O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Łóżko piętrowe dla dorosłych – kiedy warto je wybrać?

Łóżka piętrowe przede wszystkim kojarzą się z pokojem dziecięcym. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby takie łóżko wykorzystać w zupełnie innej przestrzeni. Dwuosobowe łóżka piętrowe dla dorosłych sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zaoszczędzenie miejsca. 

Łóżka dla dorosłych to coraz popularniejsze rozwiązanie w wielu wnętrzach. Ze względu na swoje nietypowe wymiary świetnie będą pełniły swoją funkcję wypoczynkową, a wygodny materac umożliwi zadbanie o dobrej jakości sen. W jakiej przestrzeni najlepiej jest wykorzystać dwuosobowe łóżko piętrowe dla dorosłych? Warto inwestować w łóżka piętrowe dla dorosłych czy lepiej postawić na tradycyjne rozwiązania? 

Łóżko piętrowe dla dorosłych – charakterystyka 

Łóżka piętrowe ze względu na swoje wymiary doskonale sprawdzają się zarówno w małych mieszkaniach, akademikach, jak i hostelach. Dwupiętrowa konstrukcja pozwala na efektywne wolnej przestrzeni, dzięki czemu pomieszczenie jest funkcjonalnie zorganizowanie. 

W przypadku łóżek piętrowych dla dorosłych ogromne znaczenie mają wymiary całej konstrukcji. Łóżka piętrowe dla dzieci są projektowane tak, aby maluchy mogły nie tylko spać w wyznaczonych miejscach, ale również wykorzystać stelaż do kreatywnej zabawy. Są one również węższe i niższe, przez co zajmują stosunkowo mniej miejsca. W przeciwieństwie do konstrukcji przeznaczonej dla najmłodszych, łóżka piętrowe dla dwójki dorosłych osób są na tyle długie i szerokie, aby bez problemu każdy mógł się w nich zmieścić. 

Standardowo łóżka dwupiętrowe dla dorosłych mają wymiary 180×80 cm, 200×90 cm lub 160×90 cm i to od nas już zależy, na jaki model się zdecydujemy. Warto również pamiętać o tym, że łóżka piętrowe dla dorosłych, ze względu na większą wagę, powinny mieć większy udźwig. Najczęściej konstrukcja jednego piętra łóżka piętrowego dla dorosłych jest w stanie wytrzymać masę ciała do 150 kg. Specyfikacja łóżka dwupiętrowego pozwala na jego funkcjonalne wykorzystanie w wielu przestrzeniach. 

łóżko piętrowe

Łóżko piętrowe dla dorosłych w branży hotelarskiej 

Osoby podróżujące budżetowo i uwielbiające zatrzymywać się w schroniskach górskich, z pewnością niejednokrotnie korzystały z możliwości nocowania na łóżku piętrowym dla dorosłych. Nic w tym dziwnego, takie funkcjonalne wykorzystanie dwóch, a nawet więcej pięter, doskonale sprawdza się w pokojach współdzielonych. Dzięki temu w jednym pomieszczeniu może spać dwukrotnie więcej odwiedzających niż na standardowych łóżkach. 

Łóżko piętrowe dla jednej osoby sprawdzi się nie tylko w schroniskach górskich, gdzie panuje zupełnie inna atmosfera niż w hostelach, motelach czy schroniskach młodzieżowych. Jednocześnie każde z tych miejsc charakteryzuje możliwość wynajęcia pokoju dzielonego z nieznanymi podróżnikami, co przekłada się na spore oszczędności. W efekcie w takich pokojach doskonale sprawdzą się łóżka piętrowe dla dorosłych, wykonane z solidnych elementów drewnianych. 

Pomimo tego, że akademik trudno zaliczyć do branży hotelarskiej, pokoje w miesiącach wakacyjnych bardzo często wynajmowane są turystom. Łóżka piętrowe w pokojach studenckich to z pewnością dobre rozwiązanie. 

Kawalerka a dwuosobowe łóżko dla dorosłych 

Łóżko dwupiętrowe dla dorosłych to idealne rozwiązanie aranżacyjne w kawalerkach oraz małych mieszkaniach. Maksymalne wykorzystanie małej przestrzeni w tego typu mieszkaniach to najlepsze wyjście, jeśli pragniemy znaleźć również miejsce na urządzenie innych stref. Łóżko dwupiętrowe doskonale sprawdza się w małych mieszkaniach, gdzie każdy metr kwadratowy ma ogromne znaczenie. W wolne miejsce zawsze można wstawić dodatkowe biurko czy wygodny fotel do odpoczynku. 

Zaletą łóżek dwupiętrowych dla dorosłych jest fakt, że dobrze zaaranżowane, znajdą swoje zastosowanie w niemal każdej przestrzeni. Możliwe, że dlatego coraz więcej osób dorosłych decyduje się na takie rozwiązanie we własnych mieszkaniach. 

Obecnie można wybierać pomiędzy drewnianymi łóżkami piętrowymi, a modelami zaprojektowanymi z elementów metalowych. Istotną kwestią w przypadku łóżek piętrowych jest także możliwość dostosowania umiejscowienia drabinki, pozwalającej na wejście lub zejście z górnego poziomu. Taka drabinka może być zatem zamontowana w centralnej części łóżka, jak i z boku, aby jeszcze bardziej podkreślić funkcjonalność takiego rozwiązania. 

Jeśli planujemy zakup dwupiętrowego łóżka dla dorosłych do mieszkania, warto zwrócić uwagę na dodatkowe szuflady do przechowywania. W małych przestrzeniach każde dodatkowe miejsce do przechowywania będzie miało znaczenie. 

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie