O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Jak wybrać panele szklane na ścianę? Poradnik eksperta

Panele szklane coraz częściej wykorzystuje się jako element aranżacyjny różnego rodzaju pomieszczeń w domu. Stają się one coraz modniejsze, dlatego wiele osób decyduje się na ich zakup zamiast tradycyjnych płytek ceramicznych. Doskonale prezentują się zwłaszcza w kuchni i łazience, ale nie tylko. Z powodzeniem wykorzystuje się grafikę na szkle jako dekorację salonu lub sypialni, ale także kabin prysznicowych, frontów szaf i szafek. To nowoczesne, funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie, które stanowi alternatywę dla tradycyjnych płytek ceramicznych. Ze względu na szeroką ofertę paneli szklanych o różnorodnych wzorach i motywach doskonale prezentować się będą zarówno w minimalistycznym i industrialnym wnętrzu, ale również nowoczesnym lub klasycznym. 

Czym są panele szklane?

Panele szklane są grafiką na szkle, wykorzystywaną do celów dekoracyjnych. Wykonane są ze szkła hartowanego, które jest zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż tradycyjne. Umieszczone na ścianie ożywią przestrzeń. Dobrze przygotowane grafiki nie tracą intensywności koloru, dlatego zachowują trwałość i piękny wygląd przez wiele lat. Rynek oferuje niezwykle szeroki asortyment wzorów i motywów, dlatego doskonale wpisują się w różne aranżacje od minimalistycznych, industrialnych po klasyczne. To wyjątkowe połączenie artystycznych rozwiązań i pomysłowych aranżacji. Dzięki wytrzymałości paneli szklanych można je umieszczać w miejscach narażonych na działanie wysokiej temperatury i wilgoci, zwłaszcza w łazience i kuchni. Skutecznie zabezpieczą one ściany przed zniszczeniem, a jednocześnie będą niezwykłym i oryginalnym elementem dekoracyjnym. To idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują niekonwencjonalnych dekoracji, cenią sobie estetyczny i oryginalny wygląd. Szkło optycznie powiększa wnętrze, dlatego panele idealnie spełnią swoją rolę w niewielkich wnętrzach, jaką zazwyczaj jest kuchnia i łazienka. 

Czym kierować się przy wyborze paneli szklanych?

Przy wyborze paneli należy się kierować przede wszystkim wyborem właściwego szkła. Najlepsze jest oczywiście hartowane, osiem razy bardziej wytrzymałe od tradycyjnego. Poza tym jest odporne na wszelkiego rodzaju mechaniczne uszkodzenia, odpryski, obtłuczenia lub zarysowania. Kolejną zasadą przy wyborze tego rodzaju produktu jest grafika i kolory. Powinna ona odpowiadać stylowi, w jakim została zaaranżowana kuchnia. Natomiast barwy warto dopasować do koloru mebli, ścian w taki sposób, by tworzyły one spójną stylistycznie całość. Jeśli w kuchni lub łazience mamy wiele różnych kolorów, to warto zdecydować się na panel ze stonowanymi barwami. Natomiast w białych, jednobarwnych pomieszczeniach element dekoracyjny zawierający intensywne barwy, nawet ekstrawaganckie ożywi przestrzeń. 

Precyzyjny pomiar przestrzeni do montażu szklanego panelu

Niezwykle istotną sprawą przed montażem panelu szklanego jest precyzyjne wymierzenie ściany lub innej powierzchni, na której pojawić ma się tego rodzaju element dekoracyjny. Jeśli będzie to kuchenna ściana nad blatem roboczym, to w celu dokonania dokładnego pomiaru blaty powinny być osadzone, a szafki powieszone. Mierzy się ją w kilku miejscach zakładając, że może być nierówna. Jeśli się okaże, że wartości posiadają niewielkie różnice, to wybieramy najniższe, najkrótsze z nich. Najkorzystniej jest wykonać pomiary za pomocą laserowych mierników, które umożliwiają wychwycenie nawet niewielkich nierówności. Przy zamawianiu wielkości panelu istotną zasadą jest odjęcie kilku milimetrów od wymiarów wnęki, w której będzie on montowany. Umożliwi to swobodne umieszczenie produktu na wyznaczonym miejscu. 

kuchnia

Szklany panel produktem na miarę

Wiele sklepów internetowych oferuje swoim klientom zamówienie szklanego panelu na wymiar. W ten sposób ten element dekoracyjny jest dostosowany do potrzeb i wymagań klienta. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie dla niewymiarowych i niewielkich pomieszczeń, które są typowe dla osiedli mieszkaniowych w Polsce. Do wielkości panelu zamówionego na wymiar zostanie również dopasowana wielkość grafiki.  

Jak transportować panele szklane?

Wszelkie wyroby ze szkła muszą być przewożone w bezpieczny sposób, oczywiście w pionie. Należy je odpowiednio zabezpieczyć przed uszkodzeniem, stłuczeniem lub obiciem. 

Montaż panelu szklanego

Montaż panelu szklanego nie jest czynnością szczególnie pracochłonną. Szybę z nałożonym silikonem dociska się do ściany i blokuje w celu zabezpieczenia przed osuwaniem. Szpary między taflą szkła a blatem uzupełnia się silikonem, bezbarwnym lub w kolorze grafiki na szkle. 

Panele szklane na wymiar w Warszawie

Panele szklane na wymiar w Warszawie to sposób na niebanalną aranżację. Ogromna liczba dostępnych wzorów, a także możliwość zaprojektowania swojej grafiki, umożliwia stworzenie wnętrza idealnie dopasowanego do potrzeb klienta. Szkło z grafiką to coraz popularniejszy sposób na dekorowanie wnętrz zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych. Jest trwałe i mocne, a przy tym zapewnia możliwość wydrukowania na nim zarówno klasycznych obrazów, jak i nowoczesnych grafik, które wpiszą się we wnętrze urządzone w danej stylistyce.

Author: Redaktor MK

Prosimy o udostępnienie