O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Jak modelować twarz za pomocą okularów?

Okulary korekcyjne to nie tylko sposób na to, aby zadbać o swój wzrok, ale również okazja do wymodelowania twarzy. Wiele kobiet dobiera oprawki okularów w taki sposób, aby podkreślić wszystkie atuty urody i ukryć mankamenty. W jaki sposób dobrać okulary, aby osiągnąć taki efekt? Jakie oprawki będą do nas pasowały?

Dla wielu osób okulary to nie tylko konieczność. Odpowiednio dobrane oprawki to również świetny dodatek do założonej stylizacji, z których pomocą można pokreślić jej charakter. Okulary świetnie posłużą jako sposób na wymodelowanie rysów twarzy – bez problemu można optycznie zmniejszyć nos albo zlikwidować opadającą powiekę. Jednocześnie okulary będą podkreślały wszystkie atuty. Do kogo się zwrócić, aby wybrać odpowiednie okulary? Jakich zasad dobru okularów przestrzegać? 

Okulary korekcyjne – jak optycznie zmienić wygląd twarzy? 

Noszenie okularów korekcyjnych wcale nie musi oznaczać, że będziemy wyglądać źle. Wręcz przeciwnie, z dobrze dobranymi oprawkami okularów można w łatwy sposób zmienić rysy twarzy, ukryć wszystkie mankamenty twarzy, a także wydobyć jej atuty. Z pomocą oprawek można zupełnie zmienić wygląd twarzy – należy przestrzegać jedynie kilku zasad i skorzystać z pomocy doświadczonej osoby. 

Obecnie na rynku wybierać można spośród setek modeli, które sprawią, że twarz może nabrać zupełnie innego charakteru. Jaki kształt oprawki może to ułatwić? Lepiej wybrać te o wąskim kształcie, duże, zakrywające większą część twarzy czy raczej te podobne do „kociego oka”? 

Jak dobrać oprawki, aby wymodelować twarz? 

Odpowiednio dobrane okulary dają wiele możliwości. Osoby, których kompleksem jest zbyt duży nos, mogą go optycznie zmniejszyć. Podobnie jak kobiety, które pragną ukazać swój idealny makijaż nawet zza szkieł modnych okularów, które jednocześnie powiększą oczy. Odpowiednie oprawki to także możliwość wymodelowania oczu tak, aby zlikwidować opadającą powiekę

modelowanie okularySzukając idealnych okularów, warto wiedzieć jaki efekt pragniemy osiągnąć i pod tym kątem wybierać do mierzenia jedynie te oprawki, które faktycznie wymodelują twarz. Mając świadomość mankamentów swojej twarzy, znacznie łatwiej jest znaleźć pasujący model. Z pewnością łatwiej będzie skorzystać z pomocy profesjonalisty w salonie optycznym, który okiem znawcy podpowie jakiego kształtu oprawek szukać i zaproponuje kilka sprawdzonych rozwiązań.

Przy wyborze oprawek warto kierować się kilkoma zasadami, które będą miały wpływ na udane zakupy. Przede wszystkim w celu zamaskowania na przykład zbyt szerokiego nosa, świetnie sprawdzą się oprawki wysokie, efektywne, które odwrócą uwagę od mankamentu. Warto postawić na takie okulary, które nie są szerokie, ale mają bardziej kwadratowy kształt. Podobną zasadą można kierować się jeśli pragniemy powiększyć oczy – okulary o dużych szkłach, najlepiej o kwadratowych czy okrągłych kształtach, świetnie się przy tym sprawdzą. Jeśli pragniemy ukryć opadającą powiekę – lepiej zdecydować się na oprawki prostokątne, wąskie, które świetnie ją zamaskują. 

Kto pomoże dobrać odpowiednie oprawki? 

Szukając odpowiednich okularów warto powierzyć doradztwo osobie, która zajmuje się na co dzień. W salonach optycznych zawsze pracuje profesjonalista, który zajmuje się dobieraniem okularów do klientów w taki sposób, aby dzięki nim podkreślić wszystkie atuty albo zamaskować mankamenty. Dodatkowo doradca weźmie pod uwagę indywidualne preferencje klienta i wybierze jedynie te modele, które będą do niego pasowały.

Zasady modelowania twarzy okularami 

Zasady modelowania twarzy okularami są niezwykle proste. Warto zacząć od uświadomienia sobie, co chcemy zmienić w jej rysach, jakie problemy ukryć, a co podkreślić. Kolejnym krokiem jest określenie kształtu twarzy, co będzie stanowiło bazę w poszukiwaniu takiego modelu oprawek okularów, które nie tylko wydobędą atuty, ale jednocześnie będą do nas doskonale pasowały. Rysy twarzy możemy podzielić na kilka typów – okrągłe, kwadratowe, trapezowate, o kształcie serca. 

Współcześnie okulary to ogromne możliwości dla osób, które są zmuszone je nosić. Można je traktować jako dodatek do codziennych stylizacji i wybrać takie, które będą pasowały do wszystkiego. Część osób jednak z ich pomocą zdecyduje się na wymodelowanie swojej twarzy, podkreślając wszystko, co im się w niej podoba. Modelowanie twarzy okularami nie jest trudne, zwłaszcza, że zawsze można skorzystać z profesjonalnego doradztwa

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie