O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Historia marki Deutz Fahr

Producenci ciągników i maszyn rolniczych stale prześcigają się we wprowadzaniu innowacji oraz nowinek technologicznych do swoich urządzeń. Warto wiedzieć, że tylko niektórzy z nich byli w stanie wybić się w branży rolniczej oraz stworzyć markę, która cieszy się dużym zainteresowaniem oraz renomą.

Jednym z takich producentów jest niemiecka firma Deutz Fahr, która wyprodukowała wiele modeli ciągników rolniczych dopasowanych bezpośrednio do potrzeb potencjalnych klientów. Wchodząc na rynek Polski firma cieszyła się już niezwykle dużą popularnością.

Deutz Fahr – co wiemy o firmie?

Historia tej marki rozpoczęła się już w XIX wieku, kiedy powstał pierwszy Deutz oraz Fahr na przełomie lat 1864-1870. Założycielem firmy był Nikolaus Otto, który wynalazł czterosuwowy silnik spalinowy. Przedsiębiorstwo uznawane było początkowo za handlowe, jednak w późniejszych etapach istnienia rozpoczęło produkcję masową traktorów. Warto wiedzieć, że od roku 1977 rozpoczęto sprzedaż traktorów pod chwytliwą nazwą Deutz-Fahr.

Początkowo ciągniki posiadały moc rzędu od 80 do 200 koni mechanicznych oraz nie posiadały zbyt zaawansowanej elektroniki. Były to jednak niezawodne pojazdy, które mogły służyć nawet w najcięższych warunkach w gospodarstwach rolnych i nie tylko.

Deutz Fahr, a rynek polski

Koncern ten istnieje na polskim rynku od wielu lat i cieszy się ogromną popularnością wśród nowoczesnych rolników chcących pracować na niezawodnych maszynach. Warto wiedzieć, że są to jedne z najlepiej sprzedających się pojazdów z branży rolniczej w Polsce. Obecnie sklepy internetowe działające na terenie kraju posiadają w asortymencie wiele produktów, które pochodzą od tego producenta. Już dziś wiadomo, że zakup części do różnych modeli Deutz-Fahr jest niezwykle łatwy, ponieważ producent udostępnia całą gamę swojego asortymentu hurtowniom oraz sklepom internetowym. Praktycznie od 1995 roku produkty Deutz-Fahr są sprzedawane jako klasa premium co przekłada się na wysokie prowizje. Warto wiedzieć, że decydując się na zakup części do maszyn tego producenta można liczyć na stałą gwarancję oraz dużą dostępność asortymentu bez potrzeby długiego oczekiwania na dostawę.

Sklep internetowy z częściami marki Deutz-Fahr

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się sklepy internetowe sprzedające części zamienne oraz akcesoria do pojazdów i maszyn rolniczych. Marka Deutz-Fahr jest niezwykle popularną w kraju, dlatego w asortymencie sklepu znajduje się wiele produktów pochodzących od tego producenta. Rolnicy mają możliwość szybkiego zaopatrzenia się w części zamienne do swojego modelu ciągnika rolniczego bez potrzeby oczekiwania na jego dostawę od producenta. Można powiedzieć, że produkty dostępne są niemalże od ręki, ponieważ marka Deutz-Fahr dbając o swoich klientów produkuje i wysyła z bardzo dużą dostępnością wszystkie elementy, które mogą okazać się potrzebne do utrzymania pojazdów w dobrej kondycji.

Jednym ze sklepów internetowych, w których możemy wybierać między wieloma częściami do maszyn rolniczych, jest sklep Dojczfar.pl

Jakość i renoma marki na rynku polskim

Warto wiedzieć, że firma Deutz-Fahr cieszy się ogromną popularnością wśród polskich rolników. Mówią o tym między innymi tabelki sprzedażowe, które z roku na rok są coraz wyższe. Dokonując jednak zakupów oryginalnych części zamiennych warto wybierać tylko i wyłącznie renomowane sklepy internetowe, które współpracują z tym producentem niemalże od początków jego istnienia na rynku. Jest to niezwykle ważne, ponieważ tylko wtedy można liczyć na dobre ceny, kompleksową obsługę oraz gwarancję, która udzielana jest bezpośrednio przez producenta całego asortymentu części zamiennych oraz akcesoriów.

Historia Deutz-Fahr – podsumowanie

Można przyjąć, że marka ta rozlała się na rynek europejski zalewając głównie Niemcy, Włochy oraz Polskę. Popularność ciągników Deutz-Fahr wynika z ich niezawodności oraz z wieloletniego doświadczenia w ich produkcji. Obecnie maszyny rolnicze wywodzące się od tego producenta są jedynymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie oraz przystępnych cenowo dla rolników. Każdy ceniący się właściciel gospodarstwa rolnego powinien brać pod uwagę inwestycję w pojazdy marki Deutz-Fahr cechujące się dużą niezawodnością oraz ogromną dostępnością części zamiennych w sklepach internetowych niemalże od ręki. Warto więc współpracować z marką, która istnieje na rynku światowym jako producent najpopularniejszych i najmniej zawodnych maszyn rolniczych od ponad 50-dziesięciu lat.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie