O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Jak dopasować ladę recepcyjną do charakteru obiektu?

Budowanie marki firmy to nie tylko działania w zakresie public relations, ale również aranżacja takiego miejsca, jakim jest recepcja firmy.

Dobrze zaprojektowana i wykonana lada jest wizytówką przedsiębiorstwa, gdyż buduje pierwsze wrażenie, niezwykle istotne dla klienta. Nowoczesna i funkcjonalna aranżacja przyczyni się do pozytywnego postrzegania marki.

Jaką rolę w firmie pełni lada recepcyjna?

Recepcja pełni ważną rolę w budowaniu wizerunku firmy i jej postrzeganiu przez klientów oraz kontrahentów. Przyjazna i elegancka przestrzeń wejściowa oraz profesjonalna i życzliwa obsługa stworzą jedną całość z wnętrzami biurowymi firmy.

Doskonale sprawdzą się tu aranżacje dobrane do specyfiki prowadzonej przez firmę działalności. W nowoczesnych budynkach warto zdecydować się na takie same rozwiązania, jeśli chodzi o meble i lady recepcyjne. Sprawdzą się tu meble w odcieniach metalu, bieli i szarości.

W przedsiębiorstwach o tradycyjnym charakterze warto postawić na klasyczne drewno i stonowane odcienie brązu oraz beżu. Ciekawym rozwiązaniem są lady recepcyjne podświetlane oświetleniem ledowym. Należy pamiętać o niezwykle istotnym oświetleniu, które powinno ułatwiać pracę osobom zatrudnionym w recepcji.

Dzięki właściwie dobranemu wnętrze będzie bardziej funkcjonalne. Poza tym lada recepcyjna ułatwia utrzymanie porządku dzięki półkom i szufladom, w których można przechowywać niezbędne w pracy dokumenty i akcesoria.

Jakie cechy powinna posiadać lada recepcyjna?

Lada recepcyjna powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Należy pamiętać, że recepcja jest przede wszystkim miejscem pracy, dlatego powinna wypełniać swoje zadania, a pracownicy z łatwością wykonywać swoje obowiązki.

Kolejną jej cechą jest estetyka, gdyż jest to pierwsze miejsce, z którym styka się klient, przekraczający siedzibę firmy. Łatwość w utrzymaniu na niej porządku jest niezwykle istotna. Kolorystyka lady powinna współgrać z wystrojem wnętrz biurowych firmy. Jeżeli chodzi o jej kształt, to musi odpowiadać charakterowi i wielkości wnętrza.

Firmy oferują najczęściej tego typu meble w kształcie prostokąta, fal lub litery U. W aranżacjach klasycznych sprawdzą się lady wykonane z drewna, natomiast w nowoczesnych metal, szkło i tworzywa sztuczne. Dla stworzenia wnętrza przyjaznego i przytulnego nie tylko dla klientów, ale również pracowników firmy  warto pomyśleć o jej wyposażeniu w rośliny.

Podejmując decyzję o zakupie lady należy pamiętać, że powinna ona tworzyć spójną estetycznie całość z wyposażeniem wszystkich wnętrz biurowych.

Jakie są współczesne trendy w projektowaniu mebli biurowych? 

Współczesnym trendem aranżacyjnym w projektowaniu mebli biurowych jest podkreślenie  indywidualnego charakteru firmy, stąd poszukiwanie niebanalnych i ciekawych rozwiązań. Personalizacja wyposażenia wnętrz firmowych i poszukiwanie tego, co wyróżnia ją na tle konkurencji jest celem przedsiębiorstw produkujących meble dla firm.

miejsca pracy

Lada recepcyjna w placówce służby zdrowia

Lady recepcyjne w służbie zdrowia powinny standardem odpowiadać nowoczesnym centrom leczenia. Ciekawa i minimalistyczna stylistyka i najwyższej jakości materiały zapewnią pracownikom komfort pracy, a pacjentom wygodę.

Natomiast w prywatnych gabinetach dziecięcych przestrzeń powinna odpowiadać najmłodszym pacjentom. Kolorowe meble w tym i lada recepcyjna, a także ozdoby stworzą przyjazną przestrzeń dla dzieci. Lada powinna być funkcjonalna ze względu na ogromną liczbę osób, które codziennie odwiedzają placówki służby zdrowia.

Niezwykle istotne jest miejsce na komputer i monitor, odpowiednie oświetlenie, gdyż pracownicy recepcji spędzają w niej długie godziny. Lada w placówce medycznej powinna być wyposażona w szafki, półki na wiele dokumentów.

Lada recepcyjna w firmie

Lada recepcyjna w firmie powinna nie tylko prezentować się elegancko, ale również zapewniać sprawną obsługę klientów. W zależność od wielkości przedsiębiorstwa może mieć od jednego do kilku stanowisk pracy.

Dobrym rozwiązaniem w przypadku dużych firm są lady modułowe, umożliwiające dowolne konfigurowanie miejsc pracy dla pracowników recepcji, dostępne na stronie kostrubiec.pl. Istotną sprawą są także szafki, półki i szuflady do przechowywania dokumentów i akcesoriów oraz właściwe oświetlenie.

Author: Redaktor MK

Prosimy o udostępnienie