O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Dlaczego zespół na wesele tyle kosztuje?

Wybór zespołu na wesele często jest podyktowany budżetem jaki posiada para podczas organizacji wesela. W zależności od wielkości wesela koszty obsługi całej uroczystości mogą wynieść kilkadziesiąt tysięcy złotych. Często młodzi ludzie, którzy są gotowi na wspólne życie otrzymują wielką pomoc finansową od rodziców. Inni wybierają wzięcie kredytu na wesele, które jest oferowane przez coraz większą liczbę banków. Koszt wesela to oczywiście wynajęcie sali, menu, zaproszenia, obrączki, samochód, suknia ślubna czy zespół na wesele. Ostatni element tej listy jakim jest zespół weselny potrafi kosztować nawet do dziesięciu tysięcy za noc grania i obsługi uroczystości. Dlaczego tak drogo? Wynajmując zespół, na pewno nie raz zastanawiano się, dlaczego zespoły muzyczne są drogie. Nie ma co ukrywać, że jest to spory wydatek w przypadku dobrego zespołu z doświadczeniem. Wydaje się, że jest to bardzo duża kwota, jak za trwającą kilkanaście godzin obsługi muzycznej.

Perspektywa zespołu na wesele

Spójrzmy na problem ze strony samego zespołu. Dobry zespół na wesele składa się z ludzi, którzy od wielu lat ćwiczą i poświęcają czas dla muzyki, np. 4 lub pięciu wykształconych muzyków, jak w zespole Trzy i Pół ze Śląska. Umiejętność gry na instrumencie muzycznym, bądź ćwiczenie wokalu to wiele godzin ciężkiej pracy, aby zapewnić wszystkim nowożeńcom profesjonalną obsługę wesela. Następnym koszt jaki musi ponieść zespół na wesele jest sprzęt muzyczny i jego zużycie. Dodatkowo w koszty wchodzą: sprzęt nagłośnieniowy, mikrofony, lampy, samochód, którym grupa dojeżdża do określonych miejscowości oraz instrumenty sceniczne. Cena jaką żąda zespół jest uwarunkowana tym, że wszystkie wymienione „narzędzia pracy” zespołu muszą być w wymieniane co kilka-kilkanaście obsłużonych wesel. Zespół, który lekceważył by te kwestie obsługiwałby każde kolejne wesele coraz gorzej, lampy w pewnym momencie odmówiłyby dalszej pracy, a głośniki i mikrofony przenosiły by złej jakości dźwięki.

zespół na wesele Śląsk
Kolejnym wydatkiem, który zespół włącza w cenę obsługi wesela jest dojazd. Zespół na wesele musi przyjechać własnym samochodem i kupić paliwo. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na czas podróży lub ryzyko wynikające z konieczności prowadzenia pojazdu po 12 godzinach ciężkiej pracy, a także składanie i rozstawianie ciężkiego sprzętu.
Cena jaką żąda zespół wynika również z doświadczenia muzyków. To doświadczenie zapewnia dobrą zabawę na każdym weselu oraz gwarantuje, że zespół w przypadku nieprzewidzianych i kryzysowych sytuacji jakoś uratuje uroczystość.
Zespół na wesele, który oferuje swoje usługi w wysokich cenach, nie musi być zawsze najlepszym wyborem. Wszystko zależy od potrzeb jakie mają przyszli małżonkowie, od charakteru wesela itp. Dlatego tak ważna jest rozmowa z zespołem przed zawarciem umowy. Jedna i druga strona umowy będzie wstanie poznać wszystkie potrzeby i rzeczywiste możliwości ich realizacji. Wysoka cena powinna określać profesjonalnych muzyków, bogate instrumentarium oraz wysokiej jakości sprzęt nagłośniający i oświetlenie. Jeżeli zespół za wysoką cenę nie spełnia tych standardów, należy trzymać się od nich jak najdalej.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie