O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Jak hotele automatyzują obsługę i co to oznacza dla Ciebie?

Automatyzacja obsługi gości to rozwiązanie, na którego wdrożenie decyduje się coraz więcej hoteli. Systemy te znacznie ułatwiają obsługę gości oraz podnoszą ich komfort pobytu. Chcesz świadczyć swoje usługi na coraz wyższym poziomie?  Pomyśl o wdrożeniu tego rodzaju systemów również w Twoim hotelu. Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób działa automatyka obsługi gości i dlaczego warto się na nią zdecydować.

Zastosowanie automatyki hotelowej

Automatyka hotelowa ma na celu przede wszystkim zastąpić ludzi przy wykonywaniu różnych zadań. Dzięki takim rozwiązaniom korzysta nie tylko personel hotelu, który ma mniej obowiązków, ale i goście, którzy się w nim zatrzymują.

Wdrożenie nowoczesnej automatyki hotelowej:

  • zwiększa wydajność pracy,
  • odciąża pracowników,
  • pozwala znacząco zwiększyć komfort podczas realizacji codziennych obowiązków,
  • to sposób by wyjść na naprzeciw oczekiwaniom gości, którzy coraz bardziej cenią sobie szybkość i sprawność obsługi.

Bezproblemowy i automatyczny proces zameldowania po długiej podróży z pewnością pozwoli zrobić dobre wrażenie już na samym początku pobytu. Ogromne znaczenie ma także możliwość zamówienia usług dodatkowych bez konieczności wychodzenia z pokoju. W nowoczesnych obiektach coraz częściej stosuje się do tego innowacyjne urządzenia elektroniczne, takie jak tablety. Za ich pomocą goście mogą szybko zgłosić obsłudze problem lub chęć skorzystania z innych usług dodatkowych.

W jaki sposób można wykorzystać automatykę hotelową?

Stosowanie automatyki hotelowej nie tylko podnosi komfort obsługi, ale umożliwia również efektywne zarządzanie wszystkimi pomieszczeniami w obiekcie. Automatyka hotelowa umożliwia sterowanie oświetleniem, klimatyzacją oraz sprzętem elektronicznym znajdującym się w pokoju.

Zamki na kartę

Zamki hotelowe na kartę podnoszą poziom bezpieczeństwa gości. Karta ta jest niezbędna również do tego, aby uruchomić w pokoju oświetlenie oraz włączyć urządzenia elektroniczne, które się w nim znajdują.  Po jej wyjęciu z czytnika wyłączają się one automatycznie. Dzięki temu można znacząco ograniczyć zużycie prądu w hotelu oraz zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. W dłuższej perspektywie czasu przynosi spore oszczędności.

Zamek na kod

W obiektach coraz częstszym rozwiązaniem jest stosowanie zamków hotelowych na kod. Są one zaprogramowane w taki sposób, że bez znajomości hasła numerycznego nie można wejść do pokoju hotelowego. Zapewnia to spokojny wypoczynek i relaks bez obaw o to, że niepowołana osoba będzie mogła otworzyć drzwi. To z kolei wpływa pozytywnie na ogólny komfort i zadowolenie z pobytu w hotelu.

Warto zaznaczyć, iż nowoczesne systemy otwierania drzwi montuje się bez konieczności stosowania okablowania czy innych elementów.

automatyka hotelowa

Zalety wykorzystania systemów automatyzacji obsługi gości w hotelu

Montaż rozwiązań z dziedziny automatyki niesie ze sobą korzyści zarówno dla gości hotelowych, jak i samego obiektu. Tego rodzaju systemy pozwalają podnieść jakość obsługi i sprawić, że będzie ona funkcjonować sprawniej. Jeśli chcesz zautomatyzować procesy w swoim hotelu, to wybierz rozwiązania dostarczane przez sprawdzoną i doświadczoną firmę, taką jak Informatyka Handel Partnerstwo. Dzięki nim możesz mieć pewność, że zastosowane systemy spełnią oczekiwania gości i sprostają Twoim wymaganiom.

Szybkość i bezpieczeństwo obsługi

Automatyczna i praktycznie bezkontaktowa obsługa ma ogromne znaczenie również dla bezpieczeństwa gości odwiedzających hotel. Rzadszy kontakt z personelem obiektu pozwala sprostać także wymogom stawianym w związku z pandemią Covid-19. Takie rozwiązania wpłyną korzystnie na popularność Twojego hotelu i zwiększą liczbę odwiedzających go gości.

Znacznie mniejsze koszty

Niewątpliwą zaletą korzystania z rozwiązań pozwalających zautomatyzować obsługę gości hotelowych, jest to, że dają one duże oszczędności. Pracownicy mają zdecydowanie mniejszą ilość zadań, dzięki czemu można zmniejszyć liczbę etatów niezbędnych do zapewnienia prawidłowej pracy obiektu.

Zautomatyzowane obiekty noclegowe to zdecydowanie hotele przyszłości, które będą nieustannie zyskiwały coraz większe zainteresowanie. Postaw na nowoczesne rozwiązania, znacząco podnoszące komfort Twoich gości.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie