O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Garaże blaszane – dlaczego cieszą się wciąż wysoką popularnością?

Garaże blaszane mimo upływu lat wciąż są chętnie wybierane przez wiele osób. Obecnie producenci oferują wysokiej jakości blaszana obiekty, które cechują się oprócz wytrzymałości i trwałości również estetyką oraz eleganckim wykończeniem. Decydując się na wykorzystanie garażu blaszanego w naszym domu nie musimy się martwić, że będzie on nieestetycznie wpływać na całość naszej posesji. Jakie zalety posiadają garaże blaszane, które sprawiają, że mimo upływu lat wciąż chętnie są kupowane?

Podstawowe zalety garaży blaszanych

Garaże blaszane przede wszystkim można wykorzystać chcąc maksymalnie zmniejszyć koszty związane z zakupem. Wiele osób dodatkowo decyduję się na samodzielne postawienie obiektu co dodatkowo gwarantuje jeszcze większe oszczędności. W zależności od tego jaki garaż blaszany zdecydujemy się wybrać cena może znacznie się różnić. Najtańsze będą garaże wykonane z cienkiej blachy, która nie będzie pomalowana, a dach będzie jednospadowym. Wówczas za tego typu konstrukcję będziemy mogli zapłacić od 1000 zł. Obecnie jednak niewiele osób decyduje się na taki rodzaj garażu. Zdecydowanie chętniej wybieramy modele wykonane z wysokiej jakości blachy, która będzie w stanie skutecznie chronić nasz majątek przed czynnikami zewnętrznymi i jednocześnie będzie prezentowała się wyjątkowo estetyczne.

Mój wybór padł na garaż blaszany bo chciałem ograniczyć koszty i dostać konstrukcje, którą będzie można szybko zamontować. Zaufałem firmie CGT Burnus i nie żałuję – wszystko przebiegło bardzo sprawnie a sam garaż okazał się świetnie spasowany – Patryk z Zielonej Góry

Garaże wykonane z grubszej ocynkowanej blachy, która zapobiegnie rdzewieniu będzie wiązała się z wydatkiem od 2,5 do nawet 7 tysięcy złotych. Więcej zapłacimy również wybierając obiekty z dachem dwuspadowym. Kolejną zaletą, która sprawia, że garaże blaszane są chętnie wybierane jest również to, że można je postawić wyjątkowo krótkim czasie. Budowa garażu nie powinna przekroczyć okresu jednego tygodnia. Ponadto wybudowane garaże blaszane można swobodnie przesuwać, przewozić, a jeśli konstrukcja jest niewielka można wykonać te czynności nawet samodzielnie.

Przygotowanie podłoża pod garaż blaszany

Przygotowanie podłoża pod garaż blaszany nie jest zabiegiem wyjątkowo trudnym i skomplikowanym. Ściany garażu powinny być przede wszystkim ustawione na stabilnym i wyrównaniem podłożu, na których nie występują miejsca podmokłe oraz nie zbierają się opady deszczu. Odradza się ustawianie garażu blaszanego bezpośrednio na ziemi gdyż może to spowodować szybsze i nagłe postępowanie korozji co wpłynie negatywnie na żywotność konstrukcji. W odróżnieniu od murowanych garaży oraz wszystkich innych rodzajów tych obiektów, garaż blaszany nie wymaga specjalnego przygotowania podłoża, dzięki czemu nie ma konieczności poświęcenia dużej ilości czasu na dodatkowe czynności. Garaż blaszany jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą postawić taki obiekt przede wszystkim szybko i tanio. Może być to doskonałe rozwiązanie zarówno na stałe jak i tymczasowo. Każda osoba, która zdecyduje się na wybór garażu blaszanego z pewnością będzie zadowolona z podjętej decyzji.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie