O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Drzwi dostępne od ręki – gdzie można je kupić?

Drzwi są niezbędnym elementem każdego domu. Podczas planowania zakupu drzwi – czy to wejściowych, czy wewnętrznych – należy pamiętać o tym, że każde zamówienie wymaga określonego czasu realizacji. Dlatego w trakcie remontu czy wykańczania mieszkania ważne jest, aby odpowiednio wcześnie zainteresować się tym tematem lub po prostu skorzystać z drzwi dostępnych od ręki. Więcej informacji o tym, jak długo trzeba czekać za zamówionymi drzwiami i dlaczego tyle to trwa, oraz o tym, czy warto kupować drzwi dostępne w magazynach, przedstawimy w tekście poniżej.

Długa droga drzwi, czyli od złożenia zamówienia do montażu

Wybranie konkretnego modelu drzwi może zająć co niektórym sporo czasu, jednak jeszcze dłuższe jest oczekiwanie na nie. Po złożeniu zamówienia klienci zwykle muszą czekać kilka tygodni – najczęściej mówi się o terminie od 6 do 8 tygodni. Wszystko spowodowane jest procesem produkcji. Zdarza się, że termin oczekiwania wydłuża się, jeśli zamówienie należy do tych niestandardowych. Niektórych może dziwić długość produkcji. Każde drzwi muszą jednak zostać dopasowane do konkretnych wymiarów i innych założeń, takich jak wzór, kolor czy dodatkowe elementy ozdobne.

Materiały, z których powstają drzwi, traktowane są w różny sposób. Wybrany surowiec musi zostać poddany odpowiedniej obróbce maszynowej, tak aby nadać mu pożądany kształt. W przypadku drzwi, zwłaszcza wejściowych czy tych do łazienki, niezwykle ważna jest odpowiednia impregnacja. Zdecydowanie się na drzwi malowane farbą akrylową oznacza, że musi ona zostać odpowiednio wysuszona i utwardzona. Wykorzystuje się do tego specjalne urządzenia, których czas pracy powinien być przestrzegany. Lakierowanie drzwi również wiąże się z poświęceniem czasu na jego wyschnięcie. Na samym końcu produkcji odbywa się dodawanie aplikacji i okuwanie drzwi.

Poszczególne etapy produkcji są uważnie sprawdzane przez specjalistów. Dbałość o szczegóły jest czasochłonna, ale prowadzi do powstania idealnie dopasowanych drzwi. Na końcu pozostaje tylko dostarczenie drzwi do klienta i ich montaż. Nie powinno się przyspieszać czasu produkcji, każda jej część jest niezwykle ważna dla końcowego efektu. Wszystko musi odbyć się w swoim tempie. Jeśli jednak komuś bardzo zależy na czasie i nie ma możliwości poczekania kilku tygodni, to rozwiązaniem tej sytuacji jest sprawdzenie oferty drzwi dostępnych od ręki.

Drzwi od ręki – czy to dobry wybór?

Drzwi od ręki to drzwi, które znajdują się na stanie magazynowym. Są gotowe do sprzedania w każdej chwili, a więc czas realizacji zamówienia znacznie się skraca. Zwykle cała sprawa zajmuje maksymalnie 2 tygodnie. Wadą tego rozwiązania jest ograniczony wybór. W magazynach mieszczą się określone modele, więc nie zawsze jest szansa, że w sklepie będą akurat te pasujące do mieszkania.

Drzwi dostępne od ręki to drzwi o różnym przeznaczeniu. Na stanie magazynów znajdują się drzwi wejściowe, czasem nawet antywłamaniowe, drzwi wewnętrzne klasyczne oraz specjalnie dostosowane do łazienek i toalet. Oprócz modelów drzwi przeznaczonych do użytku domowego, w ofertach często pojawiają się drzwi dedykowane do biur czy obiektów przemysłowych. To wygodne rozwiązanie, gdy potrzebne jest nieplanowe wymienienie tego elementu.

Jakość drzwi od ręki nie różni się niczym od tych produkowanych na zamówienie. Mają one równie dobre właściwości akustyczne i termiczne. Należy tylko trafić na takie, które będą wszystkimi parametrami pasować do mieszkania. Mogą być w różnych kolorach, stylach i zrobione z różnych materiałów. W magazynach sklepów z drzwiami często kryją się prawdziwe perełki, które tylko czekają na zakup. W tej ofercie znajdują się również ościeżnice stałe i regulowane.

Jak widać, drzwi od ręki to czasem najlepszy wybór. W każdym ze sklepów z drzwiami mogą być dostępne inne modele, a więc czasem konieczne jest odwiedzenie kilku miejsc w celu poszukiwań idealnych dla swojego domu. Drzwi od ręki we Wrocławiu dostępne są m.in. w DRZWIWROC. W tym sklepie na stronie internetowej umieszczane są aktualnie sprzedawane drzwi od ręki, co znacznie ułatwia i przyspiesza czas szukania.

Author: Redaktor MK

Prosimy o udostępnienie