O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Jak dobrać biustonosz?

Dobór biustonosza nie jest sprawą tak łatwą jak mogłoby się wydawać na pozór. Wiele kobiet ma z tym spore problemy, nawet sobie tego nie uświadamiając. Biustonosz to nieodłączna część garderoby każdej kobiety. Niezależnie od preferencji, powinnyśmy posiadać co najmniej kilka kompletów bielizny lub osobnych staników. Wiele jest kobiet, które czekają na powrót do domu, by móc ściągnąć stanik lub zmienić go na bardziej wygodny. Jeśli również czekasz na ten moment w ciągu dnia, może to oznaczać, że źle dobierasz stanik. Nieumiejętne kupowanie biustonoszy często wiąże się z brakiem czasu i dostatecznej wiedzy. Warto jednak poświęcić trochę czasu, by zapoznać się ze sposobami dobierania stanika tak, by nasze piersi były podkreślone. Dopasowanie stanika zapewni nam nie tylko dobry wygląd, ale i komfort noszenia. Ponadto, wybór właściwego rozmiaru stanika pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.

Noszenie stanika w niewłaściwym rozmiarze jest powszechne. A źle dobrany biustonosz powoduje nie tylko nieestetyczny wygląd, ale też może skutkować zniekształceniem lub spłaszczeniem piersi. Dlatego też warto poznać podstawowe zasady doboru tej części garderoby.

 

Dobrze dobrany stanik powinien idealnie przylegać do ciała, ale nie obciskać go. Jeśli piersi są zbyt mocno “zgniecione”, wygląda to nieestetycznie, a ponadto mogą one deformować się. Tylna część biustonosza powinna znajdować się na tym samym poziomie co przednia. Ramiączka nie mogą wpijać się w skórę. Warto wiedzieć, ze ciężar piersi ma być podtrzymywany nie tylko przez ramiączka, ale też miski biustonosza. Staniki posiadają zazwyczaj regulowane zapięcie, składające się z dwóch lub trzech rzędów haftek. Podczas mierzenia powinnyśmy bez problemu zapinać się na pierwszy rząd. Jeśli stanik posiada fiszbiny, powinny one obejmować piersi bez wpijania się w nie.

Dobór biustonosza

Błędy w dobieraniu stanika

Powszechnie popełniany błąd przy doborze stanika to zbyt mała miseczka, z której piersi “wylewają się” górą. Aby dobrze dobrać miseczkę, trzeba prawidłowo ułożyć w niej piersi, tzn. tak, aby leżały naturalnie i nie “upychały się” pod pachami. Dobrym testem jest wykonanie kilku podskoków podczas mierzenia biustonosza. Jeśli po ich wykonaniu piersi ani biustonosz nie zmieniły swojego położenia, oznacza to, że stanik jest właściwy.

Aby dobrać biustonosz, należy najpierw prawidłowo dokonać pomiaru obwodu piersi w najszerszym ich miejscu oraz obwodu pod biustem. Na tej podstawie wybieramy odpowiedni rozmiar biustonosza z tabeli rozmiarów. Od obwodu pod biustem odejmujemy przy tym 5 cm. Warto pamiętać o tym, że jeśli mamy problem z wyborem odpowiedniego stanika, zawsze możemy skorzystać z porad brafiterek. 

Stanik dla nastolatki

Dobór odpowiedniego stanika jako nastolatka to ważny krok w dbaniu o własny komfort i zdrowie. Przy wyborze bielizny dla nastolatek kluczowe jest zwrócenie uwagi na właściwy rozmiar i fason, który będzie wspierać bez uciskania. W tym przypadku szczególnie zaleca się wizytę w specjalistycznym sklepie, gdzie profesjonalne doradztwo pomoże w zmierzeniu i wybraniu modelu idealnie dopasowanego do kształtu ciała. Ważne jest, aby stanik był wykonany z miękkich, przewiewnych materiałów, zapewniających komfort noszenia przez cały dzień. Dla młodych kobiet początkujących ważna jest również prostota i funkcjonalność bielizny, która będzie stanowiła solidną podstawę garderoby.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie