O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Maszyny komunalne Pronar, w które warto się zaopatrzyć przed zimą

Utrzymanie dróg, chodników, całej infrastruktury drogowej i publicznej podczas zimy to nie łatwy temat.

Pomimo tego, że zimy nie są aktualnie tak mroźne i bogate w opady śniegu, jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu, to nadal zdarza się, że powodują ogólny paraliż na drogach i wpływają niekorzystnie na bezpieczeństwo ich użytkowników.

Aby zaradzić niespodziewanym i nagłym zmianom zimowej aury niezbędne jest stosowanie różnego rodzaju maszyn komunalnych, które pozwolą skutecznie pozbyć się śniegu i oblodzenia z dróg, zapewniając tym samym komfort ich użytkowania i bezpieczeństwo.

Dostępne obecnie w ofercie marki Pronar maszyny tego typu, to naprawdę zaawansowane konstrukcyjnie i technologicznie urządzenia, które pozwalają w szybki i skuteczny sposób rozprawić się ze wszystkimi problemami, których przyczyną jest zima i towarzyszące jej niskie temperatury oraz opady atmosferyczne.

Firma Pronar – dlaczego warto wybrać tego producenta maszyn komunalnych?

Pronar to w pełni polskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i sprzedażą maszyn rolniczych, komunalnych i transportowych. Jest to też znany na całym świecie producent kół do maszyn rolniczych i komunalnych, elementów hydrauliki i pneumatyki siłowej, osi do przyczep, a także elementów z tworzyw sztucznych i profili stalowych.

Firma ta została utworzona niemal 30 lat temu w niewielkiej miejscowości Narew na Podlasiu. Nazwa firmy po części pochodzi właśnie od tej miejscowości, ponieważ została ona utworzona z dwóch członów „Pro” (oznacza produkcję) i „Nar” (skrót od miejscowości Narew). Zatrudnia ona ponad 2 tysiące pracowników i posiada siedem nowoczesnych fabryk o całkowitej powierzchni porównywalnej do 80 boisk piłkarskich, gdzie codziennie produkowane jest 4 tysiące części z około 600 ton stali.

Założyciele przedsiębiorstwa Pronar już w roku 1988, czyli w momencie założenia firmy, wiedzieli doskonale jaki cel będzie miała prowadzona przez nich działalność. Przez wiele lat przedsiębiorstwo to dynamicznie się rozwijało w różnych aspektach, przez co aktualnie jest jednym z liderów w tej branży w Polsce, ale i na całym świecie.

Pronar posiada sieć dealerską we wszystkich krajach UE, Rosji, Skandynawii oraz prowadzi eksport swoich produktów do ponad 60 krajów znajdujących się na kontynencie afrykańskim, na terenach obu Ameryk oraz Nowej Zelandii. Dzięki temu polska firma założona nad Narwią skutecznie konkuruje na międzynarodowym rynku z innymi gigantami w tej branży.

Zamiatarki ciągnikowe

Zamiatarki ciągnikowe Pronar to bardzo uniwersalne i przydatne w wielu sytuacjach maszyny. Można wykorzystywać je zarówno do utrzymywania czystości dróg i chodników w ciepłych porach roku, jak i do odśnieżania i uszorstniania ich powierzchni w sezonie zimowym  po wcześniejszym doposażeniu je w odpowiednie szczotki oraz np. posypywarkę. Mogą one współpracować z ciągnikami o różnej mocy, zarówno na przednim TUZ-ie jak i na tylnym, co daje wiele możliwości.

posypywarki

Pługi odśnieżne

Pługi odśnieżne Pronar to podstawowe wyposażenie wszystkich maszyn zajmujących się utrzymaniem infrastruktury drogowej, parkingów oraz innych utwardzonych powierzchni w czasie zimy. Dzięki nim skutecznie i szybko można pozbyć się śniegu z ulic oraz chodników, co ma szczególnie duże znaczenie podczas nagłych i intensywnych opadów śniegu, które mogłoby sparaliżować cały ruch w mieście i spowodować wiele niebezpiecznych sytuacji na drogach szybkiego ruchu.

Odśnieżarki

Odśnieżarki Pronar są najczęściej używane wtedy gdy zwykłe pługi odśnieżne nie dadzą sobie rady z dużą ilością śniegu i ciężkimi warunkami. Są one znacznie skuteczniejsze w oczyszczaniu nawierzchni z grubych warstw śniegu, lodu i ubitego błota pośniegowego. Znakomicie sprawdzą się także w oczyszczaniu miejsc o ograniczonym dostępnie i niewielkiej ilości wolnej przestrzeni takich jak osiedlowe uliczny, parkingi czy też chodniki.

Posypywarki ciągnikowe

Posypywarki ciągnikowe Pronar to urządzenia przystosowane do pracy z ciągnikami o różnej mocy. Ich głównym zadaniem jest posypywanie nawierzchni piaskiem, solą, mieszaniną tych dwóch składników lub innymi środkami pozwalającymi na roztopienie lodu i śniegu na drogach, chodnikach, parkingach itp. W trakcie zimy tego typu czynności jest niezbędna w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom infrastruktury drogowej.

Author: Redaktor MK

Prosimy o udostępnienie