O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Nowe bloki mieszkalne na Podzamczu

Podzamcze to najmłodsza, a zarazem najludniejsza część Wałbrzycha. Położona malowniczo przy granicy Książańskiego Parku Krajobrazowego pełna jest niestety bloków z wielkiej płyty, które powstały tam w latach 70. Mieszkańców ucieszy pewnie fakt, że do końca przyszłego roku pojawią się nowe bloki, budowane przez wałbrzyską Spółdzielnię Budowy Domków Jednorodzinnych.

Inwestycja SBDJ na Podzamczu

Pięć klatek, trzy piętra i antresole w mieszkaniach na trzecim piętrze – brzmi bardzo kusząco. Na parterze drobne usługi, a więc pewnie sklep, piekarnia, może salon kosmetyczny – tylko „nieuciążliwe usługi”, jak określa to sam deweloper. W jednym bloku pomieszczą się 33 mieszkania w rozmiarach od 34,5 do 109 metrów kwadratowych. Bloki powstaną na ulicy Blankowej, a więc nieco na uboczu osiedla, w oddaleniu od ruchliwej krajówki i wojewódzkiej drogi numer 376. Stosunkowo niedaleko jest stacja kolejowa Wałbrzych Szczawienko.

odbiór mieszkań

Mieszkania w stanie deweloperskim są nieco tańsze niż gotowe apartamenty, ponieważ kiedy się je kupuje, nie są jeszcze ukończone wszystkie prace. Dla wielu osób to zbyt duże ryzyko, jeśli jednak sprawdzimy dewelopera – jego inne inwestycje, kapitał, co bez trudu można znaleźć w publicznie dostępnych informacjach czy biuletynach – możemy łatwo przekonać się, że ryzyko jest tylko pozorne.

Kupno i odbiór mieszkania – o czym warto wiedzieć

Kiedy już zapadnie decyzja o kupnie mieszkania, nowego właściciela czeka sporo formalności. Okazują się one czasem bardzo męczące, jednak czego się nie robi, by zyskać własne, komfortowe lokum? Warto jednak pamiętać, że przed odebraniem klucza czeka każdego jeszcze odbiór mieszkania. Jest to proces wielu czynności, obejmujących dokładne sprawdzenie stanu mieszkania i jego zgodności z projektem, za który się zapłaciło.

odbiormieszkan

Jeśli nie jesteś pewien, czy potrafisz zauważyć wszystkie szczegóły, skorzystaj z profesjonalnej pomocy. Oferują ją między innymi Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa lub prywatne firmy.

To bardzo ważna część nabywania nieruchomości i nie należy jej traktować po macoszemu. W czasie odbioru mieszkania sporządza się protokół, do którego można wpisać zauważone nieprawidłowości, które generalny wykonawca powinien usunąć w określonym czasie. Nawet jeśli pewne usterki nam umkną – mogą dać się we znaki dopiero po pewnym czasie – możemy skorzystać z rękojmi.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie