O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Na plażę, marsz! Wałbrzych na wakacje

Lipiec przywitał nas falą upałów – możemy tylko zazdrościć tym, którzy w tak fantastyczną pogodę znaleźli się nad morzem, wygrzewając się na plaży i słuchając szumu fal. A gdyby tak pójść na plażę ot tak, zaraz?

Plaża w Starej Kopalni

W Wałbrzychu wszystko jest możliwe – także miły „plażing” w Starej Kopzabawawmorzualni, gdzie na placu eventowym już od soboty 11 lipca będzie można rozłożyć koc na piasku, a nawet ochłodzić się w wodnej kurtynie. Wielkie otwarcie o 20:00 – leżaki, bar i dobra muzyka, którą zapewni grupa Milky Wishlake – wokalista i producent muzyczny supportujący takie sławy jak Queen czy Bjork. Plaża będzie czynna codziennie do 22:00, a więc wystarczająco długo, żeby się opalić, spotkać ze znajomymi czy zwyczajnie odpocząć chwilę od nagrzanego miasta – w centrum miasta. To oferta tym bardziej kusząca, że miejski basen będzie w tym roku nieczynny.

Oprócz tego Stara Kopalnia oferuje możliwość wzięcia udziału w warsztatach fotografii, designu, szycia, ceramiki i garncarstwa, kowalstwa oraz tworzenia autorskiej biżuterii.

Oferta dla najmłodszych – i nie tylko

Jak co roku miasto przygotowało szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zaczęło się już od początku lipca cyklicznym spotkaniami w Bibliotece pod Atlantami, które potrwają cały miesiąc – w programie spotkania z policjantem, ratownikiem i strażakami, a także warsztaty literackie, plastyczne, wspólne czytanie „strrrasznych” książek oraz gry planszowe. Oprócz tego sporo wydarzeń w poszczególnych filiach biblioteki.imprezka

Ciekawą ofertę przygotowało również Muzeum w Wałbrzychu – nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Za symboliczną opłatą (5-10zł) można nauczyć się projektować biskwity, spróbować się w starciu z gliną czy pozłotnictwem, malować kleksami, pastelami i węglem. Wałbrzyski Ośrodek Kultury proponuje nie tylko warsztaty, bo w programie przewidywane są również wycieczki – piesze, po okolicy – oraz autokarowe do Kłodzka, Wrocławia, a nawet Szklarskiej Poręby. Oprócz tego wyjścia do kina, na basen, spotkania z kulturą – od 10-tej do 14-tej.

To w ciągu dnia, a wieczorami? Wieczorami – kino, teatr oraz dobra muzyka w klubie A Propos, którą zapewnią zapraszani goście oraz DJ’e, grający także w blokach tematycznych – wakacyjne przeboje, lata 60′-70′-80′, latynoska fiesta czy gorączka sobotniej nocy.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie