O Portalu     Struktura Witryny     Kontakt

Dlaczego warto zainstalować w klimatyzację?

Klimatyzatory są w Polsce w dalszym ciągu rzadko stosowanym, choć coraz popularniejszym rozwiązaniem gwarantującym poprawę komfortu termicznego w pomieszczeniach. Przydatne zarówno latem, podczas trzydziestostopniowych upałów, jak i zimą, w ramach ogrzewania, nowoczesne systemy klimatyzacji wykazują się w polskim klimacie naprawdę dużą wydajnością. To stosunkowo tanie i proste rozwiązanie pozwalające na kontrolowanie temperatury i wilgotności w domach. Czy warto je instalować?

Klimatyzacja i wentylacja – dlaczego warto zamontować nowoczesne systemy klimatyzacyjne?

Prawidłowo wykonana instalacja klimatyzacji w domu to jeden z najłatwiejszych sposobów na zapanowanie nad temperaturą i wilgotnością w pomieszczeniach. Wbrew powszechnemu przekonaniu, prawidłowo użytkowane systemy klimatyzacyjne nie wpływają negatywnie na zdrowie, a wręcz w przypadku bardzo niekorzystnej pogody mogą znacząco poprawić samopoczucie w domu, poprawiając jakość powietrza, jakim oddychamy. Klimatyzacja i wentylacja powinny iść jednak w parze ze sobą – sam klimatyzator nie może zastąpić wentylacji, a jedynie uzupełnia jej działanie, powodując maksymalną poprawę jakości powietrza w mieszkaniu.

Odpowiednio zamontowana klimatyzacja pozwala oczyścić powietrze z alergenów i zalegających w powietrzu pyłów, co okazuje się być rozwiązaniem doskonałym dla alergików. Aby jednak mogła spełniać takie działanie, klimatyzacja i wentylacja muszą być regularnie oczyszczane i konserwowane, tak by zanieczyszczenia osiadające na filtrze czy łopatach wiatraków nie były rozsiewane po mieszkaniu przez ruch powietrza. To właśnie korzyści dla zdrowia są jednym z powodów, dla których klimatyzacja w domu staje się coraz popularniejsza – dobrze skonfigurowana nie musi oznaczać ciągłych przeziębień i zwiększoną podatnością na choroby.

Serwis klimatyzacji – jak zadbać o sprawne i wieloletnie działanie domowej wentylacji

Jedną z podstawowych zasad dbałości o klimatyzację i wentylację w domu jest odpowiednie zadbanie o ich stan poprzez regularny serwis klimatyzacji. Oczyszczanie i wymienianie filtrów powinno odbywać się regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta, nie tylko w okresie gwarancyjnym ale i po upływie kilku lat od montażu klimatyzacji. Należy pamiętać też, że za negatywny wpływ klimatyzacji na zdrowie odpowiada złe kontrolowanie temperatur na urządzeniu.

Różnica pomiędzy temperaturą na zewnątrz, a wewnątrz domu nie powinna być zbyt duża, zarówno ze względu na ryzyko przeziębień, jak i zmuszanie urządzenia do bardziej intensywnej pracy. Temperatury na klimatyzatorze nie powinny być ustalane arbitralnie, a komfort w domu powinien być zapewniony poprzez brak wyraźnie odczuwalnych przeciągów i podmuchów powietrza ze strony klimatyzacji i wentylacji. Przy montażu a także pierwszym serwisie klimatyzacji warto skonsultować się z technikami odnośnie prawidłowego działania urządzenia.

klimatyzacja

Postaw na sprawną klimatyzację i wentylację z Klimasoft

Instalacja klimatyzacji i wentylacji w domu nie powinna być zlecana przypadkowej firmie, ani też wykonywana na własną rękę. Choć same systemy klimatyzacji stają się w Polsce coraz bardziej popularne, ich prawidłowe zamontowanie wymaga doświadczenia i wiedzy i przekłada się bezpośrednio na efektywność i bezpieczeństwo stosowania urządzenia. Firma Klimasoft Kraków, zajmująca się systemami klimatyzacji i wentylacji już od 2004 roku wie doskonale, jak przygotować klimatyzację w domu do optymalnej pracy. Świadcząc usługi montażu i serwisu klimatyzacji i wentylacji w Krakowie, Bochni, Myślenicach, Krzeszowicach, Wadowicach, Wieliczce, Zielonkach,  Skawinie, Niepołomicach, a także na terenie całej małopolski, firma gwarantuje szybkie dotarcie do klienta w razie awarii i szybką obsługę najwyższej jakości. Klimasoft Kraków to klimatyzacja i wentylacja na najwyższym poziomie – regularne szkolenia w zakresie montażu i serwisu klimatyzacji i wentylacji w centrach Mitsubishi Electric, Daikin, Fujitsu, LG, GREE czy MideaElectric gwarantują technikom znajomość wszystkich nowinek technicznych i umiejętność obsługi nawet najbardziej skomplikowanych i nowoczesnych systemów klimatyzacyjnych.

Author: Wałbrzyszanin

Prosimy o udostępnienie