O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Jakie ozdoby na paznokciach są teraz modne?

Obowiązujące w manicure trendy zmieniają się tak szybko i często jak moda. Warto śledzić pojawiające się kierunki nie tylko ze względu na ich wykorzystanie – mogą one stanowić doskonałą inspiracją i zgodnie z naszą gustem mogą być z dowolnie przerabiane. Jakie Trendy będą najważniejsze w roku 2018?

Abstrakcyjne geometryczne wzory

Abstrakcyjne paznokcie z wykorzystaniem różnorodnych kolorów i geometrycznych kształtów, mimo że mogą wydawać się wyjątkowo szalone świetnie sprawdzą się zwłaszcza w ciepłych okresie roku. Zgodnie z trendami warto zdecydować się na odcienie chłodnego błękitu lub wybrać wersję biało-transparentną, która pojawia się często na pokazach światowych projektantów.

Mocny cytrusowy kolor

Mimo, że wiele kobiet  najczęściej decyduję się na nałożenie na swoje paznokcie z czerwonego lakieru obecna moda dyktuję inne trendy. Zamiast czerwieni najlepiej zastosować karminową pomarańcz, która była promowana na pokazach wybitnych projektantów takich jak Georgio Armani czy wybiegach polskiej artystki Sonii Rykiel. Intensywne paznokcie świetnie sprawdzą się w otoczeniu opalonej skóry i podkreśl jej słoneczny odcień.

Ciemne paznokcie w połączeniu z błyskotliwym i elementami

Mogłoby się wydawać, że lato sprzyja wybieraniu wiosennych kolorów, które kojarzą się z wakacjami, jednak wciąż warto wybrać dla odmiany ciemne granaty, czernie lub odcienie grafitu. Decydując się na bardziej mroczne barwy lepiej wybrać krótszą długość paznokci tak aby całość nie prezentowała się zbyt ciężko. Zwolenniczki bardziej ozdobnych paznokci mogą na pojedyncze paznokcie, na przykład na palcu wskazującym i serdecznym, nałożyć pyłek, dzięki któremu uzyskamy efekt lusterka. Można również zastosować u nasady paznokcia pojedyncze cyrkonie, które sprawią, że nasze paznokcie będą wyglądały bardziej wieczorowo i elegancko.

Kwiatowe motywy

Jeśli nie chcemy decydować się na ciemne kolory i wolimy wybrać lekką wersje dzięki której będziemy mogły poczuć się bardziej wakacyjnie, zdecydujemy się na wykonanie malunków na paznokciach, które będą przedstawiały kwiaty. Delikatne wzory doskonale sprawdzą się zarówno w lecie jak i w późniejszym jesiennym okresie. Warto zadbać o to, że w momencie gdy zdecydujemy się na kwiatowy wzór tło paznokcia było pokryte jednolitą najlepiej jasną barwą, która nie przyćmi misternych wzorów. Wówczas wybierzmy kolorowe kwiaty, elementy listków, które na myśli przywiodą nam pachnącą łąkę.

Kropka na każdym paznokciu

Interesującą modą, którą rozpowszechniła głównie Anna Lewandowska są kropki wykonywane u podstawy każdego paznokcia. Najlepiej prezentują się one na krótkich płytkach pomalowanych jednym kolorem na przykład odcieniem beżu. Wówczas niewielkie kropki mogą być wykonane dowolnym ciemniejszym lakierem np. brązowym lub czarnym. Stanowią one niewielki i niemal całkowicie niewidoczny dodatek, który mimo wszystko będzie wyjątkowo stylowy i uroczy. Kropki świetnie sprawdzają się zarówno w okresie letnim i zimowym niezależnie od kształtu paznokci. Decydując się na ten trend koniecznie należy pilnować aby nie pojawiały się zbyt duże odrosty, które z niwelują walory estetyczne tego stylu.

Klasyczne sweterkowe wzory

Popularnym trendem, do którego wraca wiele osób zwłaszcza w okresach jesienno-zimowych są wzory przypominające sploty swetra, które wykonywane są za pomocą hybrydowego lakieru do paznokci. Tworzą one nieregularną strukturę, która następnie utwardzana jest za pomocą lampy UV. Stosując różne techniki można uzyskać interesujące kombinacje, które fantastycznie sprawdzają się zarówno na długich jaki na krótkich paznokciach. Motyw swetra najlepiej wykonać na jasnych kolorach, dzięki czemu będzie on bardziej widoczny. Dodatkowo całą płytkę można pokryć matowym topem, który wyjątkowo podkreśli misternie wykonane ozdoby.

Ciemne kolory na chłodne dni

W okresie jesienno-zimowym warto zdecydować się na ciemniejsze kolory pokryte matowym topem. Najlepiej w tym okresie roku sprawdzą się głębokie brązy, odcienie bordowe, a także delikatne beże. Warto zrezygnować na czas zimy z intensywnych kolorów oraz bieli, które lepiej sprawdzają się w lecie i na wiosnę. Chcąc urozmaicić płytkę możemy wówczas eksperymentować z różnymi dodatkami w formie doklejanych cekinów, które będą świetnie prezentowały się zarówno do kreacji wieczorowych jak i codziennych.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie