O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Jak bezpiecznie wynająć magazyn? 

Wynajem magazynu wymaga przemyślenia kilku ważnych aspektów – dotyczą one lokalizacji magazynu, jego wielkości i stanu technicznego, a także innych czynników, związanych m.in. z tworzeniem tzw. siatki dystrybucyjnej, dogodnym dojazdem do pracy, a także bliskością nowoczesnej infrastruktury drogowej. Poniżej wyjaśniamy najważniejsze zagadnienia.

Magazyn we Wrocławiu do wynajęcia – na co należy zwrócić uwagę?

 

Wybór lokalizacji

Jest to jedno z zagadnień, jakim na ogół zajmujemy się w pierwszej kolejności. Na ogół korzystnym wyborem są lokalizacje znajdujące się poza centrum miasta, choćby ze względu na większą szansę znalezienia powierzchni o odpowiednich wymiarach, a także z uwagi na niższe ceny wynajmu i mniejsze natężenie ruchu. Aspekt ten przekłada się na bardziej dogodne dostarczanie towaru z punktu A do B i dojazd personelu na miejsce pracy.

Stan techniczny wybranej hali

Przy założeniu, że miejsce mamy już wstępnie wybrane, konieczne czasem jest wynajęcie specjalisty, by oszacował stan techniczny budynku. Pozwoli to uniknąć kłopotów w przyszłości. Do tego też należy sprawdzić, czy w ramach wynajmu powierzchni dostępne są pomieszczenia biurowe i socjalne, oraz to, w jakim są stanie. Niezbędne jest również sprawdzenie stanu technicznego instalacji elektrycznej, sanitarnej i innych, niezbędnych do funkcjonowania magazynu. 

Cena wynajmu lokalu

Cena za m2 wynajmu powierzchni magazynowej różni się w zależności od regionu, wielkości hali, a także otoczenia, obejmującego takie elementy, jak odległość od centrum, infrastruktura drogowa, a także dystans pomiędzy takimi obiektami jak tory kolejowe, czy też lotniska. Ich obecność podnosi cenę, z uwagi na fakt, że są to czynniki sprzyjające rozwijaniu interesu – nikt jednak nie mówi, że wynajem najtańszej powierzchni jest najmem najbardziej opłacalnym. Dużą wskazówką jest również wartość gruntu, na którym znajduje się magazyn. 

Budowa sieci dystrybucyjnej

Aby prowadzenie magazynu było jak najbardziej opłacalne, należy uwzględnić takie aspekty, jak dogodna odległość pomiędzy halą a producentem dostarczającym zamówiony towar, a także optymalna odległość od klienta, dzięki czemu koszty całości transportu będą możliwie najniższe. Warto uwzględnić również takie kwestie, jak to, czy działalność firmy będzie obejmowała dystrybucję towarów jedynie na terenie regionu, czy też obejmie cały kraj lub zyska charakter międzynarodowy. W przypadku rozszerzania działalności, szczególnego znaczenia nabiera bliska odległość wspomnianej już infrastruktury.

Planowane inwestycje w okolicy

Mówi się, że zmiana jest jedyną stałą, jakiej możemy oczekiwać – dotyczy to praktycznie każdego aspektu życia ludzkiego. W tym przypadku skupimy się na aspekcie związanym z rozwojem gospodarczym. Pociąga on za sobą tworzenie nowych budowli, sieci dróg, instalacji, parków i wielu innych obiektów. Zatem, zanim ostatecznie wybierzesz magazyn we Wrocławiu do wynajęcia, koniecznie sprawdź, jakie obiekty mogą powstać w okolicy w nadchodzących latach. 

Poziom bezrobocia w regionie

Prowadząc magazyn, potrzebujesz personelu. Bliskość dużego miasta może Ci zapewnić dostęp do wykwalifikowanych specjalistów. Niemniej jednak nie sama liczba populacji okolicznej powinna być wystarczającą informacją. Liczy się również to, ile osób w okolicy pozostaje w danej chwili bez zatrudnienia – im większa stopa bezrobocia w okolicy, tym większe prawdopodobieństwo, że personelu nie zabraknie. 

Obecność magazynów konkurencyjnych

Atrakcyjna lokalizacja to nie tylko zalety. To również konkurencja. I ma to znaczenie nie tylko z uwagi na większą walkę o klientów, lecz również o pracowników. Częstą praktyką jest oferowanie wyższych stawek, by pozyskać najlepszych specjalistów dla swojej firmy. Koniecznie zatem należy zastanowić się, czy firma jest gotowa udźwignąć problem związany z potencjalną dużą rotacją personelu. 

magazyn do wynajęcia

Jak wybrać zaufanego najemcę?

Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego ma na celu stworzenie nowoczesnego rynku hurtowego, konsolidującego działania producentów prowadzących firmy w obrębie Dolnego Śląska. Dzięki temu branża rolno-spożywcza ma duże szanse na wdrożenie dużych usprawnień, przekładających się na niższe koszty prowadzenia działalności oraz odczuwalnie rosnące zyski.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie