O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

O czym musi wiedzieć przyszła mama?

Z kobitami tak już jest, że gdy zobaczą na teście ciążowym dwie kreski to od razu (oczywiście po lekkim szoku) udają się na zakupy. Kupują w zasadzie wszystko, co uznają że będzie mu potrzebne. Zaczynając od podstawowej w miarę wyprawki, a kończąc na meblach, wózkach, przewijakach, łóżeczkach czy też kołyskach. Z czy jak z czym, ale mamusie przyszłe to akurat z robieniem zakupów problemów nie mają. W całym tym właśnie szaleństwie niestety zdarza się nam, że skupiamy całą uwagę na zakupach, a nie pamiętamy w zasadzie o sobie. Jako przyszłe mamy musimy obowiązkowo wejść sobie na dowolny portal dla mam i odszukać porady dla mam. Najlepiej zapisać się do szkoły rodzenia, która pomoże uniknąć szaleństwa zakupów i skupić się na produktach, która faktycznie przydadzą się dziecku oraz młodej mamie.

Informacje dla mam w pigułce

Oprócz tego musimy oczywiście nie tylko się z nimi zapoznać, ale także wpoić je do swojej główki i pewnych zasadach po prostu przestrzegać. A jakie to porady dla mam znajdziemy na portalach czy też ogólnie w Internecie? Pierwsze co to ważne oczywiście dla kobiet ubrania ciążowe. Konieczny jest oczywiście zakup przynajmniej dwóch biustonoszy. Musimy jednak wiedzieć, że nie są to sexy staniki czy też jakieś pushupy. Tak naprawdę biustonosze przez nas wybierane powinny być biustonoszem bawełnianym oraz specjalnie przystosowany do karmienia piersią. Takowe właśnie biustonosze pozwalają nam w zasadzie jednym ruchem odsłonić brodawkę, którą będziemy karmić nasze dziecko. Jednak zakup biustonosza powinnyśmy zostawić na okres ciąży zaawansowanej. Dlaczego? Ponieważ podczas ciąży biust ulega zwiększaniu oraz pewnych kwestii najprościej nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Nie należy jednak na zakupie biustonoszu oszczędzać. Oprócz samego biustonosza powinnyśmy także dobrać dół. Na początku tak zwanego połogu bardzo przydatne z pewnością okażą się majtki jednorazowe. Będzie także nam potrzebna bielizna nocna. Na sam początek powinnyśmy zdecydować się na koszule nocne. Materiał bawełniany jest jednak najlepszy. Koszule nocne na pewno nie powinny być ani zbyt krótkie, ani tez zbyt długie. W sklepach z ciążową odzieżą znajdziemy także nocne koszule dla karmiących matek. Jednak same ubrania to nie wszystko. Najważniejsze jest oczywiście przygotowanie do macierzyństwa.

ciąża

Portal dla młodych mam o zdrowiu i pielęgnacji niemowlaków – Mojniemowlak.pl

Być mamą – niełatwa sprawa

Macierzyństwo to okres, który uważany jest za okres najcudowniejszy w ich życiu. Dlatego też chyba nikogo nie zdziwi, że do macierzyństwa powinnyśmy się odpowiednio przygotować. Doskonale powinnyśmy wiedzieć, że macierzyństwo w żadnym wypadku nie powinno być na siłę, czy tylko dlatego że nasi rodzice chcą zostać już dziadkami. Musi to być nasza decyzja i oczywiście w stu procentach przemyślana. Pojawienie się dziecka na świecie to nie taka decyzja jak zakup nowej sukienki. Gdy sukienka nam się znudzi to możemy ją wyrzucić, a z dzieckiem wiadomo, że już jest całkiem inaczej. Gdy dziecko już pojawi się na świecie to o decyzji o macierzyństwie zapominamy, a pojawia się problem z wychowywaniem naszego dziecka. Dlatego też musimy wiedzieć, gdzie tak naprawdę szukać informacji o wychowywaniu dzieci. Warto mieć zaufaną szkołę rodzenia oraz korzystać z mądrości naszej mamy lub teściowej, które z pewnością chętnie pomogą i poradzą w kwestii wychowywania oraz pielęgnacji dziecka.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie