczego opłaca się przestawić na rower elektryczny i co warto o nim wiedzieć?

Rower tradycyjny czy e-bike? Najważniejsze zalety elektryków

Fuji rowery elektryczneRowery elektryczne, dzięki zastosowaniu silnika i akumulatora wspomagających jazdę, pozwalają na wygodną jazdę bez efektu zmęczenia nawet na dłuższych trasach. Rower elektryczny w dalszym ciągu wymaga pedałowania – nie napędza się sam jak motorower, ale przy spokojnej jeździe po mieście, parku czy nawet w terenie pozwala nieco odpocząć i lepiej rozłożyć energię. Użytkowników rowerów elektrycznych można spotkać dziś wśród osób młodszych i starszych, jeżdżących rekreacyjnie i sportowo, pracujących nad kondycją i powracających do formy.

A wszystko to dzięki oszczędnemu trybowi pracy i łatwemu utrzymaniu.

E-bike nie należą do najtańszych, ale w porównaniu z innymi napędzanymi środkami lokomocji są wyjątkowo tanie w utrzymaniu. Akumulator wbudowany w ramę roweru i podpięty do silnika wspomagającego pracę roweru wystarcza na nawet 100 km trasy na jednym ładowaniu, a po wyczerpaniu może być naładowany z poziomu domowego gniazdka elektrycznego. Jeśli zadbamy o dobrą kondycję roweru, a więc regularne czyszczenie z błota, smarowanie czy wymianę zużywających się elementów, silnik będzie służył w dobrym stanie przez wiele lat nie wymagając drogich napraw. Jeśli jazda na rowerze jest dla Ciebie trudna z powodów zdrowotnych lub zwyczajnie nie masz na to czasu i kondycji, rower elektryczny może okazać się naprawdę dobrym rozwiązaniem.

Serwisowanie rowerów elektrycznych

E-bike to w gruncie rzeczy zwyczajny rower rozbudowany o silnik i akumulator. Jego serwisowanie będzie opierało się więc o te same zasady, co w przypadku rowerów tradycyjnych – unikamy nadmiernego przemoczenia roweru, regularnie czyścimy z piachu, kurzu i błota, przechowujemy poza wilgocią a przed i po sezonie dbamy o smarowanie, naciąganie linek i, jeśli to konieczne, wymianę hamulców. Do opieki nad rowerem elektrycznym dojdzie jeszcze kwestia dbania o silnik i akumulator. Jak zapewnić długą żywotność akumulatora?

regeneracja baterii rowerowychDobrą praktyką jest przechowywanie roweru w odpowiednich warunkach – na zimę warto zabrać akumulator do domu, by był w temperaturze pokojowej i nie rozładował się całkowicie. W trakcie roku akumulator powinien być regularnie ładowany – najlepiej nie doprowadzać do całkowitego spadku energii do 0.

Gdy zasięg deklarowany przez producenta zaczyna spadać, a rower nie jest w stanie przejechać na zasilaniu nawet kilkunastu kilometrów, e-bike warto oddać na przegląd do serwisu.

Regeneracja akumulatorów do rowerów elektrycznych jest możliwa i mniej kosztowna, niż ewentualna wymiana całego akumulatora bądź napędu.

Gdzie kupić rower elektryczny?

Rower elektryczny będzie tani w utrzymaniu, jeśli kupisz go ze sprawdzonego źródła i postawisz na modele sprawdzonych producentów, u których jakość idzie w parze z doświadczeniem w projektowaniu sprawnych e-bike. Dobrym punktem wyjściowym są rowerowe sklepy internetowe oferujące szeroką gamę rowerów elektrycznych miejskich i terenowych, dodatkowo prowadzące stacjonarne punkty, w których można dokładnie obejrzeć wybrane przez siebie modele i sprawdzić ich dopasowanie do swojego wzrostu. W takich miejscach, poza fachową pomocą przy wyborze roweru otrzymasz gwarancję naprawy w razie jakichkolwiek awarii, problemów technicznych czy zwyczajnych wątpliwości odnośnie działania napędu w Twoim e-bike.

Przykładem polecanego przez nas sklepu z rowerami elektrycznymi jest PM Bike. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

WWW: https://pmbike.pl/
E-mail: sklep@pmbike.pl
Telefon: +48 789 300 042+48 506 537 697
Sklepy stacjonarne: ul. Generała Jankego 14 Katowice ; ul. Karola Hermisza 8D Zabrze

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie