O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Liposukcja infradźwiękowa – na czym polega?

Infradźwięki wykorzystywane są głównie przez wieloryby i służą im one do komunikacji. W świecie medycyny również mają one szerokie zastosowanie: wykorzystywane są przykładowo w odsysaniu tłuszczu podczas przeprowadzanej liposukcji nutacyjnej infradźwiękowej. Nie jest to jednak jedyny i wyjątkowy aspekt, który może budzić zainteresowanie tą konkretnie metodą pozbywania się nadmiaru niechcianej tkanki tłuszczowej.

Zabiegi liposukcji polecane zostać mogą właśnie tym pacjentom, którzy nie są w stanie samodzielnie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej ze swojego organizmu pomimo stosowania innych metod, takich jak choćby ćwiczenia czy też dieta. Procedury te pozwalają znacznie poprawić ogólny wygląd różnych części ciała, zarówno nóg, pośladków jak i ramion czy też brzucha. Wszystko zależy od potrzeb i chęci danego pacjenta.

Rozwój technologii odsysania tłuszczu zaczął się w latach 70. XX. wieku. W trakcie trwania tych lat, lekarze i naukowcy nie próżnowali, ponieważ pojawiały się różne udoskonalenia dotyczące metodyki usuwania tłuszczu, oraz nowe urządzenia służące do tego celu, które są bardzo skuteczne.

Czym jest liposukcja infradźwiękowa?

chirurgia plastyczna

Liposukcja infradźwiękowa to bardzo nowoczesny zabieg polegający głównie na odsysaniu tłuszczu, przeznaczony jest on dla osób otyłych, które pragną pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu bez zbytniej potrzeby intensywnego wysiłku lub też kiedy ten wysiłek fizyczny, przykładowo w postaci treningów na siłowni lub też ćwiczeń aerobowych, nie przynosi oczekiwanego efektu.

Metoda ta polega na wprowadzeniu pod skórę pacjenta, dokładnie tam gdzie znajduje się niechciana tkanka tłuszczowa, wibrującej kaniuli, przy pomocy której odsysany jest zbędny tłuszcz. Nowoczesne aparaty do liposukcji pozwalają nam na zareagowanie, w momencie kiedy kaniula natrafi na warstwę tkanki nietłuszczowej i zatrzymuje proces ssania, dzięki czemu ryzyko wystąpienia niechcianych krwiaków podskórnych jest znacznie zminimalizowane.

Dodatkowo liposukcja infradźwiękowa dzięki swoim wibracjom o częstotliwości 10 Hz znacznie utrudnia przewodzenie bodźców bólowych poprzez prawidłową stymulację nerwów przewodzących, co znacznie poprawia zarówno komfort pacjenta podczas trwania zabiegu, jak i komfort pracy samego lekarza wykonującego zabieg. Może on z dużo lepszą precyzją wykonać ten zabieg, dodatkowo jedynie w znieczuleniu miejscowym – opowiada chirurg plastyczny z KCM Clinic.

Liposukcja nutacyjna NIL – zasada działania

Podłączone do aparatury specjalistyczne kaniule poruszają się dzięki obecności sprężonego powietrza. Ruch ten nazywany jest nutracyjnym, pomijając złożone zagadnienia fizyki, można stwierdzić, że odbywa się on w trzech etapach i przypomina sposób poruszania się zabawki dziecięcej. Dzięki wdrożeniu takiego właśnie rozwiązania za pomocą liposukcji nutracyjnej możliwe jest znaczne usunięcie większej ilości tkanki tłuszczowej niż w przypadku zastosowania tradycyjnych metod. Dodatkowo ruchy nutacyjne kaniuli są bardzo delikatne i niezwykle precyzyjne, dzięki czemu zmniejszeniu ulega całe ryzyko pozostania po przeprowadzonym zabiegu nierówności w obrębie tkanek.

Liposukcja nutacyjna NIL jest nie tylko niezwykle dokładna, ale też delikatna. Zawarte w aparaturze specjalne czujniki powodują, że kiedy kaniula natrafia na tkankę inną niż ta tłuszczowa, samoczynnie się ona wyłącza, co pozwala zminimalizować ilość obrzęków czy też powstania zasinień, pojawiających się po przeprowadzonym zabiegu. Oprócz tego rozbijanie grudek tłuszczu zachodzi dokładnie w taki sposób, że odessany tłuszcz może zostać później zastosowany do innego rodzaju zabiegów, takich jak przykładowo powiększanie własnym tłuszczem piersi czy też pośladków.

chirurg plastyczny

Infradźwięki w liposukcji

W przypadku opisywanej technologii zdecydowanie warto wspomnieć o infradźwiękach. Są to specjalne fale dźwiękowe, powstające wskutek ruchów kaniuli, które wywierają specyficzny wpływ na struktury, odpowiedzialne za odczuwanie bólu w organizmie człowieka. Okazuje się, że wytwarzane podczas odsysania tłuszczu metodą NIL infradźwięki mogą znacznie zmniejszać odczuwanie tego niemiłego doznania, co z pewnością zwiększa cały komfort pacjentów poddających się takiemu zabiegowi.

Przed wykonaniem liposukcji infradźwiękowej obszar poddawany terapii jest na samym początku znieczulany miejscowo. Procedura ta zajmuje około 2 godzin, podczas jednego zabiegu przy pomocy wprowadzonych pod skórę kaniuli możliwe jest usunięcie nawet 4 litrów tkanki tłuszczowej. Pierwsze efekty liposukcji zauważalne są po upływie około kilkunastu dni, na ostateczne efekty trzeba poczekać nawet 6  miesięcy, co zależy od specyfiki danej operacji.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie