O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Kiedy należy podawać psu preparat w wapnem?

Kiedy pojawia się w domu szczeniak, nowi właściciele za wszelką cenę chcą zapewnić mu jak najlepsze życie. Do prawidłowego rozwoju szczeniaki potrzebują przede wszystkim odpowiednio zbilansowanej diety, bogatej w składniki odżywcze – białko, węglowodany, jak i tłuszcz. Ponadto w zdrowej diecie niezbędna jest należyta podaż witamin i minerałów, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Zbilansowana dieta u szczeniaka – dlaczego jest tak istotna?

Ważne, aby opiekunowie karmili swojego pupila wysokiej jakości karmami przeznaczonymi dla szczeniąt – suchymi, jak i mokrymi. Pokarm dla młodych psów zawiera wszystkie składniki, które niezbędne są w fazie rozwoju i wzrostu. Warto zaznaczyć, że karmy dla dorosłych psów znacząco różnią się od tych, przeznaczonych dla szczeniąt. Pokarm dla juniorów zazwyczaj bogatszy jest w białko, a ponadto zawiera o wiele więcej witamin i minerałów. Odpowiednia podaż składników odżywczych jest dla szczeniąt niezwykle istotna – wówczas ich organizm będzie mógł rozwijać się we właściwy i odpowiedni sposób. Sucha karma przeznaczona dla szczeniąt posiada także inną granulkę – na ogół mniejszą lub bardziej chrupką, która pozwala na łatwiejsze jedzenie. Zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa do prawidłowego wzrostu i rozwoju młodego psa – ważne zatem, aby każdy świeżo upieczony opiekun był tego świadomy. 

preparaty z witaminami dla psów junior

Wapń– dlaczego jest tak ważny w diecie szczeniaka? 

Jednym z najistotniejszych minerałów jest wapń, który odgrywa pierwszorzędną rolę w odpowiednim rozwoju młodego psa. Jego niedobór jest niezwykle niebezpieczny, dlatego tak istotna jest należyta podaż wapnia, zwłaszcza na początkowym etapie życia czworonoga. Pierwiastek ten jest podstawowym składnikiem kości i jego ilość w organizmie znacząco wpływa na rozwój układ szkieletowego. Wapń pozytywnie wpływa również na zęby, bierze udział w procesach enzymatycznych, jak i odpowiada za prawidłową krzepliwość krwi. Pierwiastek ten niezbędny jest do wydzielania hormonów, a ponadto reguluje pracę układu nerwowego, mięśniowego, jak i sercowego. Bardzo istotna jest zatem należyta podaż wapnia – w przeciwnym razie organizm szczeniaka nie rozwinie się odpowiednio i nie będzie funkcjonował prawidłowo. 

Wapń w psiej diecie – jak dostarczyć pupilowi odpowiednią jego ilość?

Dzienne zapotrzebowanie na wapń uzależnione jest od wieku danego czworonoga. Szczeniaki, które są w fazie intensywnego wzrostu potrzebują go dużo więcej, niż dorosłe psy – dzienna podaż wapnia dla dorosłego czworonoga wynosi 100 mg. Właściciele młodych psów powinni szczególnie zwracać uwagę na dostarczenie odpowiedniej ilości tego pierwiastka swojemu pupilowi. Podczas wyboru karmy warto zwrócić uwagę, czy jest ona dodatkowo wzbogacona wapniem. Pokarm dla szczeniąt zawiera zazwyczaj o wiele więcej składników mineralnych, niż ten dedykowany dorosłym psom. Może jednak wystąpić sytuacja, że organizm pupila nie wchłania odpowiedniej ilości wapnia i wówczas sama karma nie jest wystarczająca. 

witaminy dla psa junior z wapnem

Suplementy z wapniem dla psa – doskonała propozycja dla każdego szczeniaka

Canifos Junior to weterynaryjna karma uzupełniająca dedykowana psom w okresie intensywnego rozwoju i wzrostu. Preparat uzupełnia codzienną dietę zwierzaka w niezbędne składniki mineralno-witaminowe, dostarczając przy tym najważniejsze pierwiastki odpowiadające za prawidłową budowę i wytrzymałość kości. Canifos, w swoim składzie, zawiera między innymi żelazo, mangan, potas, jak i cynk. Jednak najważniejszym jego składnikiem jest fosforan dwuwapniowy, dzięki któremu preparat zapewnia aż 630 mg wapnia. Preparat z witaminami dla psów junior zawiera harmonijną kompozycję, która wpływa regulująco na wzrost i rozwój organizmu pupila. Canifos dostarcza wszystkie niezbędne składniki decydujące o prawidłowej budowie i odpowiedniej wytrzymałości kości szczeniaka. W okresie rozwoju bardzo istotna jest podaż odpowiedniej ilości składników odżywczych, dlatego warto włączyć do diety pupila suplementy najwyższej klasy. 

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie